Kayıt
6 Haziran 2008
Mesajlar
4.529
Beğeniler
0
Şehir
TeXas
Abdi Ipekci Arena


İsim: Abdi İpekçi Spor Salonu
Adres: 10. Yıl Caddesi, Kazlıçeşme / İstanbul
Yapım Yılı: 1986
Kapasite: 12.500

Grup B: Brezilya, Hırvatistan, İran, Slovenya, Tunus ve ABD.
Şampiyonanın en eski spor salonu olan Abdi İpekçi Spor Salonu, daha önce bir çok üst düzey maça ve içlerinde EuroBasket 2001’in de bulunduğu uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmıştır.

Öldürülen gazeteci ve insan hakları savunucusu Abdi İpekçi’den ismini alan 12.500 koltuklu spor salonu, grup maçlarını burada oynayacak olan ABD’ye ve diğer ülkelere en iyi şekilde ev sahipliği yapacaktır.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cafe Crown’un evi olan Abdi İpekçi Spor Salonu, aynı zamanda 2004 Eurovision Şarkı Yarışması’na da ev sahipliği yaptı ve halen konserler ve kongreler için kullanılmaktadır.


Sinan Erdem Spor Salonu


İsim: Sinan Erdem Spor Salonu
Adres: Olimpiyat Evi Yanı Ataköy / İstanbul
Yapım Yılı: 2010 (1987)
Kapasite: 15.500

Final Turları

Grup maçları bittikten sonra tüm gözler final turlarına ev sahipliği yapacak olan Sinan Erdem Spor Salonu’na çevrilecek. Avrupa’nın en büyük kapalı spor salonları arasında yer alan Sinan Erdem Spor Salonu’na gelecek basketbol severler, final turlarında müthiş mücadelelere ve unutulmaz anlara tanıklık edecek.

Bu devasa salon, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası sonrası yaşamaya devam ederek 2012’de dünyanın iki tane daha büyük spor olayı olan IAAF Dünya Kapalı Atletizm Şampiyonası ve FINA Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak için hazırlanmaya başlayacak.


Ankara - Salonu

İsim: Ankara Spor Salonu
Adres: Ankara Garı Karşısı Altındağ / Ankara
Yapım Yılı: 2010
Kapasite: 10.400

Grup C: Çin, Fildişi Sahilleri, Yunanistan, Porto Riko, Rusya ve Türkiye.
Başkent Ankara’nın merkezi bir noktasında yer alan yeni spor salonu, Türkiye’nin de yer aldığı C grubu maçlarına ev sahipliği yapacak. 10.400 oturma kapasitesiyle İstanbul dışındaki en büyük spor salonudur.

Dünya Şampiyonası’nın ardından hemen yakınındaki Ankara Atatürk Spor Salonu yerine geçecek olan salon, Casa TED Kolejliler ve Türk Telekom maçlarına ev sahipliği yapacaktır


Izmir - Salonu

İsim: Halkapınar Spor Salonu Atatürk Spor Kompleksi
Adres: Halkapınar / İzmir
Yapım Yılı: 2005
Kapasite: 10.000

Grup D: Kanada, İspanya, Fransa, Lübnan, Litvanya ve Yeni Zelanda.
Ege Denizi sahillerinde Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir’de bulunmaktadır. İzmir Halkapınar Spor Salonu, Şampiyona’nın en batıdaki noktasıdır.

Son Dünya Şampiyonu İspanya’nın da maçlarını oynayacağı Halkapınar Spor Salonu, modern mimarisi ve konforuyla dikkat çekiyor.


KAYSERI - Salonu

İsim: Kadir Has Spor Salonu
Adres: Kadir Has Kongre ve Spor Mrk. Kadir Has Cad. No:5 / Kayseri
Yapım Yılı: 2008
Kapasite: 7.200

Grup A: Angola, Arjantin, Avustralya, Almanya, Ürdün ve Sırbistan.
Orta Anadolu’nun en yüksek noktası olan Erciyes dağının eteğinde yer alan Kayseri, A grubu maçlarına ev sahipliği yapacaktır.

Farklı mimarisiyle spor severlerin beğenisini kazanan yeni spor salonu, çağın en modern imkanlarını da bünyesinde barındırıyor.

Dünya sıralamasının bir numarasında bulunan Arjantin’in de yer aldığı A grubu maçları bu modern salonda oynanacak.


Adith demiş ki:
Ankara ve Kayseri muhteşem görünüyor :beer:
Saygılarımla

 
Yukarı Alt