1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Lord of War (Savaş Tanrısı) - Online İzle - Türkçe Dublaj


 1. ∞LÉON∞

  ∞LÉON∞ rank8

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  760
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  pc masası

  ---------------------------------------------------------------------------------------

  Dünyada hafif silahlar yüzünden günde yaklaşık 800 kişinin öldüğünü biliyor musunuz? Filmi izleyin, sorunu anlayın

  Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Nicolas Cage’in başrolünü oynadığı ve 14 Ekim Cuma günü Türkiye’de vizyona giren Lord of War - Savaş Tanrısı filmini son derece önemsemektedir. Bu film, kontrolsüz silah ticaretinin tehlikelerini anlatmaktadır.

  Film, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin de aktif olarak yer aldığı ‘Silahlar Denetlensin’ kampanyasını desteklemektedir: Uluslararası Af Örgütü, Oxfam ve Uluslararası Hafif Silahlar Eylem Ağı (IANSA), silah ticaretini kontrol altına alacak uluslararası bir Silah Ticareti Sözleşmesi´nin Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmesi için dünya çapında bir kampanya başlatmış bulunmaktadır.

  Bu Sözleşme, silahların insan hakları ihlallerinde kullanılabileceği ülkelere ihracını yasaklayacaktır. Kontrolsüz silah ticaretinin sonuçları hakkında bazı bilgiler:


  -Her yıl konvansiyonel silahlarla 500,000 üzerinde insan ölmektedir; yani dakikada 1 kişi


  -Her yıl 16 milyar mermi üretilmektedi - bu, kadın, erkek, çocuk her birimize 2 mermi demektir.


  -Her yıl yaklaşık 8 milyon hafif silah üretilmektedir ve bunların çoğu sivillerin eline geçmektedir.


  -Hafif silahlar o kadar yaygın ki, dünya çapında her 10 kişiye bir silah düşmektedir.


  -Dünya ülkelerinin üçte biri, sağlık hizmetleri için harcadığı paradan daha fazlasını ordu için harcamaktadır.


  -Sivillerin sahip olduğu silah sayısı, devletlerin elindekinden daha fazladır. Hafif silahların yüzde altmışı sivillerin elindedir.


  -Afrika, Asya, Orta Doğu ve Latin Amerika ülkelerinin silahlara harcadığı 22 miyar doların yarısıyla bu ülkelerdeki bütün çocuklar ilkokul eğitimi alabilmektedir.


  -Dış yardım alan ülkeler sıralamasında ikinci olan Endonezya, aldığı yardım miktarının neredeyse tamamı kadar parayı ordu için harcamaktadır.


  -1998 - 2001 yılları arasında ABD, Britanya ve Fransa´nın gelişmekte olan ülkelere yaptıkları silah satışından kazandıkları para, yaptıkları yardımdan daha fazladır.


  -Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi´nin 5 daimi üyesi olan ABD, Britanya, Fransa, Rusya ve Çin dünya konvansiyonel silah ihracatının %88´ini elinde tutmaktadır.


  Filmi görün, Uluslararası Af Örgütü’ne katılın ve hayatları kurtarmak için harekete geçin.


  Nicolas Cage

  Sevgili izleyici,

  Savaş Tanrısı filminde, tüm dünyadaki şiddetli çatışmalara silah sağlayan acımasız bir silah simsarı olan Yuri Orlov’u oynuyorum.

  Ne yazık ki bu film gerçek hayata çok yakın bir resim çiziyor. Akla hayale gelmez suçları işleyenler, silah simsarlarından ve onların hükümetlerdeki suç ortaklarından yüksek güçlü silahları ve hafif füzeleri almaya devam ediyor. Onları durduracak çok az sınırlama var.

  Filmde Ethan Hawke’ın oynadığı İnterpol ajanı Jack Valentine Yuri’ye şunu diyor: “Sen, dünyadaki en yoksul insanlara birbirilerini öldürmeye devam etmelerini sağlayacak araçları vererek zengin oluyorsun.” Silah simsarlarını denetleyecek mekanizmalarının olmaması ve küresel ticaret her yıl yüzbinlerce kadın, erkek ve çocuğun ölümlerinde rol oynuyor.

  Sayılamayacak kadar çok sayıda kişi ise işkence görüyor, sakat kalıyor ya da evlerinden kaçmak zorunda bırakılıyor.

  Uluslararası Af Örgütü ve hükümetlerin silah ticaretini daha sıkı denetlemesi için yürüttükleri Silahlar Denetlensin kampanyasına katılarak bu gereksiz kan dökmeyi durdurmaya yardımcı olabilirsiniz.

  Daha fazlasını yapmak isterseniz www.amnesty.org.tr/silahdenetimi adresini ziyaret edin. Umarım bu çabada bana katılırsınız - desteğiniz sayesinde değişimi gerçekleştirebiliriz.

  ---------------------------------------------------------------------------------------

  [​IMG]
  Lord of War (Savaş Tanrısı)

  [​IMG]

  Yönetmen: Andrew Niccol
  Senaryo: Andrew Niccol
  Oyuncular: Nicolas Cage, Bridget Moynahan, Jared Leto, Shake Tukhmanyan, Jean-Pierre Nshanian
  Filmin Türü: Aksiyon, Macera

  Gerçeklere dayanan “SAVAŞ TANRISI/LORD OF WAR” uluslararası silah ticaretini konu alan bir aksiyon macera. Film Soğuk Savaş’ın bitmesinin az bilinen sonuçlarını işliyor: Eski Sovyetler Birliği’nin elinde kalan muazzam yüklü silah stokunun gelişmekte olan ülkelere (özellikle Afrika’ya) satılması ve bunları satan silah tacirlerinin kazandıkları büyük paralar.

  Çoğu kişi bunun 20. yüzyılın en büyük vurgunu olduğunu düşünüyor. Sadece Ukrayna’da 1982-1992 yılları arasında 32 milyar dolarlık silah çalındı. Şu ana kadar herhangi biri ne yakalandı, ne de hüküm giydi. Film silah taciri Yuri Orlov’un dünyanın dört bir yanındaki maceralarını takip ediyor. En ölümcül savaş alanlarında bulunan Yuri, kendisine aman vermeyen İnterpol ajanının, iş hayatındaki rakiplerinin ve müşterileri arasında bulunan, dünyanın en kötü şöhrete sahip diktatörlerinden bazılarının hep bir adım önünde olmak için uğraşıyor.

  En nihayetinde bir de kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalıyor.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  FRAGMANI

  TIKLA İZLE
   
 2. CreaTioN

  CreaTioN rank8

  Kayıt:
  16 Ekim 2007
  Mesajlar:
  328
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Fazla Merak İyi Deil...

  thx man :)) extraokk extrabeer extrabeer