Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Laptop'unuzun ekranı mı çizildi? Ya da bozuldu! Sorun değil, artık birkaç saniyede değiştireceksiniz

Taşınabilir bilgisayarlar konusunda getirdiği yeniliklerle tanınan Pixel Qi'den size daha önce bahsetmiştik. TV, monitör ve kağıdı HD kalitesinde bir araya getiren Pixel Qi bu kez ise değiştirilebilir laptop ekranları ile bir kez daha gündeme geldi. Firmasının yeni geliştirdiği değiştirilebilir ekranları tanıtan Mary Lou Jepsen, bu fikri Nijerya'daki fakir çocuklarla çalışırken geliştirdiğini anlattı.

"Okulda derme çatma sıralarda 4-5 çocuk bir arada oturmaya çalışıyordu. Verdiğimiz diz üstü bilgisayarlar ise en ufak bir çarpmada yere düşüyordu" şeklinde Nijerya'ya yaptığı yardım gezisini anlatan Jepsen, fakir okullarda karşılaştığı bu durumlar sonrasında pek çok laptop'ın ekranının çizildiğini veya kırıldığını anlatıyor.

Ufak bir teknik bilgi bile gerekmiyor...

Üstelik kırılan veya çizilen bu ekranları değiştirmek için en ufak bir teknik bilgi gerekmiyor. Jepsen'in deyimiyle bu işlem ampul değiştirmekten sadece biraz daha zor. Buna rağmen ikna olmadıysanız Jepsen sizi bu konuda güvence veriyor. İşte Jespen'in herkesi şaşırtan sözleri:

"11 yaşındaki Nijeryalı kızlar yapabiliyorsa, siz de yapabilirsiniz".

Jepsen değiştirilebilir ekrana sahip diz üstü bilgisayarların Nisan - Haziran ayları arasında piyasada olacağının müjdesini de verdi. 
Kayıt
15 Şubat 2009
Mesajlar
5.756
Beğeniler
0
Şehir
Sakarya
Çatlak bir ekranla hazirana kadar idare etmek zorunda olan birisi olarak ; Bu büyük bir nimettir diyorum :P
 
Yukarı Alt