Bir izleyici yorumu;

Bu dizi çok büyük mesajlar veriyor. Öncelikle Dali maskeleri sıradan bir seçim değil. Dali Toplum ahlakına ve genel geçer adetlerine aykırı yaşamayı adet edinmiş dahi bir ressamdır. Hiç bir şekilde toplumdan gelen dayatmaları ve doğru yanlış ahlak kurallarını kabul etmemiştir. Maskeler bu aykırılığı temsil ediyor.
Kırmızı tulumlar sosyalizmi (komünizmi) temsil ediyor. Giyenler sosyalist yoldaşlar ve mücadele veriyorlar.
Darphane ve polisler kapitalizmi temsil ediyor. Kapitalizmde para her şeyi belirler. Ahlakı bile para belirler. Yani birileri paraya saldırdığında o kişiler kötü ilan edilir. İşte para saldırıyorlar. Paraya saldırınca silahlı ve görüntülü mekanizmalarıyla kapitalizm saldıranlara savaş açıyor.
Profesör bilimsel bakış açısını ve hesapçılığı sembolize ediyor. Sonuçta bilimsel düşünmek ve hesap yapmak her türlü sorunu yeniyor. Ama aşka yenik düşüyor.
Uzun zamandır böyle anlamlı bir Sosyalizm teması görmedim. Üstelik dizide Salvador Dali’nin taktiği kullanılmış. Siz olayları izliyorsunuz sanıyorsunuz ama her izlediğiniz şeyin derin bir anlamı ve mesajı var.
Berlin’in ölüm sahnesindeki birlikte direneceğiz sözü ve kadınını yanına alıp onla el ele mücadele etmesi de bir çeşit Sosyalist mücadele geleneği. Zaten dizinin teması olan Ciao Bella şarkısı da Sosyalizmin sembolüdür.
Muhteşem bir yapıt. Sadece film ve senaryo olarak değil. Felsefe olarak da muhteşem bir yapıt. Kapitalist sisteme müthiş bir tokat var.

Yani korkarım ki üçüncü sezonu olmayacak. Bu diziyi böyle tasarlayanlar kimse mesaj vermek istemişler ve mesajı verip kapatmışlar konuyu. Para için diziyi devam ettireceklerine imkan vermiyorum.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Yani bazı sahneler sırf önceki sezonla aynı olsun diye çekilmiş sanki. Bilmiyorum yaa soluksuz izledim ama ilk 2 sezonki gibi bir keyif almadım. Ayrıca gerçekten herkes eşcinsel arkadaş, ben anlamıyorum bunu belirtmelerini gerektiren sahneyi yapmaları çok mu önemli.. Bokunu çıkardılar bu sezon..

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Bu Netflix de uzattıkça uzatıyor izlendiği için ya, bak gene çıkamadılar içerden. O başkanın koruması falan da ölümsüzdü :D İzlerken detaylara dikkat etmeyi seviyorum ve mantık hataları bulmak beni çok sinir ediyor fakat yine de bir günde izleyip bitirebildiğim diziler hoşuma gidiyor, heyecanlı :D

Arkadaşlarım çok güzel diyorlar fakat 2.sezondan sonra 3.sezon bana hiç sıcak gelmedi.. bu nedenle 4.sezon izlemeyi sürekli erteliyorum.
birde Leyla ile Mecnun'a sardım 36. bölümdeyim L&M daha çok sarıyor :mrgreen:

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Arkadaşlarım çok güzel diyorlar fakat 2.sezondan sonra 3.sezon bana hiç sıcak gelmedi.. bu nedenle 4.sezon izlemeyi sürekli erteliyorum.
birde Leyla ile Mecnun'a sardım 36. bölümdeyim L&M daha çok sarıyor :mrgreen:
2. sezonda bitmesi gereken bir diziydi bu da :thumbsup:

Yukarı Alt