1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kürtçe Kanal Yetmez Toprakta İsteriz


 1. Absence

  Absence  

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.304
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Kürtçe yaptığı konuşmada, ağzındaki baklayı çıkaran Baydemir, “20 yıldır veridiğimiz mücadeleyle kimli-ğimizi kabul ettirdik. Sosyal ve ekonomik kalkınmayı da söke söke alacağız” dedi.


  Baydemir sınırı aştı
  AKP’nin Kürtçe TV açılımından cesaret alan DTP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Bağlar Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda tahrik edici bir konuşma yaptı. Toplantıya DTP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş, DTP Diyarbakır milletvekilleri Aysel Tuğluk ve Gültan Kışanak da katıldı. Toplantıda ilk konuşmayı Kürtçe yapan Divan Başkanı ve seçim komisyonu üyesi Lütfü Dağ, 29 Mart seçimlerinin Kürtler için yerel seçimden çok siyasi bir seçim olacağını savundu. Dağ şunları söyledi: “Bu seçim Kürtler için aynı zamanda bir referandum olacaktır. Biz sadece bir iki ili değil, bütün Kürdistan’da belediyeleri istiyoruz. Kimse Diyarbakır’ı bizden alamaz. Amed (Diyarbakır) Kürt halkının kalbidir. Dün din ile Kürtleri kandırmaya çalışanlar, bugün TRT 6 ile kandırmaya çalışıyorlar.”


  Bu toprakların adını kabul edecekler
  Baydemir de, Kürtçe yaptığı konuşmada sınırı aştı. Baydemir, “Bu halkın dilini, kültürünü ve kimliğini kabul etmeyenler, 20 yıldır verilen mücadele sonucu bunu kabul ettiler. Bu mücadele böyle devam ederse, yakında bu toprakların da adını kabullenecekler” dedi. Türkiye’de geri kalan 21 ilin Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yer aldığını söyleyen Baydemir, şöyle konuştu:“Hükümetler, batı illerine fabrika, otabanlar yaparken, Doğu ve Güneydoğu’ya karakol yaptılar, Jandarma gönderdiler. Kimliğimizden, dilimizden, kültürümüzden ve inancımazdan asla vazgeçmeyeceğiz. 80 yılda yapılamayanı bütün engellemelere rağmen 8 yılda yaptık. Biz devletin bize biçtiği yoksulluk kefenini yırtacağız. Kimlik kadar, dilimiz kadar, bizim için ekonomik ve sosyal kalkınma da önemlidir. Sosyal ve ekonomik kalkınmayı da söke söke alacağız.”


  Diyarbakır Belediye Başkanı: Bu halkın dilini, kültürünü ve kimliğini kabul etmeyenler, 20 yıldır verilen mücadele sonucu bunu kabul ettiler. Yakında bu toprakların da adını kabullenecekler.


  Ps: 2 Ocak
   
 2. Seppuku

  Seppuku rank8

  Kayıt:
  16 Kasım 2008
  Mesajlar:
  5.785
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 3. HastaInsan

  HastaInsan rank8

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7.708
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yanlış düşünüyorsun kotakot;
  Kürtlere özel kürtçe kanal açmak demek PKK'yı desteklemek, olası bir Kürdistan devletini kabul etmek değildir.
  Türkçe bilmeyipde Türk toprakları üzerinde yaşayan bir çok Kürt var. Bu Kürt'ler televizyonlarını açtıklarında karşılaştıkları kanalları anlamadıklarından dolayı Kürtçe bir kanal arayışı içerisinde giriyorlar.

  Roj TV açıldığında da tek alternatifleri o olduğundan izlemeye başladıklar. Yanlış bilgilendiler, propagandalara alet oldular.

  TRT şu anda o durumu engellemeye çalışıyor. Doğru düzgün bir Kürtçe yayın yapan kanal açarak çok doğru hareket etti.

  Muhteşem kararlarından ötürü kutluyorum onları.
   
 4. Absence

  Absence  

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.304
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Benim yorumum TRT nin açtığı kanala yönelik değildi.Kürtçe eğitim haberine yönelikti.
  Devlet gözetiminde yapılan TRT 6 yayınına birşey dediğim yok