Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın ram miktarı 2 GB di taa ki 1 hafta önceye kadar :lol: Herşeyi rahatça açıyordu oyun olsun şu olsun bu olsun. Ama nedeni nedir bilmiyorum Kullanılabilir RAM miktarı 1 gb yazısı çıktı. Bilgisayar oyunları açarken hafiften kasmaya başladı. Bu hatayı nasıl çözerim diye bayağı bir araştırdım ama bir bilen yok. Bu hatanın nasıl düzeltileceğini bilen varsa bana yardımcı olursa inanın çok büyük sevaba girecek. Yardımlar için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum efenim :beer:

Takımı
Besiktas
Deneyim dizinine tıkla ayrıntılı performans bilgilerinin görüntüsünüde koyarmısın

Takımı
Besiktas
Bu 2 adet ram'in oluşturduğu 2 GB mı yoksa tek ram olarak 2 GB ? Eğer tek ram ise slot değiştir. Çift ram ise yine ram slotlarını değiştir ilk önce bunu bir dene

Takımı
Besiktas
Aspirer demiş ki:
Bu 2 adet ram'in oluşturduğu 2 GB mı yoksa tek ram olarak 2 GB ? Eğer tek ram ise slot değiştir. Çift ram ise yine ram slotlarını değiştir ilk önce bunu bir dene
onu bende dicektim ama bazen başka bir parça gidiyor onun yerine diğeri ramdan alıyor baya burdan belli olmuyor :think:

Duygusuzz demiş ki:
Deneyim dizinine tıkla ayrıntılı performans bilgilerinin görüntüsünüde koyarmısın
buyur

@Aspirer

Yerlerini değiştirince pc ramleri görmüyor e haliyle de açılmıyor summer4:

Takımı
Besiktas
DrCocoa demiş ki:
Duygusuzz demiş ki:
buyur

@Aspirer

O zaman Slotta bi problem var. Ayrıca yukarıdaki Fotoğraf neden onuda anlamadım ? Oradan nasıl anlamayı Planlıyosun

Takımı
Besiktas
Aspirer demiş ki:
DrCocoa demiş ki:
Duygusuzz demiş ki:
buyur

@Aspirer

O zaman Slotta bi problem var. Ayrıca yukarıdaki Fotoğraf neden onuda anlamadım ? Oradan nasıl anlamayı Planlıyosun
ekran kartı bozulunca ramdan alıyordu bazen olmuştu bir kere ondan merak ettim

Takımı
Besiktas
Sisteminde zaten 2Gb Ram yüklü gözüküyor.Slotta felan niye arıza arıyorsunuz ki?Windows 7 32 bit yüklü 64bit yüklediğin zaman Ram'in tamamını kullanabilirsin.

Takımı
Besiktas
ForEverTurk demiş ki:
Sisteminde zaten 2Gb Ram yüklü gözüküyor.Slotta felan niye arıza arıyorsunuz ki?Windows 7 32 bit yüklü 64bit yüklediğin zaman Ram'in tamamını kullanabilirsin.
32 bitte 2 GB kullanıyor 64 bit 4 GB ram'i kullanmak için değilmi ?

ForEverTurk demiş ki:
evet normalde 64 bit yapınca tüm ram leri göremsi gerek fakat burdaki olay farklı ram i zaten görüyor 32 bit te 4 gb sınır var zaten bu sorun bendede var fakat ne yaptıysam bende kullanamadım rami tam olarak slotlarda da sorun yok boşa aramayın çaresini bulan olursa sevinirim :)

Takımı
Besiktas
Duygusuzz demiş ki:
ForEverTurk demiş ki:
32 bitte 2 GB kullanıyor 64 bit 4 GB ram'i kullanmak için değilmi ?
Böyle sorunlar çıkartabiliyor.Normalde 3.25 gb ram kullanımına kadar acık 32bit.Arkadaşın sisteminde anakarttan ve ekran kartından dolayı 4gb rami 2küsürlerde gösteriyodu.Arkadaşında 60%problemi ekran kartı paylaşımlı ise ekran kartına kullanıyodur.

Takımı
Besiktas
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın ram miktarı 2 GB di taa ki 1 hafta önceye kadar Herşeyi rahatça açıyordu oyun olsun şu olsun bu olsun. Ama nedeni nedir bilmiyorum Kullanılabilir RAM miktarı 1 gb yazısı çıktı. Bilgisayar oyunları açarken hafiften kasmaya başladı. Bu hatayı nasıl çözerim diye bayağı bir araştırdım ama bir bilen yok. Bu hatanın nasıl düzeltileceğini bilen varsa bana yardımcı olursa inanın çok büyük sevaba girecek. Yardımlar için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum efenim
Bu ram win7 yükledikten sonramı düştü ? yoksa öncedendemi win7 vardı ?

Mojito

ekran kartı ramdan yiyor :) büyük ihtimal ekran kartı 2 gb . 1 gb tını ramdan alıyor. yani paylaşımlı dediğimiz olay diye biliyorum

Takımı
Besiktas
bendeki ekran kartıda fena sömürüyor ama böyle bir sorun yok

ekran kartı ile alakası oldugunu sanmıyorum bende 1 gb ekran kartı var ama 4 gb kullanamıyor

Xperyon

Bilgiliyim
Ekran Kartı ile alakası yok onun bunu belirtim Anakart desteği olmayabilir ihtimal bir şuanki işletim sisteminde problem olabilir bu iki xp'ye çevirip dene birde.

Resimde görüldüğü gibi paylaşılan sistem belleği ram'den yediği onuda yüksek performans isteyen uygulamalarda çeker.

Duygusuzz demiş ki:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımın ram miktarı 2 GB di taa ki 1 hafta önceye kadar Herşeyi rahatça açıyordu oyun olsun şu olsun bu olsun. Ama nedeni nedir bilmiyorum Kullanılabilir RAM miktarı 1 gb yazısı çıktı. Bilgisayar oyunları açarken hafiften kasmaya başladı. Bu hatayı nasıl çözerim diye bayağı bir araştırdım ama bir bilen yok. Bu hatanın nasıl düzeltileceğini bilen varsa bana yardımcı olursa inanın çok büyük sevaba girecek. Yardımlar için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum efenim
Bu ram win7 yükledikten sonramı düştü ? yoksa öncedendemi win7 vardı ?
önceden böyle bir sorun yoktu saat gibi çalışıyordu birden bire böyle oldu :roll:

ForEverTurk demiş ki:
64 bit yükledim durum aynı :coffee:

Yukarı Alt