Kayıt
11 Mayıs 2007
Mesajlar
20.770
Beğeniler
257
Şehir
İstanbul
Takımı
Besiktas
Özet & Detaylar


Aydın emekli bir oyuncudur; aktörlüğü bıraktıktan sonra Orta Anadolu'da kendi halinde küçük bir otelde çalışarak günlerini geçirir. Hayatında ise iki kadın vardır: Kendisine her anlamda uzak ve soğuk olan genç karısı Nihal ve boşanmış olan kız kardeşi Necla. Kışın bastırması ve kar yağışının artması bu küçük taşrada en çok Aydın'ın sinirlerine dokunur ve onu uzaklara gitmeye teşvik eder...

Türk sinemasının Cannes tescilli, bol ödüllü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da filminden sonra hayata geçirdiği son filmi olan Kış Uykusu yine yüzünü taşraya dönen bir yapım. Filmin başrolünde Haluk Bilginer yer alırken, kadroda kendisine Demet Akbağ, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Serhat Mustafa Kılıç, Tamer Levent, Nejat İşler ve Nadir Sarıbacak eşlik ediyor.

Filmin vizyona gireceği tarih belli değil henüz, süresi ise 3 Saat 16 Dakika.


http://www.youtube.com/watch?v=P1nQbYtTPQg


Türk Sineması adına bu kadar büyük bir başarıya imza atmış olan Nuri Bilge Ceylan'ı gönülden tebrik ederim, sonunda adımızı çocuk tecavüzleri ya da ülke sorunları dışında dünyaya duyurabildik. Umarım daha iyilerini de görme fırsatı yakalarız. :kalp:
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt