Kaspersky internet security 2010 kullanıyorum sbot silkroadı açarken silkroad client.exe yi

13.05.2010 16:43:31 Bir zararlı tespit edildi: PDM.Suspicious driver installation ve kernel ve keylogger olarak görüyor bunun nedeni nedir ve nasıl düzeltirim?

Takımı
Besiktas
Bilgisayarına virus bulasmıs pc'ye format at.Formattan sonra kaspersky kurup silkroad kurulum dosyasını tarattır ve oyle kur.

dün format attım ve kaspersky sadece sro client.exe de virus buluyor bunu anlamadım? clienti açarkende süpheli sürücü yüklemesi dior izin ver diyorum sro clienti açıyor her defasında soruyor PDM denilen virus olarak görüyor okan abi sende böyle şey oluyormuydu kaspersky kullanan biri oldugudndan soruyorum.

Virüs bulaşmasıyla alakası yok kis 2010 sro_client.exe'yi zararlı olarak görüyor ama virüs felan değil ayarlardan sro_clienti ve sbotu hariç bırakılanlara ekle düzelir.

Orjinal 2010 kullanıyorum c ve d'ye format attım direk sroyu kurdum yine aynısını verdi :detective:

TuRKs41 demiş ki:
Virüs bulaşmasıyla alakası yok kis 2010 sro_client.exe'yi zararlı olarak görüyor ama virüs felan değil ayarlardan sro_clienti ve sbotu hariç bırakılanlara ekle düzelir.

Orjinal 2010 kullanıyorum c ve d'ye format attım direk sroyu kurdum yine aynısını verdi :detective:
kisin sro client exeyi virus ve ardında kernel die bişiyi keylogger görmesi çok ilginç nyse yardımın için saol.

TuRKs41 demiş ki:

işte sorunun gerçek çözümü. format vesaire atmana gerek yoktu.

Takımı
Besiktas
Bende kaspersky 2010 kullanıyorum ama sro_client yada sbotu viruslu gormuyor.cok rahat bi şekilde sorunsuz oynuyorum.Buyuk ihtimal kurulum dosyana bulasmıstır virus ve onu bi kere kullandıktan sonra her exe uzantılı dosyaya bulasır.Netin sınırsız ise kurulum dosyasını formattan sonra indirmeni ,sınırsız değil ise; temiz olduguna inandıgın bi internet kafe yada arkadasından bulmanı tavsiye edebilirim.

ForEverTurk demiş ki:
Bende kaspersky 2010 kullanıyorum ama sro_client yada sbotu viruslu gormuyor.cok rahat bi şekilde sorunsuz oynuyorum.Buyuk ihtimal kurulum dosyana bulasmıstır virus ve onu bi kere kullandıktan sonra her exe uzantılı dosyaya bulasır.Netin sınırsız ise kurulum dosyasını formattan sonra indirmeni ,sınırsız değil ise; temiz olduguna inandıgın bi internet kafe yada arkadasından bulmanı tavsiye edebilirim.
kurulum dosyası derken hangi dosya biraz daha açıklarmısın?

Yukarı Alt