yenilik meslek konusunda, ben hep specialty box bozdururum (hani şu yerde bir sürü olur kimse almaz kutu gibi bişeydir ahanda o benden başka toplayan yoktur sanırım ama artık herkes toplayacak) 20 lvl hunter çarımla bugünkü updateden sonra tekrar bozdurdum bana ticket bluu stone haricinde jop ex verdi 20lvl ex 6 idi artik 20 lvl ex 36 oldu öteki çarlarlada test ettim boxlari verirken değil gerisin geri bluu stone ticket alırken veriyor, denersiniz ex mex vermedi bana dersiniz. 0 lvl çarım tek bozdurmada 6 lvl oldu. yani artık meslek lvl i kasmak kolaylaşacak ayrıca meslek itemini çoğu takacak ve meslek itemi para edecektir. nasıl yapıldığını tarif edeyim. uygun meslek elbisemizi giyiyoruz giymezse meslek adı almamışız demektir uygun npc den hunter tief neyse menüdeki 3. seçenekten meslek adımızı alıyoruz, 1. seçenekten ise uygun meslek elbisemizi alıyoruz elbiseyi uygun yere sürükleyip bırakıyoruz hala giymemişse pt den çıkıp at dan da iniyoruz meslek elbisemizi giydik. 5. secenege tıklayıp specialty boxlari npc teslim ediyoruz. 6. secenege tıklayarakta ticket bllu black stonemizi ve eximizi alıyoruz ama bir ayrıntı var specialty boxları verip anında gerisingeri alamıyoruz. ben hergun bozdurdugum icin bozdurdugum gun 1 gun onceki verdigim boxlardan gelen ticketi alırım ve tekrar box veririm bir süresi var ama çözemedim ugrasmadımda zaten boxlari verdikten 8 10 saat sonra ticket ex geri alınabiliyor olması laızm. hadi hayırlı jop lvl kasmalar. haa aklıma gelmişken soracaksınız biliyorum bu meslek itemini nerden bulacaz diye o biraz karisik forumda olması lazım bluu black stoneler o işe yarıyor, yoksada bu konu altında bir ara anlatirim. gene aklıma gelmişken soranlar olacak bu meslek itemlerine + bluu basılıyomu diye evet basılıyor yalnız 5 silkle alınan itemle basılıyor o da epey ayrıntılı forumda vardır yoksada anlatırım. birde jop itemler 2 çeşittir 1 normal 1 de sox gibi normal item de mesela sadece ph defans vardır mag yokdur ötekinde ise hem ph hem mag vardır o itemler değerlidir.

bnim anlamdığım special box ları verekmi exp çok exp alcaz yoksa 101-110 yada 111-120 lv arası cıakn görevleri yaprak mı?
bn 111-120 görevini aldım 500 tane kes dio buda baya zaman 1 gunde nasil 71 olabilirki insan verdiği exp te az..

bu silkroad kervansız hiç bişi bnm için .. bir an önce en az 71 olup kran cekmek isityorum bn böyle zevk alıyorum oyundan..

Botlardan kaynaklanan kan kayıplarını telafi etmeye çalışıyorlar. Yorumlara bakılacak olursa yaralarını sarmaya da başladılar zaten.

NE VERECEGİ HİÇ BELLİ OLMUYO BAZEN 1/3 EX VERİYO BAZEN 3 LVL BİRDEN, BAŞLARDAYKEN 1 VERİŞDE 6 7 LVL BİRDEN VERİYO. YALNIZ BİR SORUN VAR KİMSE BUNUNLA İLGİLENMEDİĞİ İÇİN JOP İTEM YAPMAK ZOR, HUNTERLER İÇİN BLACK STONE TİEFLER İÇİN BLUU STONE BULMAK ZOR. BEN SAHSEN MUSAİT ZAMANLARDA NPC STALA 50X BLUU STONEYİ 1 GOLDA KOYUYUOM 3 GÜN DURUYO ALAN OLMUYO DAHA MİLLET UYANAMADI.

Apt

rank8
çünkü hakkında kimse birşey bilmiyor,tam anlamıyla ne nedir diye bir konu açılsa resimli falan anlatılsa ozaman yayılır bununda piyasası oluşur..

bu olayda bi sıkıntı var. ben cmts gecesi 40 tane box verdim ama halen daha dönüşü yok :) gidiyorum npc ye ama vermiyo... cimrimidir nedir. (not char job lv henüz 1%0 acep ondan mı)

ustameen demiş ki:
job exp veriyor tabiki :) ama bana vermedi :)))
veriyor merak etme. 120 gelmeden önce bugun verdiğimin karşılığını yarın hatta bazen 8-10 saat sonra bile aldığım olurdu, 120 geldikten sonra hergun vermeme rağmen boxları 3 gün sonra anca karşılığını veriyor, neye göre verdiğinide anlamadım, 7 lvl 14 oldu, 12 lvl 14 oldu, 12 lvl 16 oldu, 20 lvl 23 oldu, 20 lvl 3/1 ex aldı, 23 lvl 3/1 ex aldi. 0 dan verdiğinde ya 6 lvl oluyo yada 7 lvl. aklıma gelmişken soyleyeyim bu giydiğimiz jop itemler meslek elbisesi usdumuzdeyken ölünce düşebiliyor özellikle düşük lvl meslek itemleri çok düşüyor 20 lvl itemler patır patır düşerken mesela 80 lvl itemler kolay kolay düşmüyor ama meslek elbisesi giyinik değilken ölünce jop itemler düşmüyor, ayrıca jop itemler sadece jop yaparken aktif olmuyor normaldede kullanabilirsiniz(bilmeyenler olabilir) 20 lvl jop item set var bende azda olsa atak defans farkettiriyo farkı sanırım 80 lvl seti giydikten sonra gorecez bariz sekilde. itemlere bluu basılabiliyor str 1,2,3. int 1,2,3. hp 100, 200, 300. mp 100, 200 ,300 basılabiliyor 100 silk harcadım denedim, itemlere + da basılabiliyor max kac + basılıyo bilmiyom en fazla +2 denedim, fb set yapmak isderseniz 1500 silk civarı gözden çıkarmak gerek çünkü taşları random veriyor 5 silke bilet alıyon kambur amcaya bozduruyon 20, 50, 80, 100, 120 lvl herhangibir taşı rastgele veriyor str zor veriyor hele str3 taşı çok zor veriyor baya silk lazım yani, 20 lvl item seti fb yapayım derken bide bakmışsın elinde 50, 80, 100, 120 lvl itemleri fb yapacak taş birikmiş iyimi kötümü bilemedim bu işe gireceksen yarım yamalak olmaz komple her lvl meslek item seti yapmakla anca isin içinden çıkılır diyelim 80 lvl set yapıyoz, 50 lvl int 1 taşı verdi napacan bunu hele birde int3 str3 den aşşa basmam abi dediysen bu elinde patlamış taşları bikaç arkadaşına hibe etmen lazım koyacak yer bulamazsın o kadar çok taş birikecekki elinde satamazsında kimse noldunu bile bilmiyor bilenlerde ezik taş almaz alsada 1-2m den anca alır oda alırsa, benim elimde patlayan taşları 1 ay npc stalda beklettim öldü parasına gene alan olmadı itemlere basdım belki item şeklinde satılır dedim hala sandıkta satamadım 20 silk harcadığım bir itemi 1m den gene satamadım. en iyisi bikaç arkadaş birleşip öyle fb set düzmek tek başına girilecek bir iş değil. bu konuda merak edilenleri sorabilirsiniz bildiğim kadar anlatırım.

peki bu blue basmak için illa silk mi lazım bize. yani silk olmadan olmaz mı diyor jmax?

ustameen demiş ki:
peki bu blue basmak için illa silk mi lazım bize. yani silk olmadan olmaz mı diyor jmax?
+ ve bluu basmak için illa silk lazım başkada yolu yok. 1 ticket 5 silk ismini unutdum simdi, 2 çeşit ticket var biri bllu taşı veriyo oteki + taşı veriyo. birde orda 20 silke bişey satıyo sakın onu alman oda 1 ticket(meslek itemi çevirmek için olandan zaten onu npc veriyo boxları verince) veriyo. benim çarlar 20 lvl oldu bile ama 20 lvl meslek item seti düzmek zaman alacak, özellikle 80 lvl ve üstü meslek itemlerinide takdınmı pvpde felan deviren adam cıkmaz.

ben halen daha verdiğim boxların karşılığında black stone alamadım. üzerinden neredeyse 1 hafta geçmesine rağmen :) acep job levelim 1 olduğu için mi böyle?

Ben bu job işini çözemedim gitti 90 lvl oldum ama halen job lvl nasıl kasılır görevi nedir nerden alınır onu bile bilmiyorum

ustameen demiş ki:
ben halen daha verdiğim boxların karşılığında black stone alamadım. üzerinden neredeyse 1 hafta geçmesine rağmen :) acep job levelim 1 olduğu için mi böyle?
geç vermeye başladıda o kadarda geç olmamamsı lazım benimde 1 jop lvl carım vardı 2 günmü 3 gün sonramı boxların geri donusumunu verdi 7 lvl oldu tek vermede. birde söyle bir durum var biz o boxları npc kervana veriyoz hiç görmedimde hakkatten npc kervan kalkıyomus sehir sehir gezip geliyomus o kervanın dönüşüne boxların karsılığını veriyormuş. karşı meslek grubu o kervana saldırabiliyomuş hatta çok zor olmasına ragmen kervanı bile deviriyolarmış mış miş diye okumuştum bi aralar bu forumda. benimde başıma geldi 40 box vermeme ragmen onun tam karşılığını çoğu zaman alamam kervanda benim boxların bir kısmı düşmüş diye düşünürüm.

cezasoft demiş ki:
Ben bu job işini çözemedim gitti 90 lvl oldum ama halen job lvl nasıl kasılır görevi nedir nerden alınır onu bile bilmiyorum
artık görev yapıp jop lvl kasmana gerk yok herhangibir jop a kayıt ol tief yada hunter specialboxları topla npc meslekciye ver sana jop ex verecek jop lvl geçeceksin, ama ben illa görev yapacam dersen bi ara onuda anlatırım ama ben box isi gelmeden önce yapardım görevleri çokda verimli degil box toplamaya gore, hem box toplayıp hem normal lvl kasmak daha mantıklı.

Yukarı Alt