Java, Sun Microsystems mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilmeye başlanmış açık kodlu, nesneye yönelik, zeminden bağımsız, yüksek verimli, çok işlevli, yüksek seviye, adım adım işletilen (yorumlanan-interpreted) bir dildir.

Önerebileceğiniz java kursu var mı? Udemyde bir kaç tane buldum ama emin olamadım. Beginnerden advancede kadar yolu var @CezaAlp

Yolum web tarafında gözüküyor servisler için java çalışmam gerek, müdürüm önerdi:(

Önerebileceğiniz java kursu var mı? Udemyde bir kaç tane buldum ama emin olamadım. Beginnerden advancede kadar yolu var @CezaAlp
Hacım, ben 1. sınıftayken youtube'da sina5an adlı kanalla başladım javaya. Zaten programlama mantığını biliyorsun, hızlıca göz atabilirsin.
Web'de tam olarak ne kullanacaksınız, eğer spring kullanılacaksa, kendi dökümanları çok sağlamdır, güzel örnekler var.

Sıfır bilgiyle nasıl başlamamı tavsiye edersiniz?
O dediğim kanal ile başlangıç yapsan güzel olur. Küçük örnekler yaparsın, internete "simple java exercises" diye yaz, çıkan örnekleri yapmaya çalış. Sonrasında işin içine inheritence, database, webservices vss gibi konuları ekleyip giderek karmaşık örnekler geliştirebilirsin.

Sıfır bilgiyle başlamanın yolu o şeyle neler yapabileceğindir. Benzerleri nelerdir.
programlama dillerinin en basitini bilirsen javayla neler yapacağını da bilirsin ve başlamak için iyi bir zemin olur.

Java da temelde bir programlama kodu veya dili. Adı üstünde bir programlama dili yani programın içine yazılır.
İnsan beyninin içine dil koyarsan bir şeyler tanımlarsın kaleme kalem demek gibi. Nasıl insanların konuştuğu birçok dil varsa programların içine yazılan bir çok dil var.
C#, php , java , pascal , delphi , visual basic, python vs.... (programlama dilleri)
asp.net (kodlama dili)
html (işaretleme dili)
SQL , T-SQL (yapısal sorgulama dilleri veritabanları için)

Mesela programı eclipse alalım dilide Java kullanalım. Ne yapacağız yani ne tanımlarız cevap : android işletim sistemi..
Kısacası javanın nelerin içinde kullanıldığını bilirsen gerisi bir dil öğrenmek gibi varolan kodları kitap alır okursun.

Her programlama dilide aynı şeyi yazmak gibidir. Türkçe'de Gel dersin İngilizcede Come. Rusça'da доброе утро dersin Fransızca'da bonjour
javada int a = 1 yazarsın php de $a = 1;

Son düzenleme:
Sıfır bilgiyle başlamanın yolu o şeyle neler yapabileceğindir. Benzerleri nelerdir.
programlama dillerinin en basitini bilirsen javayla neler yapacağını da bilirsin ve başlamak için iyi bir zemin olur.

Java da temelde bir programlama kodu veya dili. Adı üstünde bir programlama dili yani programın içine yazılır.
İnsan beyninin içine dil koyarsan bir şeyler tanımlarsın kaleme kalem demek gibi. Nasıl insanların konuştuğu birçok dil varsa programların içine yazılan bir çok dil var.
C#, php , java , pascal , delphi , visual basic, python vs.... (programlama dilleri)
asp.net (kodlama dili)
html (işaretleme dili)
SQL , T-SQL (yapısal sorgulama dilleri veritabanları için)

Mesela programı eclipse alalım dilide Java kullanalım. Ne yapacağız yani ne tanımlarız cevap : android işletim sistemi..
Kısacası javanın nelerin içinde kullanıldığını bilirsen gerisi bir dil öğrenmek gibi varolan kodları kitap alır okursun.

Her programlama dilide aynı şeyi yazmak gibidir. Türkçe'de Gel dersin İngilizcede Come. Rusça'da доброе утро dersin Fransızca'da bonjour
javada int a = 1 yazarsın php de $a = 1;
İşte özet olarak her şey bundan ibaret.

Ayrıca Integer a = 1; (Java autoboxing)

Yukarı Alt