1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

İşte Japonların en yeni oyuncağı


 1. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe
  [​IMG]
  Japonlar yeni bir ulaşım aracı geliştirdi. Amerikan buluşu 'ginger'ın pabucunu dama atacak bu cihaz varlığını robot Asimo'ya borçlu...
  Japonlar'ın en yeni oyuncağı bir ulaşım aracı... U3-X.

  Cihazı Japon otomobil devi Honda geliştirdi. U3-X tıpkı bir insan gibi ileri, geri, yana ve çapraz olmak üzere tüm yönlere hareket edebiliyor.

  Bu yeni oyuncak, üretici firma tarafından 'her yönde hareket sağlayan dünyanın ilk sürüş sistemi' olarak tanıtılıyor.

  GİNGER'IN PABUCUNU DAMA ATACAK


  Kişisel olarak kullanım imkanı sağlayan, sürücünün üst bedeniyle eğildiği sırada hareket, dönüş ve durma eylemlerini gerçekleştirebilen bu cihazın tahmin edeceğiniz gibi Amerikan buluşu 'ginger'ın pabucunu dama atması bekleniyor..

  Malum dönemin Amerikan Başkanı Bush'un düşüşüyle büyük fiyasko ile anılagelen cihazın yıldızı daha parlamadan sönmüştü..

  ROBOT ASİMO U3-X'İN BABASI SAYILIR


  Japonlar'ın geliştirdiği bu yeni taşıma cuhazı, varlığını insansı robot Asimo'ya borçlu... U3-X'in, Robot Asimo'nun araştırmaları sırasında keşfedilen Honda denge kontrol teknolojisi sayesinde geliştirildiği belirtiliyor.

  TEK TEKERLEKLİ SÜRÜŞE SAHİP


  Kompakt boyutlu ve tek tekerlekli sürüşe sahip cihaz, sürücünün ayak dayanaklarından zemine kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor. Ginger çift tekerlekliydi..

  Sürücüyü yayalarla aynı göz seviyesinde konumlandırarak hem kullanıcısına hem de çevredeki diğer insanlara iletişim imkanı tanıyor. Honda Motor, cihazın pratikliğini mükemmelleştirmek için gerçek şartlarda yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.
   
 2. Relax

  Relax nowayout

  Kayıt:
  15 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.220
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  değişik:)