Avasin

Öncelikle merhabalar,

Bir konu hakkında sizlere danışmak isterim ve bu konu hakkında bilgisi olanların açık ve net bir şekilde bilgilendirmesini temenni ederim.
Sorum şu: İskandinav ülkesi Danimarka-Norveç-İsveç ülkelerinde yaşamımı sürdürmek ve okul hayatımı devam ettirmem gerekiyor bu konu hakkında başkonsolosluklara gideceğim ve bilgi alacağım; lakin sizlerin de ufak tefek bilgileri var ise paylaşmasını rica ederim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Abi adam ciddi birsey sormus vurmayın dalgaya. Zaten emre ne anlar iskandinav ulkesinden onu bosver :twisted:

Avrupa'da son yıllarda ırkçılık attı diye sürekli duyuyorum.Özellikle türk ve araplara karşı tahammüllerinin olcağını sanmıyorum.2. sınıf vatandaş muammelesi görebilirsin.

Yabancı öğrenci alımı yüksek olan bir yerde okursan daha hoşgörülü bir ortamda yaşamını sürdürebilirsin.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Norvec icin basvuru yaptim ben katilimcilarda elemeyi gecen 3 kisiden biri de oldum. Universiteyi orada okuyorsun. Ek olarak universiteden sonra 10 yil Norvec'te calisma zorunlulugu koyuyorlar.

yurtdışında yaşamış biri olarak yurtdışında yaşamak isteyenlerden pek haz etmem ama yine yardımcı olayım. norveçte eğitim ve iş nedenlerinden dolayı bulundum. karakteristik olarak tüm iskandinav ülkeleri kültürel ve yapı olarak aslında aynı özellikleri taşıyor. ben stavangere gittim önemli bir liman şehri olduğundan dolayı kısmen gelişmiş bir yer. norveç bana kalırsa oslodur zaten 5-6 tane şehri hariç diğer şehirlerin nufusu 0-30.000 arası eğitim kaliteli hayat standardı yüksektir evet. insanları sıcak kanlı değildir fazla ve göçmenlerden hiç haz etmezler ve bunda biraz haklılar. çok sakin bir ülkedir insanlar tamamen kendi halinde takılır. Nüfusun büyük kısmı ülkenin güneyindedir.Birde unutmadan söyliyim çoooooook pahalı bir ülkedir. 3000-4000 euro/dolar norveçte para değil gidecekseniz iyi parayla gidin yoksa rezil olursunuz.

Yukarı Alt