1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

İpek Yolu Film Festivali'ne yoğun ilgi


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali, 14:22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında diyalogsuz kısa filmlerin yarışacağı 'Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Diyalogsuz Film Yarışması'nın başvuru süresi, 21 Eylül 2009 Pazartesi gününe uzatıldı.


  Kısa film çeken sinemacıları desteklemek amacıyla gerçekleştirilecek olan ve son başvuru tarihi 11 Eylül Cuma olarak duyurulan 'Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Diyalogsuz Film Yarışması'nın başvuru süresi, sinema tutkunlarının yoğun ilgisi nedeniyle 10 gün daha uzatıldı. Türkiye'de kısa film üretimini özendirmeyi ve kısa filmin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen yarışmada 1 Ocak 2009 tarihinden sonra çekilmiş filmler yarışacak. Süresi 20 dakikayı aşmayan hikayelerde, diyalog ve monologların yerine sinemanın görsel gücü kendisini gösterecek.

  Yarışmada, birinci gelen kısa filmin sahibi "Altın Karagöz" ödülü ile 9 bin TL para ödülünü, festivalin kapanış gecesinde alacak. Tüm amatör ve profesyonel kısa filmcilerin başvuruda bulunabileceği yarışmaya katılmak isteyen sinema sevdalıları, şartnamede belirtilen özelliklere uygun olan filmlerini son başvuru tarihi olan 21 Eylül Pazartesi gününe kadar festival merkezine ulaştıracaklar. Yarışmaya katılması uygun görülen filmler, Festival Danışma Kurulu'nun belirleyeceği ön jürinin değerlendirmesine sunulacak ve ön elemeden geçecek filmler 3 Ekim Cumartesi günü duyurulacak. Katılımcılar yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye festivalin http://www.ipekyolufilmfest.com web adresinden ulaşabilecekler.