Arkadaşlar Selamlar,

1 Haftadır internetimde 5 dkda bir DSL ışığının sönüp geri gelmesiyle oluşan bir kopma sorunu vardı. Kutudan gelen kabloyu değiştirdim vs en sonunda sorunun modemde olduğunu düşündüm.

Modem olarak TTNetin verdiği tplink w9970v3 kullanıyordum. Şirketten draytek (wifisiz) modem (3-4k lık birşey) getirdim hiç bir şekilde kopma sorunu yaşamadım. Bu sebeple yeni modem almaya karar vermiştim.

Bugün Tp-linkin Archer VR 400 modemini aldım ve yine internet kopması aynı şekilde olmaya başladı.

İyice kafam karıştı sorun modemde wifi olması sebepli mi yoksa tp-linkle mi alakalı yoksa türktelekom kaynaklı mı vs beynim yandı.

Sizden fikirlerinizi, yardımcı olmanızı ve modem önerilerinizi rica ediyorum. Sıkıntı büyük :(

Hat bilgilerini atabilir misin modemin arayüzünden?
Kusura bakma dün sinirim bozuldu sıkılıp erken uyuya kalmışım.

Bugün tp-linki iade ettim gittim asus ac750 aldım. Sıra bunda. Bakalım kesinti devam edecek mi...

Hat bilgilerinden kastın nedir vallahi anlayamadım.

Update
TP linkte ms 7 idi asus ile 4- 5e indi. Wi-fi çekim olarak tp linkten çok daha iyi.
Şimdilik kesinti yok gibi hayırlısı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar fark ettiğim bir şey oldu.

Ben sorun varken upload 5-6 falan alıyordum. Bugün asusla fark ettim upload hızı 1-2 bandında. Fazlayken hat kaldırmıyor gibi vs birşeyler olabilir mi?
Network bilgim yok uyuduruyorum sadece.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kusura bakma dün sinirim bozuldu sıkılıp erken uyuya kalmışım.

Bugün tp-linki iade ettim gittim asus ac750 aldım. Sıra bunda. Bakalım kesinti devam edecek mi...

Hat bilgilerinden kastın nedir vallahi anlayamadım.
Modem'e gir. Sistem günlüğü de, dsl günlüğü de oradan bir ss at hacım.

İşe giderken hat sürekli kesilse de annem wifi kullansın diye eski tplink modemi takıyordum. Dün akşam bu modemle değiştirirken kesilme yoktu.

O yüzden modemi değiştirince mi düzeldi, yoksa ttnet mi birşey yaptı düzeldi hiç bir anlam veremiyorum artık. Upload hızımı düşürdüler düzeldi diye düşünüyordum şuan baktım yine 6mbps ama kesilme yok.
Kesilince anlayayım diye şirket vpnini full açık tutuyorum bağlantı kopunca ses çıkarıyor diye. Dünden beri kesinti olmadı sanırım hiç.

Tek bildiğim şu muhabbetler yüzünden 1 haftada modem parası bina kablo güncelleme parası derken bana 600 lira kaçtığı :(

Hat değerlerin gayet iyi gözüküyor şu an.
Upload'ın da düşmüş değil 8 mbit olarak sana geliyor. Sorun ya modemdeydi yada tt tarafında bozuk port vs olabilir.
Seni yoruyorum ama kusura bakma :(
Bugün tekrar arka arkaya 3 kere kopma oldu. İki kopma arasında bir foto çekeyim dedim bir şey çıkarabilir misin diye.
Ttneti de aradım bina hat kablosunu değiştirdim modem değiştirdim diye tüketici hakem heyetine gitmeme ramak kaldı falan diyince konuyla ilgili özel mail başlatacağım vs diye dedi kadın ama hayırlısı bakalım.

1595173959409.png

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bugün tekrar arka arkaya 3 kere kopma oldu. İki kopma arasında bir foto çekeyim dedim bir şey çıkarabilir misin diye.
Ttneti de aradım bina hat kablosunu değiştirdim modem değiştirdim diye tüketici hakem heyetine gitmeme ramak kaldı falan diyince konuyla ilgili özel mail başlatacağım vs diye dedi kadın ama hayırlısı bakalım.

Eki Görüntüle 43615
Estf, hat değerlerin aynı sıkıntı yok. Portun bozuk herhalde.
Snr margin değeri 12 üstü iyi. Senin 16.
Line attenuatation değerninde düşük olması lazım gayet düşük. Senlik bir şey yok, modeminde iyi.
Sanmıyorum ama çözüm bulunmazsa asus modemlerde snr margin ayarlanabiliyor. Onu 20'ye çek çok küçük bir ihtimal sorunun çözülebilir(snr margini 20 yaparsan hızın 35 e düşer ama test için deneyebilirsin)

Snr margin ayarı neredeydi hatırlamıyorum, internetten bakman lazım.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Eki Görüntüle 43615

[email protected]

Buraya da mail atıp durumunu anlatabilirsin.

Elektrik gidip geldiğinde internete bağlanma sorunu yaşıyormusun?

Son düzenleme:
Yukarı Alt