1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Intel'in gizli bilgileri AMD'ye mi sızdırıldı?


 1. BlackMarshall

  BlackMarshall rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.169
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Uluslararası Lojistik-Kargo
  Intel, eski bir çalışanını şirketinin "çok gizli" belgelerini AMD'ye sızdırmakla suçluyor.


  - Resim Silinmiş.

  Intel ve AMD arasında uzun süredir devam eden savaş tüm hızıyla devam ederken, Boston.com'da yer alan bir haber herkesi şoke etti.

  İlgili habere göre bir Intel çalışanı, AMD için Intel'in hayati verilerini çalmakla suçlanıyor. Son derece ciddi bir suçla itham edilen ancak henüz suçu kesinleşmeyen Biswahoman Pani isimli eski Intel çalışanı, Intel ve AMD rekabetini farklı bir boyuta taşıdı.

  Olay ise şöyle gelişti: Pani, Kaliforniya'da bulunan Intel'de çalışan karısını özlediğini söyleyerek o bölgeye transferini istedi. 29 Mayıs gibi transfer işlemi gerçekleşen Pani, çok geçmeden Intel'e istifasını verdi. Pani, istifasının nedeni olarak da başka bir şirkette yeni bir iş bulduğunu göstermişti.

  Durumdan şüphelenen ve üzerine giden Intel ise hiç beklemediği bir sonuçla karşılaştı: Pani, daha Intel yöneticilerine istifasını vermeden bir hafta önce AMD için çalışmaya başlamıştı. Bu süre zarfında Intel'in önemli verilerinin bir kısmına da eriştiğinden şüphelenen Intel yetkilileri, FBI aracılığıyla bir inceleme başlattı ve Pani'nin AMD için çalıştığı süre boyunca Intel'in herhangi bir hayati belgesine erişip erişmediğini kontrol etti.

  Sonuç ise Intel'in korkularını haklı çıkarır nitelikteydi; zira Pani AMD'de çalıştığı süre boyunca Intel'in 100'den fazla önem derecesi yüksek belgesini elinde bulunduruyordu. Bu dokümanların içinde Intel'in gelecek işlemcileri için tasarladığı çizelgeleri de başta olmak üzere değeri parayla ölçülemeyecek, Top-Secret değerindeki önemli belgeleri yer alıyordu.  AMD Ne Diyor?

  - Resim Silinmiş.

  Intel sözcüsü Claudine Mangano'nun bu olay üzerine Boston.com'a verdiği demeç ise şöyle: "Fikri mülkiyet Intel için kritik bir öneme sahiptir. Bu nedenle FBI ve Adalet Bakanlığı'ndan bu konuyla ilgili derin bir inceleme yapılmasını istedik; elbette biz de bu incelemeye tam destek vereceğiz."

  Pani henüz polisçe göz altına alınmış değil; ancak pasaportu polis ekipleri tarafından elinden alınan Pani'nin yurt dışına çıkışı şu an için askıya alınmış durumda.

  Daha fazla gerçekleri saklayamayacağını anlayan Pani ise çok geçmeden Intel'in Top-Secret değerindeki verilerini elinde bulundurduğunu itiraf etti. Ancak Pani, AMD ile bu verileri kesinlikle paylaşmadığını iddia ediyor. 'O zaman neden bu verileri elinde bulunduruyordun' sorusuna ise 'karım Intel'de yeni bir pozisyona terfi edecekti; ona yardımcı olabileceğini düşündüm' sözleriyle yanıt verdi.

  Pain'in evinde inceleme yapan ve Intel'in önemli belgelerini evinde yakalayan FBI'dan Timothy Russell, Pain için şimdilik yapılacak bir şey olmadığını, Pain'in AMD'ye bu verileri ulaştırdığına dair ellerinde herhangi bir kanıt olmadığını ifade etti.

  AMD'den bu konuda yapılan açıklamada ise AMD'nin bu inceleme boyunca Intel'in arkasında olacağı belirtildi ve Pain'in AMD'deki işine, bu olayın su yüzüne çıkmasıyla birlikte son verildiğinin altı çizildi.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. F34RL3SS

  F34RL3SS rank8

  Kayıt:
  27 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.597
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Niye soruyon? Dövmeye mi gelicen :S
  işlemci piyasasi kızışacak desene ^^