Kayıt
17 Mayıs 2007
Mesajlar
4.792
Beğeniler
0
Şehir
Akçay
İşlemci devi Intel, mini PC'ler konusunda başlangıçta büyük düşünmeyerek hata yaptığını itiraf etti.


2hzm6c.jpgÖzellikle 2008 yılına damgasını vuran ve kullanıcıların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği netbook'lar, gün geçtikçe daha da donanımlı bir hale geliyor.

Intel'den geçtiğimiz günlerde gelen bir açıklama, Intel'in netbook'larla ilgili bazı yanılgılarının olduğunu ortaya koydu. Intel'in Satış ve Pazarlama bölümünün başındaki isim olan Stu Pann, Intel'in başlangıçta netbook'ların hangi pazarı cezp edeceği konusunda bazı yanlış öngörülere sahip olduğunu itiraf etti.

Netbook'ları aslında daha çok çocuklara ve yeni pazarlara özel olarak düşündüklerini dile getiren Pann, bugün için netbook'ların bu çizgiyi çoktan aştığını ve artık Batı Avrupa ve Kuzey Amerika gibi bölgelerde netbook'ların kullanıcılardan yoğun bir şekilde ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.

Bunun yanında netbook'ların ekran ölçülerinin uzun vadeli kullanım imkanının bulunmadığını belirten Pann, bu konuda şu örneği veriyor: "Eğer 10 inç'lik bir netbook'u kullanıyorsanız, bir saatlik bir süre için herhangi bir problem söz konusu değil. Ancak gün içinde bu netbook ile çok daha uzun saatler geçirmek gibi bir niyetiniz varsa, o zaman işin rengi değişiyor elbette."


Ps:Bu haber Intel notebook kullananları ''ah'' dedirtecek gibi duruyor.
 
Yukarı Alt