Arkadaslar bana dialog lazım:)

Tanışma dialogu 2 kişi konusurken 3 kişi gelip onuda tanıstırıcak kısa ve öz olsun :)

İng. kursna yeni basladımda ödev verdiler hem para verioz okadar hemde ödev veriyolar :muck:

+ : 1. Kişi

- : 2. Kişi

* : 3. Kişi

+ : Hi Sam.

- : Hi Rachel..

+ : Whats up?

- : So so.. İ'm very busy this month. Work,school etc.

+ : Ah I'm sorry for you..

* : Hi guys !

+ : Oh Rebecca, where have you been. İ miss you.

* : I just got back from Antalya.

+ : Uhm nice..

+ :Ah. I forgot, this is Rebecca my old friend.

- : My name is sam. I am glad we met

* : Me too Sam.

Canova

O ödevlerin amacı senin İngilizce'ni geliştirmene yardımcı olmak. Burada biri gelip yardım etse sana hiçbir faydası olmaz. Sadece ödevi yapmış olursun.
Mutlaka bu konuyla ilgili bir ders işlemişlerdir. Ardından işlediğiniz şeyi pekiştirmek ve öğrendiğiniz şeyleri uygulamaya dökmek adına bu ödevi vermişlerdir. Bunları yaparak yabancı dilinizi geliştireceksin, yoksa sadece kursa gitmiş olursun :)

Sonuçta ucunda rezil olma yok bir şey yok. Karala bir şeyler kağıda, sonra şurası olmadı şunu ekleyeyim, şunu sileyim diyerek güzelleştirirsin. Senden başlangıçta bir İngiliz, Amerikan gibi diyalog kurmanı beklemiyorlar.

Ağır olduysa kusura bakma ama senin iyiliğin için :)

@Clochard
sanırım arkadaş başlangıç seviyesi ve sen have been li cümleler yapmışsın :) Eğer ilk seviyeyse öğretmen ilk bakışta anlar :D

Canova demiş ki:
O ödevlerin amacı senin İngilizce'ni geliştirmene yardımcı olmak. Burada biri gelip yardım etse sana hiçbir faydası olmaz. Sadece ödevi yapmış olursun.
Mutlaka bu konuyla ilgili bir ders işlemişlerdir. Ardından işlediğiniz şeyi pekiştirmek ve öğrendiğiniz şeyleri uygulamaya dökmek adına bu ödevi vermişlerdir. Bunları yaparak yabancı dilinizi geliştireceksin, yoksa sadece kursa gitmiş olursun :)

Sonuçta ucunda rezil olma yok bir şey yok. Karala bir şeyler kağıda, sonra şurası olmadı şunu ekleyeyim, şunu sileyim diyerek güzelleştirirsin. Senden başlangıçta bir İngiliz, Amerikan gibi diyalog kurmanı beklemiyorlar.

Ağır olduysa kusura bakma ama senin iyiliğin için :)

@Clochard
sanırım arkadaş başlangıç seviyesi ve sen have been li cümleler yapmışsın :) Eğer ilk seviyeyse öğretmen ilk bakışta anlar :D
ilk seviye suan anlamaya çalısıyorum agır oldu biraz:):)

Üniv ödevleriyle urasmaktan ingilizceyle urasacak vaktim kalmıyor sürekli rapor yazdırıyorlar.

Yukarı Alt