Absence

Sizler için böyle bir topic hazırladım beğenildiği taktirde Part 2 görselleri ile (Resimli kopya yontemleri) hazır sayılır.Her neyse konuyu fazla uzatmadan kopyanın kelime anlamıyla başlayalım.

Kopya

isim (ko'pya) İtalyanca copia
1 . Bir sanat eserinin veya yazılı bir metnin taklidi, asıl karşıtı:

"Edebiyatımız iptidai, resmimiz basit, felsefemiz kopya, okuma yazma bilmek bir irfan sayılıyor."- P. Safa.

2 . Suret çıkarma işi.
3 . Bir sınavda soruları cevaplamak için başka birinden veya yerden gizlice yararlanma.
4 . Yazılı sınavda gizlice bakmak için hazırlanmış kâğıt.
5 . sıfat Taklit edilmiş olan:

"Hanımlar köşe minderinin sağ duvarındaki birkaç kopya resme daldılar."- H. E. Adıvar.

6 . biyoloji Aynı canlıdan eşeysiz olarak üreyen canlı, klon.

Peki biz öğrenciler için nedir kopya ? (Mangalda kül bırakmayanlar bölümüne bir topic açılabilir)
-Kopya ders çalışmayı öldürür
-Kopya kurtuluştur
-Kopya ileride anlatabileceğiniz anılarınızın olmasıdır
-Kopya adrenalindir, heyecan yaşatır, yürek ister.
-Kopya-Sıfır-Disiplin arasındaki bağ çok kuvvetlidir.

Peki kopya için uygulanması gereken yöntemler nelerdir ?
1)Duvara yazmayın .Yazık devletin duvarlarına . Zaten bakması riskli , okuması zor.
2)Arkadaşlarınızla yazılıda bilgi paylaşımı yaparsanız sessiz konuşmaktan çok tane tane konuşmayı tercih edin.
3)Elinize kolunuza yazmayın . Kapasitesi yetersiz ve bakarken çok belli oluyor.
4)Kızlar bacaklarınıza yazmayın.(Beni dinleyin)
5)Şeffaf kalemlerin içine kopya kağıdı yazıp koymayın.Yuvarlak olduğundan büyüteç etkisi yapıyor çok belli olur
6)Kopyaları avucunuzda tutmayın.Çok belli olur avuç yerine sınav kağınının arkasını,kalemliği kullanın
7)Eğer küçük bir kağıda kopya yazmış ve bu kağıdı sokamayacağınız bir yerden çıkardıysanız en fazla 10 saniyeniz var demektir kağıdı hemen imha edin.
-Buruşturup gömleğinizin içine sokun
-Buruşturup çaktırmadan en arkaya doğru atın
-Olmadı yutun(En kötü ihtimalle ''o ağzındaki sakızı çıkar'' ikazı alırsınız)
8 )Elinize kolunuza yazmayın . Kapasitesi yetersiz ve bakarken çok belli oluyor.
9)Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın duruşunuz sınavın başından sonuna kadar kopyalıklarınıza bakabileceğiniz şekilde olsun . Belirgin pozisyon değişiklikleri dikkat çeker.
10)Sıra üzerine yazmayı düşünüyorsanız yazılı kağıdını tutuş biçiminize göre kağıt boyutunu geçmeyecek kadar bölgeye ve tam kağıdın denk geleceği yere yazın. Hoca arka tarafa geçtiğinde kağıdı kaydırarak okuyun. Ve diğer zamanlarda yazılı kağıdının mutlaka sıradaki yazıları kapatmasına dikkat edin.
11)Sıra altına kopya koymak istiyorsanız küçük kağıtlar koymayın.Dikkat çeker aksine bir defterinize çalışma kağıdı biçiminde buyuk buyuk rahatça okuyabileceğiniz gibi yazın.Bu kopyanızı en son anda uygulayabilirsiniz çekmediğiniz zaman hiçbir sorun yok kopya olmadığını kanıtlayabilirsiniz ancak çekerken yakalandığınızda geri donuşu yoktur.

Birazda adrenalin
Şimdi sıra geldi Part 1 kopya yöntemlerimize

1)Hırka
Kış mevsimlerinde üzerinize bir hırka giyin. Hırkanın sağ ve sol ön parçalarının iç kısımlarına istediğiniz kadar sticker yapıştırabilirsiniz. Görülmemesi için elinizi kullanmayın. Göğsünüzü sıraya yaslayın . Hoca arka tarafa geçtiğinde kambur duruşunuzu koruyarak geriye doğru kalkarsanız hırka aşağı doğru sarkacağından tüm literatür gözlerinizin önünde olacaktır.
2)Kodlama
Bu taktiğin iki şekli vardır
1)Sözel dersler için olanı
Tarih dersi için hazırlanmış bir yöntemdir.Sıraya yazma pirensibine dayanır ancak tarihleri direk olarak sıraya geçirmezsiniz bir örnekle açıklayalım.
1453 İstanbulun fethi
TASE İST
Alfabemiz
1=T 5=S 9= g
2=Z 6=G
3=E 7=Y
4=A 8=B
2)Sayısal için olan kısım
Bu kısımda formülleri anlamlandırarak yazmalısınız
Delta=(b.b)-4(a)(c)
Bunun okunuşunu yazın mesela (sayılarda yukarıdaki alfabeyi kullanın)
Bekare-A ace

Yorumlara göre devamının gelip gelmeyeceğine karar verilecektir.
Sakın evde denemeyin ( okulda deneyin niye evde deniyeceksiniz)
Yakalandığız taktirde mahsuliyet kabul etmem herkes kendinden sorumludur

Sözelcilerin işine yarayabilir.Sayısal için formüle gerek yok diye düşünüyorum direkt delta ile çözeceğim bi soruyu formül yerine tamkareye tamamlarım daha kolay.ÖNemli olan hangi formülü nerde kullanacağını bilmek de bunun da kopyası olmaz.

Absence

Sniker demiş ki:
Sözelcilerin işine yarayabilir.Sayısal için formüle gerek yok diye düşünüyorum direkt delta ile çözeceğim bi soruyu formül yerine tamkareye tamamlarım daha kolay.ÖNemli olan hangi formülü nerde kullanacağını bilmek de bunun da kopyası olmaz.
Her formulü aklında tutamayabilirsin bu yazdıklarım dersine çalışamayan yada çalışmayanlar için buyuk kolaylık sağlar

Onu yazılı sırasında nasıl açmayı düşünüyosun gadaşımm?

Absence

PlayBot demiş ki:
Onu yazılı sırasında nasıl açmayı düşünüyosun gadaşımm?
Kullanasın diye koymadık kardeşim görsel olarak koyduk zaten kullanasın diye koysaydım yapımını anlatırdım.Part 2 de yapımlarıda yer alıcak

Felsefe sınavında kopya çekcem diye hiç çalışmadım önümde oturan arkadaştan yapcaktım fakat dört grup olduğu için 0'ı boyladık :S

Absence

RollsRoyce demiş ki:
Felsefe sınavında kopya çekcem diye hiç çalışmadım önümde oturan arkadaştan yapcaktım fakat dört grup olduğu için 0'ı boyladık :S
Soruların yeri mi değişikti yoksa sorular farklımıydı ?
(genelde oğretmenler 4 lü grubu bırakın 2 li grup yapmaya bile üşenirler)

kotakot demiş ki:
RollsRoyce demiş ki:
Soruların yeri mi değişikti yoksa sorular farklımıydı ?
(genelde oğretmenler 4 lü grubu bırakın 2 li grup yapmaya bile üşenirler)
Bazıları aynı,bazıları farklı

Mopneet

4ever ismail :D arkadaş cok calıskandır ve tam arkasında oturduğum için yazılıdan once 2 tehdit kağıdı acmazsan gerisini anladınız yaptığım kadarın yaparım 60-70 lik kısmını gerisini ondan :D en düşük notu 89:D

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
bizim yarın fizik var hazırlıycam bişeyler ama hoca çok uyanık kuş uçutturmuyor bide gezen hoca değil takılı kalıyor aynı yerde gözü hep bende gezen hocalarda bu taktikler çok daha iyi.Bu arada devamınıda yazmayı unutma :santa:

Absence

V.I.P demiş ki:
bizim yarın fizik var hazırlıycam bişeyler ama hoca çok uyanık kuş uçutturmuyor bide gezen hoca değil takılı kalıyor aynı yerde gözü hep bende gezen hocalarda bu taktikler çok daha iyi.Bu arada devamınıda yazmayı unutma :santa:
Devamı gelirde isteyen pek olmadı bakıcaz artık
Bence gezmeyen hoca daha iyidir.Eğer arka sıralarda iseniz arkadaşlarınızla fısıldaşarak soruları beraber çözebilirsiniz
Bkz : Fizik ilk yazılım 34 ikincisi 100

En iyis silgi kağıtları ve uç kağıtları.. Birde ön sıradaki oturağın arkası.. Boşluk bırakıyorlar hocalar.. ^^ Birde ceketin yanına yapıstırabilmek. Tabi onu yapabilene.. ^^

Absence

SePPuKu demiş ki:
En iyis silgi kağıtları ve uç kağıtları.. Birde ön sıradaki oturağın arkası.. Boşluk bırakıyorlar hocalar.. ^^ Birde ceketin yanına yapıstırabilmek. Tabi onu yapabilene.. ^^
Silgi kağıtlarını ve uç kutusu kağıtlarını okurken çok dikkat etmenizi oneririm Öğretmen birden tepenizde belirebilir

Yukarı Alt