Liu

rank8
- Resim Silinmiş.
Warpfire oyunun çıkmasının ardındanyeni bir oyun Ikariam’ın Alpha, Beta, Gamma ve Delta versiyonlarına Gameforge oyuncularını çağırmıştır.Anlaşıldığı üzere bu bir test sürecidir. Aşağıda biraz daha fazla detay vereceğim oyun Travian oyununa benzemektedir. Tabi daha sonra yapıldığı için daha görsel ama onun kadar detaylı olup olmadığını zamanla göreceğiz.

Oyun görüntüleri
Şehriniz
tour_city.jpg

Yeşil alanlardan büyük şehirlere doğru yol alacakmışız.

Kaynaklar
tour_resources.jpg

Dünya üzerindeki adalarda 5 değişik kaynak bulunmaktadır:
icon_wood.gif
Odun,
icon_wine.gif
Şarap (Bu nasıl bir kaynaksa),
icon_marble.gif
Taş,
icon_glass.gif
Kristal
icon_sulfur.gif
Sülfür.

Yapılar
tour_construction.jpg

Toplandığınız kaynaklar ile şehrinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Resimdeki binalar ile;
1. Akademi kurarrak fantastik keşifler yapabilirsiniz.
2. Kışla ile asker üretimine başlayabilirsiniz.
3. Ticaret bölgesi kurarak, ticaret gemileri ile ticaret yapabilir veya diğer oyuncular ile kaynak alış verişinde bulunabilirsiniz.

Danışmanlar
tour_advisors.jpg

4 tane danışmanınız size şehir, askeriye, araştırma ve diplomasi konularda yardım etmeye çalışacaktır. Ne zaman size bir mesajları olursa resimlerinde bir ışık belirecektir.

Görünüm
tour_views.jpg

Ikariam görünümünü değiştirebilirsiniz. Dünya haritası, ada haritası ve şehir haritası olmak üzere 3 çeşit görüntü birimi vardır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

x21

rank8
Bende kappa serverindeydim(x21). gurbete giderken hesabı cok sevdigim bi abime devrettim. hesabı devrettigimde 3. idim. hesabı yöneten abi su an 1. :D

paylaşım için tşk.ler..
kuru kuruya tşk. olmuor dimi :mrgreen:
klavyene değen ve bu paylaşımı çıkartan ellerine 1001 kere sağlık hacım :beer:

ilerde şarap falan sorunu çıkıyor millet kolay kolay mutlu olmuyor
ama yine de güzel bi oyun ilk çıktığı zaman başlamıştım boraktım ve yine başladım oynamaya 1 yıldır ara verdikten sonra

Yukarı Alt