Canova

- Resim Silinmiş.

Arkadaşlar Script hazırlama hakkında gelen sorular üzerine bir rehber hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

Öncelikle şehirde doğduğumuz yere gidip scripti hazırlayama başlıyoruz.

Resimde görüldüğü üzere "Record Script" butonuna basıyoruz.

- Resim Silinmiş.

Ardından "Record" butonuna basıyoruz

- Resim Silinmiş.

Bastıktan sonra çok uzağa basmadan ve gökyüzüne tıklamayarak kasma alanına gitmeniz gerekiyor. Çok uzağa tıklarsanız bot kaydetmeyebilir bu nedenle fazla fazla uzağa tıklamayın. Sıra scripti kaydetmeye geldi.

- Resim Silinmiş.

1 )
Stop: Script haydetmeyi durdurur fakat kaydetmez.
2 ) Del: Siz hareket ettikçe sağ tarafta go(xxx,yyy) kordinatları girilir. Eğer yanlış bir yere tıkladıysanız onu silmek için o koordinatın üzerine tıklayıp del tuşuna bastığımızda o koordinat silinir.
3 ) Auto-add all moves: Bu gittiğiniz yerleri otomatik kaydeder. işaretli kalması en uygunu.
4 ) Save script: Scripti tamamladıysanız kaydetmeye yarar.
5 ) Enter Script Name Here: Scripti kaydetmeden önce scriptinize isim vermeniz için buraya istediğiniz mob ismi vb. yazabilirsiniz.

Not:Scripti yazmayı tamamladığınızda kesinlikle stop butonuna basmayın. Bunu yapmak kaydetmeyi tamamen bitirip bütün emeğinizin boşa gitmesine neden olur. Kaydetmeyi tamamladıktan sonra scriptinizin adını "Enter Script Name Here" yazan kutucuğa girin ve "Save Script" butonuna tıklayın.

Scripti kaydettikten sonra bota scripti yüklemeliyiz. Bunun için resimdeki gibi scriptimizi load edelim.
- Resim Silinmiş.

Ayarlarımız bittikten sonra "Save Settings" ile yaptıklarımız kaydedelim. İşte bu kadar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
bu script denilen dalga ne işe yarıor? pot bittiğinde towna döndükten sonra tekrar kasma bölgesine gelmeyi mi sağlıyor? bn script çizdm towna geri döndükten sora gene caveye gelio ama kasmaya başlamıor öle sağa sola gidio :S

Canova

1mFuX demiş ki:
bu script denilen dalga ne işe yarıor? pot bittiğinde towna döndükten sonra tekrar kasma bölgesine gelmeyi mi sağlıyor? bn script çizdm towna geri döndükten sora gene caveye gelio ama kasmaya başlamıor öle sağa sola gidio :S
Evet bot towna gittikten sonra town dan kasma alanına gitmeye yarıyor. Peki char normal kasarken tekrar gidip geldikten sonra mı kasmıyor? Yani kendin götürünce kasıyorda scriptle götürdükten sonra mı kasmıyor?

1mFuX demiş ki:
kardeş eger dedidegin cave dw cave ise ibot bölümnden jop cave adlı dosyayı indir sorunun cözülecektir bende de oldu aynı sorun indirdim ibotun içine attım sorun kalmadı :muck:

s.a...benim bir wiz-celerik çarım var..dw cave ye script yaptım.ama içerdeyken 2 inci kata çıkamadan yatıyor.yada tam kasma alanına geliyor ,peşinden gelin 10 tane mob başına üşüşüyor ve çar gene yatıyor.görünmezlik skilini denedim ama bu seferde kasma alanına kadar görünmez gidiyor ve ordada görünmezliği basmaya çalıştığı için zor atak yapıyor.bu Invisible için always on seçeneğini işaretlesemde olmuyor işaretlemesemde...scripte belli aralıklarla bu Invisible yi açma kodu yazamazmıyım..eğer bu mümkün olursa sadece kasma alanına kadar görünmez gider daha sonra normal atağa geçer..bunun için scripte ne yazmamız gerek?

birşey sorcam aynen dediğiniz gibi yaptım 1 kere pot bitti herşeyi fulledi ve tekrar kasma yerine geldi amaa 2. seferde town cekti ve durdu devam etmedi acaba botta bi kaç ayar yapıp save etmiştim ondan olabilirmi ama script ayarı ile oynamadım

m101 demiş ki:
s.a...benim bir wiz-celerik çarım var..dw cave ye script yaptım.ama içerdeyken 2 inci kata çıkamadan yatıyor.yada tam kasma alanına geliyor ,peşinden gelin 10 tane mob başına üşüşüyor ve çar gene yatıyor.görünmezlik skilini denedim ama bu seferde kasma alanına kadar görünmez gidiyor ve ordada görünmezliği basmaya çalıştığı için zor atak yapıyor.bu Invisible için always on seçeneğini işaretlesemde olmuyor işaretlemesemde...scripte belli aralıklarla bu Invisible yi açma kodu yazamazmıyım..eğer bu mümkün olursa sadece kasma alanına kadar görünmez gider daha sonra normal atağa geçer..bunun için scripte ne yazmamız gerek?

Buradan halledebilirsin. viewtopic.php?f=606&t=236148

Saygılarımla,

pekı hunter-thıef job gorevı ıcın ne yapıcaz gıdıs yolunu cızıcez sonra gorev bıtırcek gelırken ısınlanma kullanamaz gerı gelme scrıptınıde yapıcaz
ancak sunu anlayamadım gorevlerı nasıl alıp verıcek ben kayıt yaparken gorevı demı alıcam yanı npc yı tıklayıp gorevı ordan alıcammı kayıt esnasında yada gorevı vermesı ıcın nasıl olucak sehre gerı geldıgı zaman npc yı tıklayıp gorevı teslım edene kadar kayıttamı kalıcam _????

ya arkadaşlar ben normal kasma alanına gitmek için script yapmayı biliyorum fakat bu görev alıp verme script ini bi türlü bulamıyorum tek sorunum mesela görevi aldığımız npc nin ismi ve görevin ismini script e nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum arkadaşalr direk scrip i yapıp yayınlamışlar ama isimleri nasıl ekleyeceğimiz hakkında bi bilgi vermemişler

bu isimleri ( /// ... npc ismi , qst (... görev ismi gibi isimleri ) nasıl ekleyeceğiz script e

bilen biri yardım ederse sevinirim şimdiden teşekkürler

mani demiş ki:
ya arkadaşlar ben normal kasma alanına gitmek için script yapmayı biliyorum fakat bu görev alıp verme script ini bi türlü bulamıyorum tek sorunum mesela görevi aldığımız npc nin ismi ve görevin ismini script e nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum arkadaşalr direk scrip i yapıp yayınlamışlar ama isimleri nasıl ekleyeceğimiz hakkında bi bilgi vermemişler

bu isimleri ( /// ... npc ismi , qst (... görev ismi gibi isimleri ) nasıl ekleyeceğiz script e

bilen biri yardım ederse sevinirim şimdiden teşekkürler

sesim gelmiyo galiba dur ses ayarlarına bakam bi

Yukarı Alt