arkadaşlar meslek itemlerinin yapımını elimden geldince sizlere anlatcam. admin arkadaşlar konuya resim ekleyip kullanabilirler.

şimdi
1** specilaty goods box lardan topluoruz.
2** bu topladımız itemler eşeğimizin çuvalında oluo meslek giysimizi giyiyoruz ve bunları

townlarda bulunan meslek npcmize veriyoruz. (Begin consingment traing)
3** aradan 3-4 saat geçince tekrar bu meslek npcmize gidioruz üzerimizde yine meslek

giysimizle (settle consigment ) e tıklıyoruz. hunterlere blue, thieflere black stone veriyor.

ve bunun yanında ticket. işte bu ticketler bizim itemizi oluşturmamız için gerekli olan

ergüman. magic pop cuya gidiyoruz. "exchange ticket" e tıklıyoruz ve itemimizin scrolu artık

hazır. bu scrolun üzerinde ne olduğu yazıyor. kaç derege olduğu, ve legs chest yüzük vs.
4** zaten job giysilerinde 5 derege var toplamda. 1-[20 lvl lowest], 2-[50 lvl low], 3-[80

lvl medium], 4-[100 lvl high], ve 5-[120 lvl highest.]
örneğin scrolda high yazıosa 100 lvl job lvlinde olmamız gerekiyo. o scrolla lvlimiz yetmiosa

uğraşmaya gerek yok yani :D yada 100 lvl olcanız gün için şimdiden hazırlayada bilirsiniz.
5** job giysileri toplamdada 3 çeşit. magic(sadece magic defans), physical(sadece physical

defans) ve common (2defans aynı anda). anlıcanız en kalitelisi common oluyo. ama isteğinize

göre yada çarınızın eksik bulduğunuz defansına göre ağırlıkta verilebilir.
6** şimdi blue ve black stonlardan elde edip craft menüsünü açıp "Quality Shining Stone"

yapmamız gerekiyor. bu "Quality Shining stoneler" megic popcudan ticket kırdırmak sureti ile

elde ettiğimiz scrolu iteme çevirmeye yarayacak. "Qualty Shining Stoneler"de aynen job

giysileri gibi 5 farklı deregede. lowest, low, medium, high, highest olmak üzere.
7** Yaptımız "Qualty Shinning Stone"leri, mgc popcudan aldımız item scrolunun deregesine

göre eşleştirip, craft menüsünden item scrolumuzun hangi itemi yapmaya yaradığı seçeneği

bulup craft'a tıklıyoruz. sonra item scrol ve Shinning Stonelerimizi yerleştirip

onaylıyoruz. artık itemimiz hazır. magic popcudan aldığımız scrolun üzerini dikkatlice

okursanız deregesi ve hangi itemi yapmaya yaradığı yazıyor. bu sayede craft penceresinden

hangisini seçeceğimizi bulmak daha kolay.
8** itemimizi yaptıktan sonra asıl önemli mevzu bunları blulemek. blueleri sadece silkle

satın alabiliosunuz. item maldaki alcemy bölününde bulunan "Sealed magic rune" adlı item

size rast gele bluler veriyor. bu itemi magic popcudan ilgili seçeneği seçerek

kırdırıosunuz. size int 3, str2, hp 100 gibi blue stoneleri veriyor. normal alcemy

penceresini kullanarak bu stonelerinizi yapmış olduğunuz iteminize basabilirsiniz. yanlız

magic pocu size blue stonelerini verirken rast gele deregelerde veriyor. yapmış olduğunuz

itemin deregesini denk getirmek bir hayli zor yada şans artık. bi nevi silk tuzağı ama

çarımızı daha sağlam yapmak istiosak paraya kıyıcaz :D
9** item malda diğer satılan 5 silklik itemde "Sealed Reinforcement". bu da bildiğimiz

elixir arkadaşlar. yapmış olduğumuz job itemimize + basmaya yarıyor. ve 20 silke satılan

item "Ticket". bu "specalty Goods Box"ları meslek npcsinden kırdırarak elde ettiğimiz

ticketlerle aynı. boşa silk vermeyin. elimden geldiğince açık olmaya çalıştım. umarım

faydalı olmuştur. tşkler iyi eğlenceler.

cok tesekkurler eline sağlık bendede essek kasası dolu box vrydm ama gri almyodum :)

EliteTurk

Aileden
Teşekkürler güzel bilgilendirme peki bu kıyafetlerin özellikleri sadece job kıyafetini giydiğimizdemi yarıyor yoksa giymedende kıyafetin üzerindeki defance normal pvp halindeykende yarıyormu soru:

sürekli kalıo malesef :S yani üzerimizde meslek kıyafeti olmasada bu itemlerin blue ve def özellikleri kalıcı. bu meslek levellerini kasmazsak çoook ezik kalcaz gibi

cok güzel acıklamışsın eline sağlık peki item scral ile shinning stone yi nerden bulucaz

shinning stone dediğin "Quality Shining Stone" olarak geçio. orada bunu anlattım. item scrol dediğimde meslek npcnden aldğının ticketi mgc popcudan kırdırdığında elde ettiğin scrol.

Baya eski bir konuyu hortatıyorum fakat şimdi lazım oldu. Arkadaşlar bu Begin Consigment Trading in zamanı var mı? Arka arkadaya kaç kez yapılabiliyor ? Sabahtan beri aralıksız 40 ar adet teslim ediyorum hala geri dönüş olmadı Settle dediğim zaman stone vermesi için daha nekadar beklemem gerekiyor. Bir kere teslim ettikten sonra geri almadan tekrar teslim edince diğeri iptal mi oluyor. Birde 5 silklik mavi basma itemlerinden alınca bir tanesinde kaç adet mavi basma stone u çıkıyor?

herşey şansa bağlı düşecek item, basılacak blue, biraz insaflı olsalardıda bizde yapabilseydik 150 silk gitti hala daha benim item degreesinde 2 tane düştü. Daha uğraşmam lanet olsun

ya ben geçtiğimiz pazar günü bi dünya goods box verdim ama halen daha black stone vermiyor npc..

Yukarı Alt