Hayki

14.04.1983 doğumlu olan hayki 95 yılında rap dinlemeye başladı...Türk ve dünya rapini yakından takip ederek....Önceleri tek başına çalışan hayki ilk kaydını 2000 yılında kendi evinde aldı....Derken araya askerliğin girmesi ve çalışmak zorunda olması gerektiğinden rap hayatı pekte aktif geçmedi.... Askere gidene kadar kendi çapında kayıtlar alıp birkaç organizasyon da sahne aldı.Asıl amacı askerliğini bitirdikten sonra tek işinin müzik olmasıydı Ve vatani görevini tamamlayıp istanbula döndükten sonra Kaplan veGarez ile 2004 yılında İhtilal adlı grubu kurdular....grup la beraber "Tüylerin Diken Diken"&"Kuralda Biziz Yasa'da"adı altında iki unuderground albüm pisaya sürüldü......ardından Kraliçe(YAS) ile birlikte mersinde ŞŞŞ!!! adlı bir ortak albüm hazırladı.....İhtilal ile beraber birçok organizasyon party ve konserde yer aldı.....Şimdi ise hitilal record's bünyesinde ihtilal grubunun beat,kayıt ve mixing işini üstleniyor..İhtilal bu sıralar 3ve4'e gölge düşmez adlı albüm üzerinde çalışıyor...ancak öncesinde Yas ile birlikte "Can Sıkıntısına" adlı bir albüm daha piyasaya verecekler...

Yas

1-) İlk olarak sizi tanimayanlar icin. Yas kimdir?

cevap: yas'ın gerçek ismi damladır 19.04.1989 yılında mersinde doğdu büyüdü,biraz sinirli,biraz duygusal,biraz çocuk,biraz çingene böyle karmaşık ve sıradan bir kızcağız : ) hala mersinde ikamet etmekte,yemek yapmayı,yazmayı,okumayı,izlemeyi,dinlemeyi,seven bi tip...

2-)Neden rapper ismi olrak YAS ?

cevap:günlerden birgün daha adının yas olacağını aklının ucundan bile geçirmeyen damla adındaki şahıs annesine gider ve...
-anne ben rap yapmak istiyorum...
der,anneside bunun üzerine ona
-yap kızım bende zaten rap müziği çok severim sana sonuna kadarda destek olurum
diye cevap verir...
-yalnız adın damla olarak kalmasın
diyede ekler....Damla'da
-peki ne olucak anne?
der ve o gün YAS ismini alır.(Annesinden)..gelelim neden yas kısmına....dediğim gibi bu ismi bana annem yakıştırdı çünkü benim pi***olojimi,beni ve yaşadıklarımı bilen en yakın dostumdur o..Hep bişeylerin yasını tutmak zorunda kaldığımdandır belkide...çocukluğumdan bu yana pek olan biteni es geçebilen bir insan olamadım.Yas isminin dışındada Kraliçe ismini kullanıyorum Bu isimede beni hayatta en çok değer verdiğim ve bana en çok değeri veren insan(Hayki)den başkası bir türlü yakıştıramadı.ama benim için diğerlerinin hiç önemi yok.Çünkü Kraliçe olduğumu bana yalnızca o hissettirdi..

3-)Yas,rap dışında ne yapar ? ne dinler ? ne izler ?

cevap: nerdeyse bütün undergrounda yemek yapar tv izler,hayki ile kavga eder,gezmez tozmaz,sokakta bulduğu hayvanları eve toplar,eline ne geçerse dinler,güzel olan herşeyi izler,okur,yazar,yas tutarsaçmalar,hakkında çıkan boş söylentileri bir dedektif edası ile takip edip aslında insanların ne kadar gereksiz işlerle uğraştıklarını onlara göstermeye bayılır

4-)Rap'e nasıl başladınız ? Rap'e başlamanızdaki asıl etken nedir ?

cevap: Rap'e aslında bir inat uğruna başladım çevremde bu işi yaptıklarını sanan bazı kendini bilmezlerin benimle dalga geçmeleri sonucu hırs yapıp bodoslama daldım işin içine ve mutluyumRap yapıyorum çünkü;Rahatlıyorum,utandırıyorum,dinletiyorum ve anlatmayı seviyorum,benimle dalga geçmelerine bayılıyorum,yazmaktan hoşlanıyorum,kendimi dinlemekten büyük haz alıyorum ve biliyorumki rap yapmasaydım benim yasımı tutuyor olurlardı...

5-)Bu zamana kadar kimlerle çalıştınız ? // feat. yaptınız ?

cevap:hayki ihtilal records,Fieber,Matador,xds,fünye,sefalet,saian,ram iz,kurşun ve aklıma gelmeyen bir çok isimle çalıştım ...

6-)Peki bundan sonra kimlerle çalışmak istersiniz ?

cevap:şebnem ferah,kolera bide aşkımla(hayki)

7-)Rap piyasasında başarılı bulduğunuz isimler kimler ?

cevap: ramiz,ceza,sagopa kajmer,kolera,killa hakan...

8-) Lirik yazarken veya bir şarkıyı söylerken neye dikkat ediyosunuz ?

cevap: hiçbirşeye içimden geldiği gibi sallıyorum kalemi bide bakmışım sayfa dolmuş ...şaka bi yana... önce beati defalarca dinleyip bana ne hissettirdiğini algılamaya çalışırım içimden gelenleri yazarım,silerim sonra tekrar yazar tekrar silerimbu böle devam eder....ama dediğim gibi benim için en önemli unsur beatin bana neyi anlattığıdır.sözü ben değil aslında altta çalan tıngırtı yazarBazende her hangi bir yerdeyken aklıma güzel bi söz gelir onu hemen kaydeder ve eve geldiğim zaman devamını getiririm tabi bu beatsiz ortamlarda geçerlişarkı söylerken ise haykiye ızdırap olurum şaka şaka..

9-)Piyasada bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar ''kız mc'' var. Bunu nasıl yorumluyosunuz ?

cevap:bu konu için çok üzgünüm gönül isterdiki piyasada birçok kız mc bulunsun ama inanıyorumki işini iyi yapan bayan arkadaşlarım gerektiği yerlere geleceklerdir.

10-) Burdan rap söylemek isteyen kızlara ne önerirsiniz ?

cevap: kendilerini bu işe hazır hissettikleri zaman başlasınlar ve sadece yaptım demek için üretmesinler..(Yaptığımı yapma dediğimi yap)

11-)''Yas'' Yakın zamanda ne gibi projelerle karşımıza çıkacak acaba ?

cevap: şuanda uzun süren bir emek sonucunda ortaya çıkarttığımız bir albüm harddiskimizin yanması sonucunda heba oldu ve bu sıralar onu kurtarma çabası içerisindeyiz eğer başarabilirsek dinleyicilerimizle paylaşacağız.Bundan sonra da aklımda bir çok proje mevcut öncelikle hayki ile bir ortak albüm daha yapmayı düşünüyorum daha sonrası gelecektir elbette çünkü bu işin peşini bırakmayacağım...

12-)Hayki ile birlikte söylediğiniz ''Ne Olur Evet De'' şarkısı çok tutuldu.. Bu şarkı hakkında ne söylemek istersiniz?

cevap:Bu şarkının hikayeside kendisi gibi bi garipBir akşam Hayki ile oturuyoduk canımız sıkıldı albüm çalışması içerisindeydik zaten o sıralar ve çok yorgunduk miskin miskin oturuyorduk.Hayki bana evlenme teklifi yapıyordu freestyle olarak bende ona cevap veriyordum sonra ikimizinde kafasında bi ampul yanıverdi dedikki böyle birşey yapalım biraz güldürsün biraz dokundursun falan filan..albüme almayız beğenmez insanlar biz kendimiz dinler güleriz dedik,sonra dinledikçe bunu biz dinleyip beğeniyorsak diğer insanlarda beğeniceklerdir diye düşünüp albüme alma kararı aldık ki iyiki böyle birşey yapmışızhaykide bende bu şarkı yüzünden beğenildiğimiz kadar'da tepki aldık ama bir çok insanada ulaşabilmeyi başardık bunun için çok mutluyuz...

13-)SEvdiklerinize buradan son olarak söylemek istediğiniz birşey varmı ?

cevap:Anneme,Haykiye,Ramiz ve en çok sevdiğim arkadaşım Zeynep'e bana destek çıkan iyi kötü günlerimde benim her zaman yanımda bulunan dostlarıma ve bugünlere gelmemde bana çok büyük yardımları dokunan tüm sevenlerime ve SEVMEYENLERİME Burdan sonsuz teşekkürler...

l_e5a4c93dd64c6f02833656ec1cea433a.jpg

l_ff32343f52dbe6572daeeaf26957806c.jpg

l_0ccd21b07f436f9ba756f7bed6dc365e.jpg

1520377446_l.jpg

Yas En Güzel Hikayem Bu

Hayki-Sen

Hayki & Yas - Birlesen İki Kalp

[youtube]eTK4UXN_hyQ&feature=related[/youtube]

Hayki & Yas - Nolur Evet De

Şimdilik bu kadar ilgi olursa daha güzel şeyler yapılabilir. :starving:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Titus Pullo demiş ki:
Aaa hatırladım bir kere dinlemiştim bunları galiba, ikiside kırık xP Hatunun seside çok inceydi ne :P
:lol:

2 Haftadır başka hiç bir şarkı giremedi mp3 playera. :mrgreen: Her türlü sabah,öğlen,akşam dinliyorum. :buddha: :buddha:

Yukarı Alt