Kayıt
27 Eylül 2008
Mesajlar
5.579
Beğeniler
1
Şehir
Londra
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, ''Beşiktaş'ın sportif ve mali anlamda, tesisleşme anlamında en ileride olması için birbirinden önemli projeleri tek tek hayata geçireceğiz'' dedi.

Demirören, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş dergisinin Nisan sayısındaki başyazısında camiaya seslendi.

Beşiktaş'ın, kurulduğu 1903 yılından beri hep geleceğe dönük, büyük düşünenlerin kulübü olduğunu vurgulayan Demirören, şöyle devam etti:
''Yönetim kurulumuz ile birlikte, Beşiktaşımız için bugün attığımız her adımın yarın dev birer yatırıma dönüşeceğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, yaptığımız her çalışmayı sadece bugünleri değil yarınları da düşünerek gerçekleştiriyoruz. Beşiktaş'ın sportif ve mali anlamda, tesisleşme anlamında en ileride olması için birbirinden önemli projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Başarılarımızı, kartal bakışlarımızı ileriye çevirerek elde edeceğiz. Her zaman ileriye bakacağız, hep ileride koşacağız.''

-''SPOR KULÜBÜ OLMANIN ÇOK ÖTESİNDE ANLAMLAR''-

''Beşiktaş, Türkiye'nin örnek ve öncü kulübü olma misyonunu, 107 yıldır ilmik ilmik işlediği çalışmalar sonucunda kazanmıştır'' diyen Demirören, şunları kaydetti:
''Gün olmuş bu kulübün kurucuları Ulu Önder Atatürk ile birlikte milli mücadele için savaşmış, gün olmuş bu takımın sporcuları vatan için şehit düşmüştür. Beşiktaş'ın tek misyonu sportif faaliyetleri olmadığı gibi, Beşiktaş bir spor kulübü olmanın çok ötesinde anlamlara sahiptir. Kulübümüzün bu tarihi misyonunu ve sorumluluklarını yerine getirmek şimdi bizlerin görevidir. Geçen ay içerisinde kulübümüz yardım elini Elazığ'a, Mardin'e, İstanbul'daki kimsesiz çocuklara uzatarak, sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirdi. Bundan sonra da halkın olduğu her yerde halkın takımı Beşiktaş olacaktır.''

-CANAYDIN İÇİN BAŞSAĞLIĞI-
Dergideki yazısının girişinde, Galatasaray Kulübü'nün eski Başkanı Özhan Canaydın'ın ölümünden duyduğu derin üzüntüyü dile getiren başkan Yıldırım Demirören, şu ifadeleri kullandı:
''Özhan Canaydın, fair play'e verdiği yürekten destekle, centilmen ve sportmen duruşuyla, Türk sporuna kazandırdığı eserleriyle her zaman yaşayacaktır. Yaşamında güzel izler bırakan insanların ölümsüz olduğu bir gerçektir. Özhan Canaydın'a Allah'tan rahmet, kaderli ailesine, Galatasaray Spor Kulübü başta olmak üzere Türk sporunun tüm kurum ve kişilerine başsağlığı diliyorum.''
 
Yukarı Alt