ewet bu bilgiler alıntıdır bu bilgileri hacklemek için değilde nasıl hacklendiğinizi öğrenmek için kullanın

UzaKTaN Pc KoNTRoL ( Ip'den)

Radmin programı bir uzaktan kontrol programıdır uzaktan kontrol programı ile bir çok işinizi herhangi bir yerdeki başka bir bilgisayardan evdeki işlerinizi halledebilirsiniz

program aslında trojan mantığıyla çalışır tabii bu program trojandır demiyorum yani program client ve server kısmına sahiptir tabii biz sadece client kısımı ile ilgileneceğiz program standart olarak değiştirilmediği sürece ki %99 değiştirilmez iletişim için 4899 . portu kullanır.

Nasıl bilgisayarlara gireriz?

Program hakkında genel bilgiye sahip olduk peki nasıl bilgisayarlara gireceğiz aslında olasılıklarımız biraz şans biraz da sabır, şans dedim çünkü bir port scanner ile türkiye ip aralıklarında 4899 portunu kullanan tüm bilgisayarları tarayıp bunları not alacağız peki nasıl yapacağız ilk olarak advanced port scanner'ımızı açıyoruz select ports range kısmındaki iki bölümede 4899 yazıyoruz daha sonra select ip kısmına tarayacağımız ip aralıklarını yazıyoruz altta türkiye ip aralıklarını veriyorum mesela ilk alana e-kolay ip aralıklarını yazıyorum 62.29.0.0 ikinci aralığa 62.29.50.255 yazıyorum dikkat ederseniz ip aralıklarının hepsini yazmadım bunun nedeni port scannerda portları tararken bilgisayarın takılıp kalmasını önlemek çünkü yaptığımız işlem bilgisayarı yavaşlatan bir işlem tabii makinanız iyi bir donanıma sahipse aralığı büyütebilirsiniz yada kaldığınız yerden tekrardan devam edersiniz mesela üstteki ip aralıklarında bulamadık diyelim son kaldığımız ip aralığından devam edicez yani ilk aralığa 62.29.50.255 ikinci aralığa 62.29.100.255 gibi .Daha sonra üstteki yeşil ve beyaz renkteki bilgisayar simgesi olan butonlarada basıyoruz bunlar sadece online olan bilgisayarları gösterecektir sonrada scan diyoruz ve tarama işlemine başlıyoruz tarama işlemi sırasında ip'ler tek tek taranmaya başlanır her ip yanında open ports ve close ports diye bilgi ekranı olur open ports kısımı 1 olan ip leri bir kenara not alın ben taramamda 1 tane buldum 62.29.5.25 adresinde 4899. portun açık olduğu gösteriliyor şimdi remote administrator viewer programımızı açıyoruz bunu başlat>programlar>remote administrator v2.1>remote administrator viewer diyerek açıyoruz. Connection menüsünden connect to kısımına tıklıyoruz ip adress or dns name kısımına bulduğumuz ip adresini yazıyoruz ben kendi bulduğum ip adresini yazıyorum yani 62.29.5.25 yazıyorum sağ tarafta connection type kısımında full control kısmı karşı bilgisayarda tüm yetkiye sahip olmanızı sağlar yani karşı tarafın masaüstüne her türli müdahale edebilirsiniz view only 'yi seçerseniz karşı tarafın bilgisayarda ne yaptığını izleyebilirsiniz telnet 'i seçerseniz telnet oturumu açar tabii telnet komutlarını bilmeniz gerekir file transfer'i seçerseniz dosya gönderimi yada alımı yapabilirsiniz shutdown'ı seçerseniz karşı tarafın bilgisayarını kapatırsınız ben buradan file transfer'i seçiyorum ve connect butonuna basıyorum eğer şansınız var ve karşı taraf serverına şifre koymadıysa bilgisayara direk bağlanırsınız yok şifre koyduysa ya deneme yanılma yoluyla bulacaksınız yada yeni ipler arıyacaksınız ki inanın şifresiz o kadar çok bilgisayar varkı ben girdiklerimin sayısını hatırlamıyorum tabi şifreli olanlarada girebilirsiniz mesela 123456 , admin ,789456,987654321,12345 vb. çok kullanılan şifreler bu yöntemi kullanarak ip adreslerini tarayın mutlaka elinize bir çok bilgisayar geçecektir bilgisayara girdikten sonra istediğinizi yapabilirsiniz başlangıç için güzel bir yöntem tabii şimdi diyorsunuz programı bizde kurduk bizim bilgisayarımızada giremezlermi elbette bu mümkün ama serverı çalıştırırsak başlat>programlar>remote administrator v2.1 menüsünün altında install services var işte bu servisleri bilgisayar yüklemediğimiz sürece sorun yok yok eğer kaza ile yüklediyseniz yapacaklarınızı söylüyorum tekrar

başlat>programlar>remote administrator v2.1>settings for remote administrator 'ü seçiyoruz ve açılan ekranda üstten ikinci butonu yani remove services'i tıklıyoruz ve servisler kaldırılmış oluyor hepsi bu birde karşı tarafın bilgisayarına girdiğinizde eğer karşı taraf ayarladıysa kayıtlar c:logfile.txt altında tutulur karşı bilgisayara girince bu dosyayı silerseniz ip adresiniz kayıtlı kalmaz.

Hepsi bu kadar umarım bir faydası olur ben bu yolla çok kişiyle makara yaptım adamların ekranını seyredip mircten girdiği kanallara bende girip muhabbet ettim bazıları korkudan bilgisayarlarını kapattı yani eğlenmek istiyorsanız uygun bi yöntem tabii dosya falanda ödünç çalabilirsiniz ))))

Arkadaşlar mail hacklemek 5 farklı yöntem kullanılır.Bunlar
-------------------------------------------------------------------------------------------------
1-)Trojan
2-)Keylogger
3-)Trojan-Keylogger Karışımı Spy programları
4-)Fake mail(Eski ama hala yutan salaklar var)
5-)Serveri Hacklemek(bu kast ettiğim. Mesela adamın hotmaildenmi şifresi
var: işte gideceksiniz hotmaili hackliyeceksiniz ordaki mail listle , şifre listi elde edeceksiniz
Bunu yapabilecek türkiyede [sanırım] kişi YOK. Yani bu iş için pek umutlanmayın ) )

Ayrıntılı Açıklama 1-) Trojanlar
Trojanlar aslında pclere girmeye yarayan programcıklardır..Trojanlar iki ayrı kısımcıkdan oluşur.
Bunlar;
1-Server,
2-Client,
dir..
Server: Server kısmı ,, şifresini çalmaya çalışacağınız bilgisayara gönderilecek kısımdır.
Yani bu kısımı kurban pc ye yollıyacaksınız ve kurbana bu programcığı açtırtacaksınız.
tabi kim açar bu devir de demeyin o size kalmış bir olay artık server dosyaları başka başka
dosyalarla birleştirilip kurbana yollanabiliniyor. Yani bir oyunla birleştirip
adama oyun diye yutturursunuz. Veya ne bileyim bu server yedirme yöntemleri
HİÇ bitmez..Yani size kalmış bir olay anlamışsınızdır beni umarım.. Neyse bu
server programcıklarının isimlerini istediğiniz gibi değişirebilirsiniz.
Bu programcıklar açıldıkları pc de kenidini gizler ve pc her açıldığında ken-
disini çalıştıtırır ve açıldığı pc de internette bir açık bırakır.. Bu
açık ise "PORT" lardır.. Clientler ise bu portlar (açıklar) dan yararlanarak
pc ye dalar ve server a kod yollar ve server da o kodları kurban pc
de çalıştıttırır...Ama şimdi diyeceksiniz ya birde kod falanmı öğrencez
Hayır kod mod öğrenmeyeceksiniz siz sadece client de yazan turşlara basmakla
yetineceksiniz..

Client:Gelelim cliente. Uf ya, THT ciler bu not pedde iğrenç vallaha neyse
devam edeyim.Client bizim server a emir vermemize yarayan bir panel dir.
server a bağlana bilmeniz için . Server açılmış olan pcnin ip adresini
bilmeniz lazım.. Zaten server dosyaları istersenin e-mail iniza istersenin
icq unuza adamın ip adresini yolluyor.ip adres kısmı kolay yani.. Client hak
kında fazla söze gerek yok..Siz sadece kurbanın ip adresini yazarsınız
Bağlan dersiniz. Ve şifreleri çal butonuna basar çalar gidersiniz....
Ancak trojanlar hakkında bir husus var.Bağlanacağınız bilgisayar
Ağ içi bilgisayar ise bağlanamazsınız.(ASlında bağlanabilirsiniz ama
200$ ınızın olması gerek.)

Ayrıntılı Açıklama 2-) Keylogger

Keyloggerların aslında pek açıklanacak bir tarafı yok. Keyloggerlar
klavyedekei pasılan tuşları bir .log yada bir .txt dosyasında hangi
pencerede yazılduığını kaydeden bir programcıklardır....Yani anlaycağınız
Yine bu programı kurban pc de çalıştırıyorsunuz.Ertesi gün gidip
o log dosyasına bakıp şifreleri cebinize katıp gidiyorsunuz..
(GENELLİKLE İNTERNET CAFELERDE KULLANILAR BİR OLAYDIR)

3-)Trojan-Keylogger Karışımı Spy programları

Bu programlar EN-Kolaylarıdır ancak işinizi şansa yada ne glirse bahtımaza
diyenlere özel bir programdır.......Bunlar hakkkındada bilgi vereyim.....
Bu programda sadece server ksımı vardır. Siz server kısmının ayarlarını
yaparsınız. Serveri oluşturursunuz. Kurbanın pc sinde açtırırsınız. BU KADAR....
ondan sonra bekler ve şifreler e-mail adresinize gelir.. 4-)Fake Mail
Aslında bu yöntem ÇOK ESKİ ve artık ancak enayilerin yutacağı bir yöntemdir..
Aslında ben pek bilgim yok bu işte.. Blacky anlıyor bu işten..
Bu iş için asp , html dillerini bilmeniz gerek.. Yani en zor ve zahmetli bir iş
.. Bu işin amacı kurbanın mail adresine bir mail gönderilir. Ve mail sanki
adminden geliyormuş gibi söylenir. Ve şifresinin mailde bir yerde girilmesi
istenir.. (Ancak adam bilerek yanlışta girebilir... ) Yani dediğim gib uzun ve
zahmetli bir iş.. İllahada yapacam bu işi derseninz. Fake mail isteklerinden bir
istek edinin bu kadarı yeter.............................................

NOT:Bu bilgiler nasıl hacklendiğiniz öğrenmeniz için Hacklemek için Değil Bazı Bilgiler Eski ama Hala revaçta türk milleti olarak açık kaılar bırakmayı severiz

1-msn gibi sohbet programlarında hiç kimseden bir şey kabul etmeyelim babana bile güvenme sözünü hatırlayın arkadaşınız olsa bile hiç bir şey almayın karşınızdaki arkadaşın olmaya bilir arkadaşınızı hackleyip onun msn adresi üzerinden sizle iletişime geçip sizin bilgilerinizde çalabilir bunun örnekleri çok
2- modeminizin şifresini mutlaka değiştirin standart şifresinden uzak durun
3-her yerde aynı id ve şifreyi kullanmayın
4-şifrelerinizi sadece sayılar veya numaralardan oluşturmayın kolya kırılabilir örneğin:35q73j5 gibi karmaşık ve uzun şifreler kullanın
5-forumlarda sık karşılaşılan şeylerden biriside msn ekle söyleyeyim felan uzak durun
6-bilgisayarınızın uzaktan yönetimini mutlaka kapalı tutun
7-her zaman güncel antivirüs ve antispy programları bulundurun
8-belki koruma kartı veya deepfreeze kullanın ama deepfreeze bazen sapıtıyor
9-veya beni dinlemeyin boşver sen kimsin deyip dewam edin
ama unutmayınki arkadaşın yukarıda bahsettiği gibi uzaktan yönetimi açık tutan o kadar çok insan varki
10-oyunda kimseden exchange yöntemi ile bişey almayın adamlar ona bile keylogger ekleyebiliyorlar bu bir duyum yapılamayacak bişey değil
inanıyormki faydalı olacaktır saygılarımla

eFe

rank8
486dx4 demiş ki:
5-)Serveri Hacklemek(bu kast ettiğim. Mesela adamın hotmaildenmi şifresi
var: işte gideceksiniz hotmaili hackliyeceksiniz ordaki mail listle , şifre listi elde edeceksiniz
Bunu yapabilecek türkiyede [sanırım] kişi YOK. Yani bu iş için pek umutlanmayın ) )
İSKORPİT kahvekeyfi

Dr.Hemlock

Tanınıyorum
iskorpit öldü sanırım.Ayrıca bunu türkiyede yapabilecek o kadar çok adam var ki tahmin edemezsin.Ama tabi ki hepsi işinde gücünde adamalr birkaçıda microsoft gibi büyük firmalara güvenlik konusunda proje liderliği yapıyor.C programcıları derneğindeki arkadaşların hepsi potonsiyel teşkil ediyor buna :lol:

iskorpit değil iskorpitX Razz ayrıca evet adam ölmüş ama yaptığı bi halt yoktu harbi diyorum, zone-h açıkladı bu herif kendi açtığı free sitelere index atıyo diye detective

bobby_ demiş ki:
iskorpit değil iskorpitX Razz ayrıca evet adam ölmüş ama yaptığı bi halt yoktu harbi diyorum, zone-h açıkladı bu herif kendi açtığı free sitelere index atıyo diye detective
Bir halt yoktu derken mesela sen ne halt yaptın ? Şunu bende yaparım, bunu bende yapardım yaptığında ne varki diyen sözüm ona usta hackerlardan da 10 dakikada 40 kusur bin siteyi hacklemesini bekliyoruz. işkemden sallamakla olmuyor bu işler.

Radmin olayına gelince modemde nat açıp port yönlendirme yapmadan bilgisayara düşemessin. E bu kadarını yapanda senin bulacağın şifreyi yazmaz server ine heralde.

Diğer metotlarında trojan yeni imalat değilse ömrü 10-15 gün sürüyor. gerisi yalan zaten çok güvendiğin eşin dostundan yersin oda acemiysen.

Bunların yerine direkt bir ip aralığına explorerdan ip yazsan, ulaştığın modemlere nat ayarı yapsan ki ülkemizde 20 kişiden 1 kişinin şifre yazdığını düşünürsen daha kolay olmazmıydı ?

bunun yayınında ve yapımda emeği geçen herkesin Allah cezasını versin diom istiosan bide programı koy millet birbirini kırsın a.q

hadı sroyuu boswer mılletın emegı calınıyor artık polıslerde (super)calısmalarını ılerlettı bi oyun ıd pw sını hacklamak yanı bılgısayara gırmek bıle artık cok uzun yıllar hapıs cezası war bunu solıyım benbce cok caydırıcı turk polısı ıste. yapar.... :mrgreen:

Yukarı Alt