Sayın Extraloob sakinleri silkroad tutkunları son zamanlarda oyunda akıl alımaz bir hackleme sorunu bulunmaktadır. Bunun nereden hangi kişiler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Ancak müşterilerimizin güvenliğini düşünmek başlıca vazifemiz olarak düşündüğümüz için sizlere oyunda hacklenme riskinizi en aza indirebilecek çözümler üretmeye çalıştık. Bu çözümler aşağıdaki gibidir.
Silkroad'da Hacklenmemek için yapılması gereken kurallar ;

SRO için ;
- Şehir dışında stall açmayın. Açarsanız bile Stall network kaydı için gelen sorgu ekranında NO seçeneğini seçin.
- Tanımadıklarınıza hatta, tanıdıklarınıza dahi oyun id/ pw'nizi vermeyin.
- internet cafelerde karakterinize girerken şifrenizi gizlice girin. Mümkünse ekran klavyesi kullanın.
- Düzenli olarak her akşam chardan çıkıp id pw değiştiriniz.
- Oyun içerisinden exchange yapmayınız.
- Resim Silinmiş.
Pc İçin ;
- Windows için en son güvenlik güncellemerine sahip olmak ve bilgisayarı sürekli olarak güncel tutmak.
- Lisanslı bir antivirüs programına sahip olmak ve en son imzaların güncellenmiş olmasına dikkat etmek.
- Bir dosya indirildiğinde, kesinlikle bir taramadan geçirmek, mümkünse birkaç antivirüs programı kullanmak.
- Kaliteli bir güvenlik duvarı yazılımı kullanmak ve sürekli olarak güncel tutmak.
- En güncel zararlı yazılımları, her hafta kontrol etmek.
ID VE PW YAZARKEN LUTFEN EKRAN KLAVYESI KULLANIN !

Ekran klavyesi için;
Başlat\Programlar\Donatılar\Erişim Kolaylığı\Ekran Klavyesi

Neden Ekran Klavyesi: Bilgisayarınızda Trojen olsa dahi ekran klavyesi kullanırsanız charınız hacklenemez çünkü trojen sistemi klayvede tıkladığınızda "şu harfi tıkladı" diye kaydeder ancak ekran klavyesi kullanırken harflere ve rakamlara mause ile tıkladığınız için trojen sadece "mause ile tıklandı" olarak algılar bu yüzden hacklenme oranı 90% oranında azalır...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
QuickMeck demiş ki:
NiTRoS_ demiş ki:
Exchange ile hacklenme olduğuna ben inanmıyorum . Böyle bişey var diyenler drotalion'un rehberini okuyabilir kendisi çok güzel açıklamış . viewtopic.php?f=280&t=65441

Arkadaşın zoruna giden birşey var beni kötülemeye çalışıyor ezik charına ezik dediğimiz için gücendi :)
Senin yazdığın şeyin hatalı olması benim seni kötülemem mi oluyor ? Hayatına adam gibi charın oldumu da benim charıma laf ediyorsun !

NiTRoS_ demiş ki:
QuickMeck demiş ki:
NiTRoS_ demiş ki:
Exchange ile hacklenme olduğuna ben inanmıyorum . Böyle bişey var diyenler drotalion'un rehberini okuyabilir kendisi çok güzel açıklamış . viewtopic.php?f=280&t=65441

Arkadaşın zoruna giden birşey var beni kötülemeye çalışıyor ezik charına ezik dediğimiz için gücendi :)
Senin yazdığın şeyin hatalı olması benim seni kötülemem mi oluyor ? Hayatına adam gibi charın oldumu da benim charıma laf ediyorsun !
mert bana hariçten gazel okuma burda senin yaşında kadar 80+ charım oldu inan ki buna.İşin güçün post kasmak 1 konu için 250 tane güncel yazdın işine bbak delirtme adamı sen üzülürsün tartışmak istemiyorum

Olm ister delir ister uslan beni ilgilendirmez ! Burda yanlış bişi yaptıysan solerim benim amacım post kasmak değil . ole olsaydı zaten msj sayım böyle olmazdı! Konuyu kapanmış sayıyorum . Ama şunuda solicem Kendi Char ilanımda ne kadar Güncel yazdığım seni ilgilendirmez .

QuickMeck demiş ki:
- Şehir dışında stall açmayın. Açarsanız bile Stall network kaydı için gelen sorgu ekranında NO seçeneğini seçin.
- Tanımadıklarınıza hatta, tanıdıklarınıza dahi oyun id/ pw'nizi vermeyin.
- internet cafelerde karakterinize girerken şifrenizi gizlice girin. Mümkünse ekran klavyesi kullanın.
- Düzenli olarak her akşam chardan çıkıp id pw değiştiriniz.
- Oyun içerisinden exchange yapmayınız.
Bilgisayarınızda Trojen olsa dahi ekran klavyesi kullanırsanız charınız hacklenemez çünkü trojen sistemi klayvede tıkladığınızda "şu harfi tıkladı" diye kaydeder ancak ekran klavyesi kullanırken harflere ve rakamlara mause ile tıkladığınız için trojen sadece "mause ile tıklandı" olarak algılar bu yüzden hacklenme oranı 90% oranında azalır...
Şehir dışında stall açmanın zararı nedir :? + Açsanız ve stall networke evet deseniz bile hata vermiyormu?
Tanımadıklarımıza ID PW vermek mantıklı bir olay değil zaten
Evinde net olmayıp cafeden oynayanlar için diyecek lafım yok
Her akşam chardan çıkmamız neden gerekiyor? ID PW değişmez sadece PW değiştiririz o da çok zahmetli olur
Exchange ile çalınan char bilmiyorum ben , örnek verirmisin lütfen
Trojan hack işine yarıyormu bilmiyorum pek anlamam ama hatırladığım kadarıyla keylogger'dı o. Keyloggerlar da diğer herşey gibi gelişti ve artık ekran klavyesinide okuyabiliyorlar.

Fazla program indirmemeye bakın yeter , indirdiğiniz programları da mümkünse orjinal siteden indirin , yok ise sıkı bir virus taramasına maruz tutun. Oyun içinde party'den ,exchange'den stall'dan char hack ya yok ya da çok zor. O konuya birşey diyemem. Zaten öyleyse oyun oynanmaz hale gelmiş demektir...

Valla stall dan hacklendiğini duydum konuyu açtım zaten şunu anladım ne yaparsan yap insanlara yaranamazsın her şeyde bir kusur buluyorlar

Stall ve Exchange Yolu ile Hackleme Türüne Katılmıyorum. Bunu yapacak insanın dünya standartlarında aranan bir hacker olması gerekir. Ki öyle bir hacker bu oyunla uğraşmaz. Bütün hata ve dikkatsizlik kullanıcıdadır.Oyuna Girdiğiniz bilgisayara ve çevrenizdeki insanlara dikkat edeceksiniz bu kadar basit. ID ve PW nizi Allah siz birde Joymax bilsin ve Bilgisayarınızı arkadaşımızın dediği gibi güncel ve güvenli tutun. Bir düzeltme daha yapayım.1 den fazla virüs programı bir bilgisayarda sağlıklı çalışmaz. Ama Anti virüs Anti Spyware Anti Keylogger Anti Trojen bunlar bir arada çalışabilir. Daha Yüksek verim alırsınız. Teşekkürler..!

Yukarı Alt