Journalist

Aileden
Kayıt
24 Aralık 2007
Mesajlar
13.138
Beğeniler
0
Şehir
Yaramaz avratların koynundayım.

Google Video ve bazı Google hizmetleri krize kurban gidiyor. İşte intrenet devinden radikal kararlar.

Pek çok kişi Google'ın sunduğu farklı internet hizmetlerinden yararlanıyor. Fakat görünüşe göre Google bu hizmetlerin bazılarında hedeflendiği başarıya ulaşamadı. Firmanın yaptığı bir açıklamada beklentilerin altında kalan bazı hizmetlerinin devam ettirmeyeceklerini belirtildi.

Google şu anda tüm hizmetlerini gözden geçirme aşamasında ve hangi hizmetlerinin sona erdirileceğini tespit etmeye başladı bile. İlk izlenimler Google Video, Google Katalog Arama ve Google Notebook hizmetlerinin listenin başında yer aldığını gösteriyor.

Google blog'larında yer alan açıklamalarda kullanıcıların bu hizmetleri kullanmaya devam edebileceği de söyleniyor. Google şu an için sadece sürdürülemeyecek bu hizmetlere destek vermeyecek ama örneğin Google Notebook kullanıcıları eski notlarını kaybetmeyecek ve yeni notlar almaya devam edebilecekler. Fakat Google artık bu hizmetleri iyileştirmek için ek bir çaba sarf etmeyecek.

Diğer yandan Google Video için durum biraz farklı. Google'a ait YouTube'un da rakibi olan Google Video'daki hiçbir içerik silinmeyecek ama yeni içerik eklemek çok yakında artık mümkün olmayacak. Böylece Google'ın kendi içerisindeki video paylaşım rekabeti de sona ermiş olacak.
 
Yukarı Alt