Psikolojik olarak güçlü bir insan sanırdım kendimi taaki dün gece ki sonuçları görene kadar. Ülkenin bir yarısı vatanını ve geleceğini düşünürken diğer yarısı kör olmuş din safsataları ile kafayı bozmuş, putlaşmış bir adamın peşinden gidiyorlar. Hatta o giderse ülke elden gidecek, bölünecek cart curt diyorlar. Bu nasıl bir cahiliye dönemidir arkadaş, çok kötüyüm çok.

Son düzenleme:
Arkadaş ben bu işi anlamıyorum ya 2023 Ocak - Haziran ayıları arasındaki kıdem tazminatı tavanı 19982 liraydı.
2023 Temmuz - Aralık ayları arası için 23489 liraya yükseltildi.
Asgari ücrete ise %34 zam yapıp 8506 liradan 11402 liraya çıkardılar. Kıdem tazminatı tavanına neden çok az bir oranla %18 zam yaptılar???
Ne oran var, ne orantı.

Son düzenleme:
Bazen ülkeler birbirleri önemli konular üzerinde anlaşmazlık yaşayabilirler bunun temel nedeni de her iki ülke liderlerinin de kendilerinden sonra gelecek olan kişilerin düşücenlerini kestiremeyecek olmasından kaynaklıdır. Yani neticede bu iki sağlıklı birey arasındaki kişisel anlaşmazlık olmuyor.

Bir ülke liderinin kendisinden sonra gelecek olan kişinin veya karşı ülke liderinin kendisinden sonra gelecek olanın hareket edeceğini bilemeyeceği için mevcut ülke liderleri birbirlerine çok fazla taviz vermek istemezler.

Bu böyledir bunun en basit örneği; ülkelerin liderleri değişmiş anlaşmazlıklar ortaya çıkmıştır. Tekrar en az bir lider değişmiş 1. dünya savaşı çıkmıştır. Tekrar en az bir lider değişmiş 2. dünya savaşı çıkmıştır. Bu böyle gitmiştir.

Son düzenleme:
Biz nasil bir darbe almışız 11 ildeki depremde.
Şöyle bir bakıyorum savaş halindaki Rusya Federasyonu ve Ukrayna arasındaki savaşta hem askeri hem sivil kayıpları toplasan bizim depremdeki kayıplara ulaşamıyor. Israil ve Filistin arasındaki savaşta yaşamını yitiren insanlarıda ekle gene depremdeki kayıplarımız daha fazla.

Şöyle istanbul'da yolda yürüyorum. Aha diyorum bu en fazla 50 yil sonra depremde hayatını kaybeder. Şuda kaybeder diyorum o da bu da. Vapurdakileri görüyorum, metrobüstekileri görüyorum, otobüstekileri görüyorum, camiiden çıkanları görüyorum okuldan çıkanları görüyorum, Avm'dekileri görüyorum bunlarında çoğu 50 yıl sonra depremde hayatını kaybeder diyorum.

Yani öyle bir durum içindeyiz ki enflasyon çift hanelere ulaşmış, iş hayatındaki çalışma şartları zıvanadan çıkmış, istanbul'daki binaların durumu depreme dayanıklı değil, doğu daki insan kaybı ve yaralı çok fazla.

Nasıl bir bilmecenin içindeyiz hayret ediyorum.

Son düzenleme:
Yukarı Alt