Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
exl.gif
Wemade Max hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

exl.gif
14 Mayıs 2021 tarihinde Gamegami - Silkroad Online Türkiye & Wemade Max'in başlatmış olduğu telif hakkı ihtarları bu konu altında toplanmıştır ve gelişme oldukça konu güncellenecektir.

ico_hot.gif
Gamegami (TRSRO) resmi açılışını yapmadan önce yapmış olduğu canlı yayında yasal olmayan/private serverlara izin vermeyeceklerini belirtmişti fakat bir süredir bu konuda gözle görülür bir adım atılmamıştı.
14 Mayıs 2021 gecesi ise ilk ban dalgası Twitch üzerinden private server yayını yapan yayıncılar ile başlamış oldu.

Banlanan yayıncılara gönderilen e-posta:
Screenshot_3 (1).png

ico_hot.gif
Banlandığı bilinen bazı popüler yayıncılar:
(Tüm yayıncıların banları 48 saat sonra kalkmıştır)
- DouLIVE
- CengizhanCelik
- Nasty
- egelee
- JOK3BOX

ico_hot.gif
Yönetim ekibi tarafından ban dalgasının ardından Silkroad Online Türkiye - Gamegami resmi Discord sunucusunda #yayındayım adında bir kanal oluşturuldu.

Screenshot_14.png

ico_hot.gif
Twitch ban dalgasının ardından 16 Mayıs'ta Gamegami Silkroad Online Türkiye Avrupa Irkı teaser videosunu paylaştı.

ico_hot.gif
Dlive üzerinde private server yayını yapan yayıncıların da hesaplarının askıya alındığı iddia ediliyor.
new.gif
Youtube'da bulunan private server videolarına sıkı bir şekilde Gamegami tarafından telif atılıyor.
Screenshot_39.png
Konu Silkroad Online gündemini takip edemeyen/vakti olmayan veya denk gelmeyen topluluk üyelerini bilgilendirme amaçlı açılmıştır.
Gelişme oldukça konu güncellenecektir.

Son düzenleme:
Server
Celeus
Takımı
Galatasaray
Sadece türk yayıncılar değil,
Electus gibi populatesini sürekli koruyan private serverin sahibi pr0x'un kanalı ve buna bağlı olan bütün yayın kanalları,
Sailor gibi 2 tane servere sahip ve aktifliğini halen üst düzeylerde tutan MeGaMaX'ın kanalı ve buna bağlı olan bütün yayın kanalları.

Gerçekten büyük bir dalga oldu yani.
Burdan sonra TRSro veya Isro'ya dönüşler bekleniyor ama bakalım hayırlısı :)

Server
Aspendos
Takımı
Galatasaray
Sadece türk yayıncılar değil,
Electus gibi populatesini sürekli koruyan private serverin sahibi pr0x'un kanalı ve buna bağlı olan bütün yayın kanalları,
Sailor gibi 2 tane servere sahip ve aktifliğini halen üst düzeylerde tutan MeGaMaX'ın kanalı ve buna bağlı olan bütün yayın kanalları.

Gerçekten büyük bir dalga oldu yani.
Burdan sonra TRSro veya Isro'ya dönüşler bekleniyor ama bakalım hayırlısı :)
Şuanda bile silk çok pahalı ve TRSRO bildiğin pvp servere dönmüş durumda. Heryerde +16 lar +17ler uçuşuyor. Bu yüzden bırakmıştım TRSRO yu birdaha da döner miyim bilmiyorum bu silk fiyatları ile

Düzenleme: Ayrıca millet proxy ile 1 party çar kasıyor, önce onlara çözüm bulsunlar.
Yapsınlar Sailor online gibi botsuz oyun bak bakalım o zaman ne olur,

Server
Celeus
Takımı
Galatasaray
Şuanda bile silk çok pahalı ve TRSRO bildiğin pvp servere dönmüş durumda. Heryerde +16 lar +17ler uçuşuyor. Bu yüzden bırakmıştım TRSRO yu birdaha da döner miyim bilmiyorum bu silk fiyatları ile

Düzenleme: Ayrıca millet proxy ile 1 party çar kasıyor, önce onlara çözüm bulsunlar.
Yapsınlar Sailor online gibi botsuz oyun bak bakalım o zaman ne olur,
+16 +17 +18 konusunda haklısın, bayağı aldı başını gidiyor alchemy sistemi. Bayağı bi silk harcamadan char yapmakta zor. Ayrıca aktivitede sınırlı.

Server
Aspendos
Takımı
Galatasaray
+16 +17 +18 konusunda haklısın, bayağı aldı başını gidiyor alchemy sistemi. Bayağı bi silk harcamadan char yapmakta zor. Ayrıca aktivitede sınırlı.
TRSRO daki hesapları sattım sailor redseaya başladım, oyunda bot yok oyun için macro var. gayette yeterli. Silk fiyatları ucuz olsaydı onu da alırdım ama 1 haftada ortalama 110 olabiliyorum sw eğlenceli görünüyor.

Server
Celeus
Takımı
Galatasaray
TRSRO daki hesapları sattım sailor redseaya başladım, oyunda bot yok oyun için macro var. gayette yeterli. Silk fiyatları ucuz olsaydı onu da alırdım ama 1 haftada ortalama 110 olabiliyorum sw eğlenceli görünüyor.
Oyuna ayıracak çok vaktin var ise güzel server. Günde 15 kere falan dungeon dönmen gerekiyor HWT'de. 2x Battlefield Of Infinity dönmen gerekiyor. Ayrıca styria olsun, survival olsun sürekli girmen gerekior ki set ve silah yapabilesin.
Bende oynuyordum, çok sıktı bir zaman sonra saatlerce dungeon dönmek zorundasın falan.

Server
Aspendos
Takımı
Galatasaray
Oyuna ayıracak çok vaktin var ise güzel server. Günde 15 kere falan dungeon dönmen gerekiyor HWT'de. 2x Battlefield Of Infinity dönmen gerekiyor. Ayrıca styria olsun, survival olsun sürekli girmen gerekior ki set ve silah yapabilesin.
Bende oynuyordum, çok sıktı bir zaman sonra saatlerce dungeon dönmek zorundasın falan.
1 hafta oldu başlayalı, bakalım sıkılana kadar takılırım artık :mrgreen:

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
ico_hot.gif
Dlive üzerinde private server yayını yapan yayıncıların da hesaplarının askıya alındığı iddia ediliyor.

silkroadbandlive.jpg

Yabancılar neden ban yiyor gamegami TR sınırları içerisinde yayın hakkı yok mu?

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Screenshot_24.png

Wemade Max (Joymax)'e, bu alanda daha ne gibi adımlar atacakları ile ilgili ticket gönderildiğinde "sorularınızı direkt olarak Gamegami'ye sorun" yanıtı geliyor.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
new.gif
En büyük private serverlardan Electus'un websitesi ve Facebook sayfasına ulaşılamıyor.

Screenshot_25.png
Screenshot_26.png

Son düzenleme:
Takımı
Fenerbahce
Milleti banlayacaklarina şu serverların kapasitelerini arttirsalar da oyuna adam akıllı başlasak !

Su akar yolunu bulur ve bi süre sonrada salarlar bence daha önce gameforge metin2 ve knightta yaşandı diye biliyorum bilhassa gameforge metin2 baya uğraştı yayıncılar ve privateler ile ama sonunu getiremediler metin2de vs silkroada ne olacak heycanla beklemedeyim hatta hala metin2de sürekli youtube kanalları ban yiyor adamlar tekrar tekrar açip devam ediyo

privateleri kapatsınlar anladık sonuçta oyun hakları onların fakat yayın yapanları da hedef almaları çağ dışı bir durum özgür internet ortamında isteyen istediği oyunun yayını yapması lazım tabi içerikte toplum ahlakına aykırı bir konu varsa zaten gamegamiye gerek kalmadan YouTube vb. platformlar videoya gerekli tedbirleri koyuyorlar

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Youtube'da bulunan private server videolarına sıkı bir şekilde Gamegami tarafından telif atılıyor.

Screenshot_39.png

Yukarı Alt