Evet arkadaşlar foxcoon un biosu güncellemek için geliştirdiği otomatik uptade programı.Program sayesinde biosunuzun güncel versiyonunu bulup yükleyebileceksiniz.Pekala Bios u güncellemek ne gibi bir fayda sağlamaktadır bilgisayarımıza.Maddeler halinde yazalım...

1: Biosunuzda bulunan hataları giderir.

2: Son çıkan donanıma destek vermesini sağlar. (Bazen anakartımıza takacağımız bir donanım sisteme
uyduğu halde sorun çıkarır.İşte bios güncellemesi burada devreye girer.)

3: Sistem performansını artırır. (Bu artış gözle görürür bir şekilde olmayacaktır.)

Programın anlatılışına gelecek olursak...

Programı açtığımız zaman karşımıza bu şekil bir sayfa çıkacak.Programın sağ tarafında bulunan Current BIOS information sizin bilgisayarınızın bios sürümünü göstermektedir.Biosumuzun güncel versiyonunu bulup indirmek için Online Update`e tıklayalım.Aşağıdaki resim üzerinde ise uygulayacağımız son adımı inceleyelim...

Online Update yi tıkladıktan sonra resimde gördüğünüz gibi Starta bastığımız zaman biosumuza ait en son yazılımı bulup kuracaktır.Sonrasında ise sisteme reset atmamızı isteyecektir.

Not:: Bilindiği üzere bios güncellemek riskli bir iştir.Eğer ki biosunuzla ilgili ciddi sorunlar yaşamıyorsanız güncellemenizi tavsiye etmiyorum.Ama ben yinede güncellemek istiyorum diyorsanız karar sizin.Ama uyarmak isterim FOX LiveUpdate programını kullanış aşamasında elektriklerimizin kesilmemesine dikkat edelim.Aksi takdirde anakartımızda kalıcı sorunlar teşkil edebilir...

LİNK: http://kisalink.tk/3qx

Yukarı Alt