Kayıt
26 Ocak 2008
Mesajlar
1.973
Beğeniler
5
Şehir
Alanya/Antalya
EA Sports, FIFA 13'ün kariyer moduyla ilgili yepyeni bilgiler verdi. FIFASoccerBlog'da yayınlanan son yazıda oyunun Career Mode eklentilerinin yanısıra yepyeni detaylar göze çarpıyor. Bu yeni ve taptaze bilgileri aşağıda madde madde hâlinde görebilirsiniz:

Uluslararası Kariyer Modu
* Artık kariyer modundaki menajer popülerliğiniz arttıkça kontrol ettiğiniz klüplerin yanısıra ülke takımlarını yönetmek üzere de teklifler alacaksınız.

* Klüp menajerliğinizi sürdürürken bir ulus takımını da kontrol edebileceksiniz

* Career Mod'daki saygınlığınız ve performansınız hangi kalitede ulusal takımlardan teklif alacağınızı belirleyecek.

* Uyruğunuz ve hangi ülkenin liginde oynadığınız da ulusal takım tekliflerinize yön verecek.

* Nihai teklifi almadan önce sizle ilgilenen takımlar ile ilgili haberler basınında söylenti olarak gözükmeye başlayacak.

* Takım seçimi, Ulus takımı kontrolündeki sorumluluklarınızın önemli rollerinden biri olacak. Turnuvalara 1 ay kala veya hazırlık maçlarına 1 hafta kala takımda yer alacak oyuncuları belirlemeniz gerekecek.

* Uluslararası mücadeleler, klüp maçlarıyla paralel biçimde yürüyecek.

* Uluslararası menajerliğin kendine has bir Career Modu olacak. Böylece klübünüz ve takımınız ayrı yerlerde duracak.

Maç İçi Son Saniye Aktarımları
* Career Modundaki bir maçınızı oynarken diğer maçlarla ilgili son saniye bilgilerini Alan Ncinally ve Geoff Shreeves'in ağzıyla alacaksınız.

* Bu güncel aktarımlarda goller, kırmızı kartlar veya penaltı atışı gibi mühim konular size bildirilecek.

* Örneğin siz maçı oynarken spikeriniz bir anda "Anfield'dan gol haberi mi var?" diyecek ve Anfield'a yapılan sesli bağlantı da Shreeves;

"Anfield'dan gol! Fulham'ın Clint Dempsey'i harika bir serbest atış golüyle skoru 2-1'e getirip Fulham'ı öne geçiriyor. Şu anda 73. dakikadayız."
"Şimdilik aktaracaklarımız bu kadar" gibi..

* Sesli aktarımları maçtan önce açıp kapatma seçeneğine sahipsiniz.

Oyuncu Hikâyeleri
* Oyuncularla etkileşim artık menajerlik kararlarınızla doğru orantılı biçimde çok hızlı bir biçimde şekillenecek.

* "Player Stories" artık Career Modunuzla beraber aylarca sürebilir. Kötü sonuçlar aldığınızda veya kilit bir oyuncu alıp satmanızla bağlantılı olacak

* Ulus takımı yönetirken de bazı oyuncu hikayeleri ortaya çıkabilir. Böylelikle hem klubünüzü hem de ülkenizi mutlu etmeniz gerekecek.

* Takımınızın performansına göre basındaki haberlerde hayranlarınızla ilgili köşe yazıları göreceksiniz.

Be A Player Modu
* Be A Player'da oyuncunuzu seçtikten sonra, menajerinizden Sezon Görevleri (Season Objectives) listesi alacaksınız. Seçtiğiniz mevkiye göre bu görevleri yerine getirmek için ter dökeceksiniz.

* Sezon görevlerinizin yanısıra 4 maçlık geçici amaçlar da sizden istenecek. Bunlar arasında, goller, kart görmeme, pas yüzde oranı gibi istekler olabilir.

* Takımınızda mutsuzsanız, artık transfer olma isteği gönderebilirsiniz, veya kiralık olarak yollanıp daha fazla maç tecrübesi kazanmayı..

* Eğer yorgu veya kötü oynuyorsanız, artık teknik direktör sizi dışarı alabilecek.

* Oyunculuk günlerinizi doldurup yaşlandığınızda emekliye ayrılabilir ve teknik direktörlüğe aynı oyuncu ismiyle başlayabilirsiniz.

Sonuç Bildirimleri
*Her kariyer modu maçından sonra, o hafta ne olmuş ne bitmiş bâbında diğer takımların skorları ve son saniye haberleri sizlere sesli olarak aktarılacak.

* Lig'deki fikstür çekimleri de sizlere aynı şekilde sesli olarak bildirilecek. Ancak bu sonuç bildirimlerine oranla daha az gerçekleşiyor.

* Bir sesli bildirim gerçekleşirken siz hâlâ kariyer modundaki menüde gezinebileceksiniz veya sıradaki haftanın maçına geçebileceksiniz.

Menajerlik Ofisi
* Meslek panosundan boştaki menajer pozisyonlarına göz atabilirsiniz. Böylece sezon ortasında olsanız bile başka bir klübe transferinizi gerçekleştirme fırsatına sahip olacaksınız.

* Kariyer modunun başındaki seçiminiz baz alınarak teknik direktörünüz taç çizgisinin hemen yanında daima görülebilecek.

Transfer Anlaşmaları
* FIFA 13'ün kariyer modu için transfer sistemi tamamen yeniden oluşturuldu.

* Artık oyuncu + para veya direk oyuncu takası gibi transfer teklifleri yönlendirebileceksiniz.

* Artık oyuncu kiralarken anlaşma sonuna bonservis hakkında öncelik gibi seçenekler koyabileceksiniz.

* Artık CPU bir oyuncunuza teklif gönderdiğinde, "karşı teklif" yaparak daha fazla para isteyebileceksiniz. CPU buna karşılık önerinizi kabul edebilir, red edebilir veya başka bir teklif daha öne sürebilir.

* Kontrakt anlaşmalarınıza artık yöneticiler de müdahale ederek size istedikleri oyuncuları söyleyecek, kendi fikirlerini beyân edecekler.

* Bir oyuncuya imza attırma çabası içerisindeyken futbolcuya bir rol gösterip kendisini kontrakta daha da yaklaştırabilirsiniz. Örneğin "Yıldız oyuncu, kilit oyuncu, geleceğin yıldızı" gibi...

* Oyuncunuza bir takım teklif yapmadan önce oyuncularınızın değerini öğrenebilir ve kaç adet takımın onu izlediğini gözlemleyebilirsiniz.

* Artık oyunculara tekliflerinizi "Media Stories" bölümünden sol analog çubuk ile direk yapabileceksiniz.

* Mali durumunuzla doğru orantıda belirlediğiniz bir transfer bütçesi oluşturabilir ve bu bütçeye göre transflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Son Saniye Haberleri
* "Sky Sports" tarzı bir banner ile Career Modu menüsünde güncel futbol haberleri akışı sağlanacak.

Oyuncu Özelleştirme
* Kariyer modu sezonunda oyuncularınızın görünüşünü değiştirme olanağına sahip olacaksınız.

Kullanıcı Arayüzü
* Artık oyun oynanırken, medya panelinden haber başlıklarına göz atabileceksiniz.

* Kariyer moduna ilk adımınızı attığınızda her fonksiyonun ne işe yaradığını gösteren kısa bir 'tutorial' eğitim süreci başlayacak.


Özet : Güzel birşeyler var gibi ama yine pes'e devam :P


- Resim Silinmiş.​
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Kayıt
23 Aralık 2011
Mesajlar
1.414
Beğeniler
0
Şehir
Trabzon
Ohoov ben bunu okuyamam diyordumki ve özeti görünce gülümseme geldi :D Verdim şukunu :P
 
Kayıt
16 Mart 2009
Mesajlar
1.200
Beğeniler
7
Şehir
İzmir
fifa işi ilerletmiş gibi gözüküyor :D fifa 2010 dan sonra aradığımı bulamamıştım. fifa13 güzel olacak
 
Yukarı Alt