1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ferrari'nin kaderi belli oluyor


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Ferrari'nin kaderi belli oluyor
  "Takım emri" verdiği savunulan Ferrari, Dünya Motor Sporları Konseyi'nin önüne çıkacak.

  [​IMG]

  Pilotlarına, yasaklanmasına karşın "Takım emri" verdiği savunulan Ferrari, Dünya Motor Sporları Konseyi'nin önüne çıkacak. İtalya Grand Prix'sinden 4 gün önce yapılacak toplantıda, Ferrarı'nin puanlarının silinmesi ya da şampiyonadan ihraç edilmesi de gündemde.
  Formula 1 Almanya Grand Prix'sinde, Ferrari pilotları Felipe Massa ve Fernando Alonso ilk 2 sırada ilerliyordu. Tam da bu sırada Massa aniden yavaşladı ve Alonso'nun kendisini geçmesine izin verdi. Daha sonra takım telsizinden Massa'ya, "Fernando senden daha hızlı. Bunu anladığını onaylayabilir misin" denildiği duyuldu. Birçok kişi bu durumun, kodlanmış bir "Takım emri" olduğunu düşünüyor. Formula 1'de takım emri'nin yasaklanması nedeniyle, Ferrari'ye 100 bin dolar para cezası verildi. Ancak kırmızı takım, çok daha büyük bir cezaya çarptırılma tehlikesiyle karşı karşıya.
  Dünya Motor Sporları Konseyi, konuyu gelecek ay yapılacak İtalya Grand Prix'sinden 4 gün önce ele alacak. Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA'nın başında,, Ferrari'nin eski patronu Jean Todt'un olması önemli bir avantaj. Ancak kural kitabında da açıkça, "Takım emri veren ekipler cezalandırılır" maddesi yer alıyor. Bu durumda Ferrari'nin puanlarının silinmesi hatta şampiyonadan ihraç edilebileceği belirtiliyor.​