Kayıt
20 Nisan 2010
Mesajlar
14.245
Beğeniler
0
Şehir
Caspian

Gittikçe büyüyen 'Rüştü olayıyla' ilgili Fenerbahçe Asbaşkanı Mosturoğlu'ndan çarpıcı açıklama...

26 Mayıs 2010, Çarşamba - 09:54
Federasyon "Rüştü rakiplerimizle motivasyon konuşmaları yaptı" iddiası için ispat isterse ne olacak? İşte bu kritik soruya kulübün 'hukukçu kimliği' cevap verdi. Avukat Şekip Mosturoğlu "Bu konuda çok rahatız!" dedi.

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yeni bir gerilime neden olan olay, Başkan Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısıyla başladı. Yıldırım konuşmasının bir bölümünde "Rüştü rakiplerimizi arıyor. Kasımpaşalılar'a 'Hadi sizi göreyim' diyor. Ankaragücü antrenörüne mesaj atıyor. Bu işlere niye giriyor ki?" ifadelerini kullandı.

Ardından Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, talimatlardaki 55. maddeye göre bunun suç olduğunu, futbolcunun 3 yıla kadar men cezasını alabileceğini belirtti. Aynı maddede, ihlalde sorumluluğu bulunan kulübe de para cezası bulunuyor. Bu arada kulüp işe karıştıysa, cezası küme düşürülmek!

Federasyonun Yıldırım'ın açıklamasını ihbar kabul edip harekete geçtiği dün basına yansımıştı. Peki Fenerbahçe bu söylemini ispatlayabilir mi? Fenerbahçeli yönetici Bugün gazetesine konuştu.

"Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Kulübü olarak bizden kanıt isteyebilir. Bizim Rüştü olayıyla ilgili sun acak ispatımız var. Bu konuda rahat olduğumuzu söyleyebiliriz. Kaldı ki bize göre en büyük kanıt zaten ortada. Beşiktaş Kulübü, kalecisi Rüştü Reçber'i koruyacağım derken resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, bu görüşmelerin varlığını kabul etmiştir. Ancak Beşiktaş'ın bu durumdan etkileneceğini sanmıyorum." (Burada kendisine 55. maddeyi hatırlatıyorum ancak yine de Beşiktaş'ın kulüp olarak bundan bir ceza alacağını sanmadığını vurguluyor)

Görünen o ki Mosturoğlu, Beşiktaş ile Rüştü'nün durumunu ayrı tutuyor. Peki ispat ne olabilir? Sızan haberlere göre bir kaydedilmiş telefon mesajı veya bir şahit federasyona sunulabilir.. Bu işin sonunun nereye varacağını hep birlikte göreceğiz.
 
Yukarı Alt