arkadaslar benim bilgisayarımdan acayip fan sesi geliyo powersuply ınkinde ses yok bunun haricinde kasamda 1 tane fan var o da aşırı ses çıkarı vıvvvvvv vuuuuvvv anlamıyom gece bota bırakacam ses ten uyuyamıyom öneri varmı?

kardes benı anlattın yaw benımkıde senın gıbı bota bırakcam kamyon motoru gıbı vıvvvvvvvvvvvv dıye sesler gelıyo kapıyom pc yı

:lolmuch: Bende oluyo arasıra. Zeytinyağı yada makine yağı damlat fana düzelir. Ama fanı söküp üstündeki yapışkan bantı açman lazım. Yok uğraşamam diyosan bi bilgsayarcıya götür deiştirsin. Ama sağlam birşey taktır yoksa dandikler bi süre sonra yine ses yapıyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
fan markalı önemlidir her fanın rpm i (fan fönüş hızı vardır) ve db (ses şiddeti) bu da kalitesine göre ses çıkartır mesela bende coolermaster xdream fan var ayarlı 2500-5000 arası yazın 5000rpm de çalıştırıyorum db olarak elektrik süpürgesi gibi diyeyim sen anla lakin kışın 2500de çalışıyor tık ses yok Idea

fan sesinden rahatsız oluyorsan işlemcine uygun sessiz ve hızlı bir fan almalısın en ucuzu 20$ dan başlar.

arkadaslar benim normal fanda sorun yokmusş işlemci fanı ses çıkarıyomus bios ayarlarımıymıs neymiş ondan değiştir ayarlarını dedi adam ama mübarek vantilatör gibi doğru olabilirmi biosdan değiştirsem düşürsem hızını ses çıakrmı?

hızını düşürürsen işlemci ısınır makina kitlenir hatta işlemci ısınmaktan yanabilir.

Evanescence demiş ki:
hızını düşürürsen işlemci ısınır makina kitlenir hatta işlemci ısınmaktan yanabilir.
Katılıyorum...
hızını düşürürsen işlemci yanar zaten yaz aylarında havalarda sıcak makine haliyle daha fazla ısınır işlemcide dayanamaz ölür :)ya katlancaksın hızına yada kaliteli bir işlemci fanı al hem kafan rahat eder hemde işlemcin Wink

Yukarı Alt