Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Facebook'ta ilk beş günah!

1 - Geçen gece ayaküstü tanıştırıldığınız bir kişiye ertesi sabah hiç bir mesaj eklemeden, kendinizi tanıtmadan arkadaşlık teklifi göndermeyin. Kim olduğunuzu hatırlamıyor bile olabilir.

2 - Fotoğraf albümlerinizdeki kişileri kendilerine sormadan isimlendirmeyin. Zira Facebook’ta insanları en çok çıldırtan meselelerden biri de habersizce ‘tag’lenmek. “Ben bu gece dışarı çıkmayacağım” deyip sevgilisini atlatan ertesi gün de bir arkadaşının Facebook albümünde beliriverince, ‘bunu hesaba katmamıştım’ diye kara kara düşünen insan sayısı bir hayli fazla. Sadece birini atlatmak da değil mesele, bu bir tercih: Sanal dünyada yüzünü göstermek istemeyen insanlar var.

3 - Twitter’da arkadaşlarınızla sohbet etmeyin. Twitter’ın kullanım amacı o değil! Sizi takip edenler, arkadaşınıza ‘evet’, ‘olabilir’ yazdığınızı görmek için etmiyor.

4 - Resmi ilişki içinde olduğunuz, sizli bizli konuştuğunuz bir insanla sanal alemde de resmiyeti koruyun. İş yerindeki ‘merhaba merhaba’ Facebook’ta ‘naber?’e dönüşmesin.

5 - Arkadaşlarınıza kendi blogunuzu, grubunuzu, internet sitenizi ‘beğensinler’ diye teklif göndermeyin, reddedene baskı yapmayın.

extraloob demiş ki:
Facebook'ta ilk beş günah!
2 - Fotoğraf albümlerinizdeki kişileri kendilerine sormadan isimlendirmeyin. Zira Facebook’ta insanları en çok çıldırtan meselelerden biri de habersizce ‘tag’lenmek. “Ben bu gece dışarı çıkmayacağım” deyip sevgilisini atlatan ertesi gün de bir arkadaşının Facebook albümünde beliriverince, ‘bunu hesaba katmamıştım’ diye kara kara düşünen insan sayısı bir hayli fazla. Sadece birini atlatmak da değil mesele, bu bir tercih: Sanal dünyada yüzünü göstermek istemeyen insanlar var.
5 - Arkadaşlarınıza kendi blogunuzu, grubunuzu, internet sitenizi ‘beğensinler’ diye teklif göndermeyin, reddedene baskı yapmayın.
bu ikisi cidden felaket bir şey makara: çok başıma geldi hiç sevmiyorum hatta cidden çok kötü söylicek laf bulamıyorum :D
tabi kız arkadas konusundan ziyade iş yerinde bi ağırlıgın oluyo :D
tabi arakadas ortamın farklı :D öyle alemden çoş geceden bir foto cekiyorlar :D tabi şaft kaymıs cooluk gitmiş makara: tam makara makara: veriyorlar tagı üstüne :D görende tabi vay vay baksen diye kendi capında :D farklı fikirler üretiyorlar :D
çok başıma geldi 2. madde cidden cok sinirleniyorum .

Yukarı Alt