Server
Flora
Takımı
Galatasaray
extraloob şiir-deneme-dergi arşivi >>>

bu sefer ki websitem :

-Resim Silinmiş.

önce küçük denemelerimi yayınlayayım Cool

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

-Resim Silinmiş.

Ps: *her ay düzenli online dergi çıkartırdım.
bütün görseller, yazılar topiclerim içerisinde gördüğünüz herşey tarafımdan yapılmıştır.

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
bir websitem daha ve oradan mini kesitler :

-Resim Silinmiş.
eheheheee aceleye gelmiş bir banner.

Sizden gelenler bölümü vardı oraya gelip şiir yazanlara uygun mini bir bannerda yapıyordum.

-Resim Silinmiş.

Özlediğin; Gidip göremediğindir, Ama gidip görmek istediğin... Özlem; Gidip görememendir, Ama gidip görmek istemen... Özlediğin; Gidip görmek istediğin, Ama gidip göremediğin... Özlem; Gidip görmek istemen, Ama gidememen, görememen Gene de, ISTEMEN...Oruç ARUOBA...

Eski bir aşk yeni bir ayrılıktır her zaman, bunu kuşlar sorar yıldızlarda anlatır. Kimse bilmez be canım Bir yara bir ömrü her gün nasıl kanatır...Yılmaz ODABAŞI...

SENİN OLMADIĞIN YERDE Adına aşk koyduğun o büyük boşluğa ben koca bir hayat sığdırdım... Beni sevmemene isyan edip kaçmak, sende aradıklarımı hayatla doldurmaya çalışmak, ruhumun en büyük yanılgısıydı... Hayat bana en acımasız yüzünü sevgini inkar ettiğim zamanlarda gösterdi... Ve şimdi asıl olmam gereken yerde, hayata başladığım yerde, kalbindeyim... Vazgeçilmez oluşunun sırrı bu işte: Senin olmadığın yerde ne olduğunu biliyorum...Cezmi Ersöz...

Dokunma Yanarsın - İçimde Ölen Biri Bana birşeyler anlat Canım çok sıkılıyor Bana birşeyler anlat İçim içimden geçiyor Yanımdasın susuyorsun Susuyor konuşmuyorsun Bakıyor görmüyorsun Dokunsan donacağım İçimde intihar korkusu var Bir gülsen ağlayacağım Bir gülsen kendimi bulacağım Depremler oluyor beynimde Dışarda siren sesi var Her yanımda susmuş insanlar İçimde ölen biri var Hadi birşeyler söyle Çocuk gözlerim dolsun İçinden git diyorsun Duyuyorum gülüm Gideceğim, son olsun İçimde soluyorsun İki can var içimde Korkular salıyorsun üstüme korkular Her an başka biçimde...

Seni nefretimle koruyorum! seninle uzlaşmak gibi bir niyetim yoktu benim....aksine sen neyi seçersen, neyi okursan,neye bağlanırsan,hangi fikirde olursan ben onun tam karşısında olacaktım....yanlış yada doğru beni ilgilendirmiyordu...nefretimle bağlıydım sana.... tek sermayemiz kaybedecek birşeyimizin olmamasıydı belkide... nefretimle koruduğum insansın...senin ne ölmeni nede bir başkası tarafından öldürülmeni istiyorummm..biliyor musun hayatın hiç şakası yok...cezmi ersöz....

Belki yine gelirim. dudaklarımı kanatırcasına ısırıyorum günlerdir. her sözcük dilimin ucunda küfre dönüyor çünkü..gidenler nerde kaldılar! özledim gülüşlerini... yaşamak neleri öğretiyor düşünüyorum okudugum bütün kitaplar paramparça,...ve ne zaman yolum düşse vurulduğum yere kızgın bir halka oluyor boynumda o sokak....ahmet telli....

Seninle bir daha görüşmek istemiyorum --yazışırız o halde. - ben senin ekonomik paketin değilim.beni bu biçimde rendeleyemezsin. --biz seninle aynı kıyma makinasına tıkıldık; farkına var artık lütfen.. -eşi ölmüş muhabbet kuşu tribi yapma bana ..kafesten çık! --hizmet dışımı bırakıyorsun beni? -yalnızca terkediyorum --ben bir yük asansörümüyüm=? kaçıncı katta durdurdun beni?? ve indin? -yalnızca terkediyorum --hesabı çıkartayımm mı? bilinç akışıma karışma ne olur çalışş seninde olur...bir anda verilen kararlarla çıkılan yolculuklardan geriye yalnızca kötü espiriler,dost kahkaları,arkadaş hüzünleri,ve çamurlu postallar kaldı.hızlı düşünmem gerekiyor...kazada yapabilirim.olsun ! nasıl olsa geçmişimdeki sevgililerimin zeka seviyesi,iletişim bozukluklarına yol açtı bile... ......... sana bişeyler yazarım demiştim.19 nisan 2002...küçük iskender...

Yanılırsın ,üzülürsün,ağlatırım çocuk,yazık olursun... yakışmaz sana rakıda kelebek stil yüzmeler öğrenmek, ne allahsızlığın yeter akşamlarcı olmaya nede gözlerin. dışarılara bakakaldık,kalabalıktık,,,kalabalıktı aşk,,, yer bulamadık---acayip ayakta kaldık...şiddetle ihtiyacım var beni öpmene,,dudakların dudaklarımı hacize gelsin dokun! dokun! dokun etime ağlarım! ağlarım ulan sana ne, sen soyun-mumları söndür-yatağına uzan!...küçük iskender...vedat türkali...

Acı çekecek yerlerimi yok etmeden acıyla baş etmeyi öğrendim... yoksa bu kadar konuşabilir miydim? aşkın bir yolu vardır her yaşta başka türlü geçilen....ben ona doğru ilerlerim.... sen de değilsin.o da değil...ben yoluma dewam ederim... ölmüş saadeti karşılaştır yaşayan mutsuzlukla günlerin dökümünü yap benim senden,senin benden habersiz alıp verdiklerini kim bilebilir ikimizden başka? yani günlerimiz aydınlıkken kaçırdığımız herşeyi bir düşün... ölmüş saadeti karşılaştır yaşayan mutsuzlukla...bunlarda işe yaramadıysa demek yangında kurtarılacak hiçbirşey kalmamış aramızda kış başlıyor...hoşnutsuzluğun kışı başlıyor bir yaz daha geçti hiçbirşey anlamadan... sersemletici bir rüzgar gibi geçmişti MAYIS...murathan mungan...

Yalnız tanrısıyla sevişen peygamberlere kutsal kitap iner bunu unutma! tanrının yeryüzüne ettiği teklifim ben o yüzden kuralsızım sevgilim .. bazen kayıtsız ve umarsız görünüp çıkmak istedim insanların içine ama içi taşlanna ben oldum yine..tutunmak için edindiğim iktidarımı korumak için kendimden vazgeçmişim..ne kadar gizlemeye çalışsamda o kadar güçsüzüm ki. türbelerde yanan kandil mumu gibiyim kim istese üfleyip söndürebilir beni ama başlarına birşey gelmesinden korkuyorlar.
-Resim Silinmiş.

S i r a si n i k i m b i l i y o r k i ? Bilmiyorum siz istediklerinizi 'sirasinda' yapabildiniz mi? Ben hiç >yapamadim. >Küçükken anneannem cebinde tasidigi bir tomar anahtarla kilerdeki >dolaplari açtigi zaman, canim pestil isterdi. >Bilirdim sapsari kayisi pestilleriyle, kararmis mor erik pestillerinin >hangi dolapta oldugunu. Anneannem: >'Simdi sirasi degil, birazdan yemek yiyecegiz', derdi. >Yemekten sonra ise yavas yavas herkes ögle uykusuna yatardi. Sayet 'Belki >sirasi gelmistir' diye yine pestil istersem, anneannem: >'Simdi sirasi degil. Bak herkes yatti. Sen de yat. Ondan sonra...' derdi. >Ögle uykusundan sonra pestil istedigim zaman da cevap yine ayniydi: >'Simdi sirasi degil. Aç karnina dokunur. Nerdeyse aksam oluyor. Birazdan >yemek yiyecegiz..:' >Bir türlü sirasina rastlatamamistim pestil istemeyi. >Bir gün babam bos bulunup bana iki çam agacinin arasina, kolan vurdukça >göklere uçacak bir salincak kurmayi vaadetmisti. Ama bir daha bu vaadini >hiç animsamaz göründü. >Ikide bir anneme gider: >'Haydi söyle babama, salincagi kursun', derdim.Annem: >'Simdi sirasi degil, basi agriyor,' derdi. >Basi agrimazsa gazete okudugu için salincak kurmasini istemenin zamani >degildi. Gazete okumuyorsa banyoya girecegi için...Salincak istemenin de bir >türlü sirasini getiremedimdi. >* * * >Yaz günleri bahçe kapisinin önünden, 'Visnee kaymak' diye bagirarak >dondurmacilar geçerdi. >Kosa kosa içeri gelir: >'Dondurma alayim mi,' diye sorardim. >'Simdi sirasi degil,' derlerdi. > >Birlikte çocuk dergilerinin bulmacalarini çözmeyi önerirdim: >'Simdi sirasi degil,' derlerdi. > >Bir seytan uçurtmasinin kuyrugunu bile yapmaya yanasmazlardi: >'Simdi sirasi degil,' derlerdi. > >Okulda ögretmen ders anlatirken, aklima gelen bir seyi sormak için >parmagimi kaldirirdim. Ögretmen bir süre görmezlikten gelirdi parmagimi. >Kolum yanlis yere dikilmis fasulye sirigi gibi öyle havada kalirdi. Sonunda >ögretmen: >'Simdi sirasi degil, indir bakayim parmagini asagiya,' derdi. > >Etüdlerde gizli gizli roman okurken de, bir müdür muavini basima dikilir: >'Simdi sirasi mi roman okumanin, kapat onu da dersine çalis,' derdi. > >Ilk yazdigim yazilara da yazi isleri müdürleri ayni gerekçeyle karsi >çikmislardi: >' Simdi sirasi degil bunun,' diyorlardi. > >Piyeslerim için de ayni itirazi çok duydum: >'Iyi ama simdi sirasi degil...' >Asik oldugum zamanlar yemekte, yahut yürürken, yahut otururken, canim >birden öpüvermek isterdi yanimdaki sevgiliyi. Kursagimda kalirdi arzum. Bir >el, vagon tamponu gibi yavasça iterdi yüzümü: >'Hisst yapma, simdi sirasi degil,' > >Parlamentoda konusurken de sik sik bagirirlardi: >'Amma yaptin yahu, simdi sirasi mi bunun?' >* * * >Velhasil hiç bir seyin sirasini tam getiremedim. Ama sirasiz mirasiz bir >seyler yapmaya çalistim kendimce. Bir sey yapmak için sirasini >ekleyenler ise, genellikle hiç bir sey yapamadilar. Öteden beri Aklima >takilip kalmistir, bir seyi yapip yapmamanin ' sirasi'ni kimin saptadigi... > >Ve kendimce söyle demisimdir: > >Bir seyi yapmanin sirasi, onu yapmak istedigin andir. Zaman ayarini ters >kullanmissan zaten toz olur gidersin. Yok ters kullanmamissan, 'simdi sirasi miydi' diyenlere uzaktan nanik yaparsin. Sirasinda mi dogup ölüyoruz ki, her seyi sirasinda yapabilelim... Basarirsan 'sirasi', basaramazsan 'sirasi degildi' oluyor ve insanlik böyle bir çalkanti içinde akip gidiyor...Çetin ALTAN...
GİTMEK...Bugünlerde herkes gitmek istiyor. Küçük bir sahil kasabasina, bir baska ülkeye, daglara, uzaklara...Hayatindan memnun olan yok. Kiminle konussam ayni sey...Herseyi, herkesi birakip gitme istegi.Öyle 'yanina almak istedigi üç sey' falan yok. Bir kendisi.Bu yeter zaten.Herseyi, herkesi götürdün demektir.Keske kendini birakip gidebilse insan. Ama olmuyor...Hadi kendimize raziyiz diyelim, öteki de olmuyor.Yani herseyi yüzüstü birakmak göze alinamiyor...Böyle gidiyor iste. Bir yanimiz 'kalk gidelim', öbür yanimiz 'otur' diyor.'Otur' diyen kazaniyor.O yan kalabalik zira.Iº, güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile, güvende olma duygusu...En kötüsü aliskanlik. Aliskanligin verdigi rahatlik, monotonlugun dogurdugu bikkinligi yeniyor.Kaliyoruz.Kus olup uçmak isterken agaç olup kök saliyoruz. Evlenmeler...Bir çocuk daha dogurmalar...Borçlara girmeler... Isi büyütmeler...Bir köpek bile bizi uçmaktan alikoyabiliyor. Misal ben.Kapidaki Rex'i birakip gidemiyorum.Degil bu sehirden gitmek, iki sokak öteye tasinamiyorum.Alip götürsem gelmez ki... Bütün sokagin köpegi oldugunun farkinda.Herkes onu, o herkesi seviyor.Hangi birimizle gitsin? 'Sirtinda yumurta küfesi olmak' diye bir deyim vardir; evet,sirtimizda yumurta küfesi var hepimizin. Kendi imalatimiz küfeler.Ama egreti de yasanmaz ki bu dünyada. Ölüm var zira.Ölüme inat tutunmak lazim.Inadina kök salmak lazim. Bari ufak kaçislar yapabilsek.Var tabii yapanlar. Ama az... Sadece kaymak tabakasi.Hepimiz kaçabilsek...Bütçe, zaman, keyif denk olsa...Gün içinde mesela. Küçücük gitmeler yapabilsek. Ne mümkün...Sabah 9:00, aksam 18:00.Sonra baska mecburiyetler. SIkIsIp kaldik.Sirf yeme, içme, barinmanin bedeli bu kadar agir olmamali.Hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz. Bir ömür karsiligi bir ömür yani.Ne saçma.Bahar midir bizi bu hale getiren?Galiba...Ben her bahar asik olmam ama her bahar gitmek isterim.Gittigim olmadi hiç. Ama olsun... Istemek de güzel...CAN YÜCEL...
-Resim Silinmiş.

Seni unutmadım aklımın kalın dudaklı bacısı. Dudaklarım dudaklarının süt annesi . Aynı memeyi paylaşıyoruz. Güneşin doğuşunu ve ağlayışını ay'ın. Seyrediyoruz. Senin dudakların acıdan kalın. Yalnızız ama değiliz. Sabah orada , uzakta. Sesim bana bile uzaktan hısım. Seni unutmadım. Sen benim en bilinmeze yazdığım şiir yada en sevdiğim okuduklarımdan Okumayı biliyoruz. Birbirimizden öğrendik. Kolumu boynuna dolayıp uzandığım geceler vardı. Kim yapabilir ki ? Kim bilebilirki ? Yastığıma ağladım seni. Yastığım tanık. SENİN DUDAKLARIN ÖMRÜMÜN EN GÜZEL YASTIĞI. Unutma beni . En sır akşamüstlerinde aklına geleyim . Buna hakkım var. Seni sevdim ben . Yürekliydim. Unutma beni. Gözyaşım, avcunun teri .... Aklımın kalın dudaklı bacısı. Senin memeciklerin, kendi kendine konuşan bir uyku sersemi. Hayatımız. Sen gittikten sonra dudakların başörtülmez oldu dudaklarımı.

Son düzenleme:

pfffffff

Aileden
ooo hacım babasınvalla süper
de anlamadıgım ilk dergideki bayan kimin nesi Confused

Dergideki yazilar cok acemice :). Dizileslerde uyum yok birde renk konstranti ki siyah kullanmissin ama okumak icin insanin gozu yoruluyor golgeli olan bolgelerde genede emege saygi extraokk

Aşkın eli terstir.Sol el aşkınızı tutarken,Sağ el belinizi.

Hocam bu lafı sen yazdıysan helal olsun
Deneyimlerinden iyi yararlanmışsın sanırsam :lolmuch: :lolmuch:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sw1ss demiş ki:
Aşkın eli terstir.Sol el aşkınızı tutarken,Sağ el belinizi.

Hocam bu lafı sen yazdıysan helal olsun
Deneyimlerinden iyi yararlanmışsın sanırsam :lolmuch: :lolmuch:
yayınladığım ve benim bunlar dediğim herşey benimdir Cool

Aşkı benden daha iyi bilirim diyen varsa buyursun gelsin kendimden öte aşkı bilen adam tanımam.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
macrocheck demiş ki:
Çok güzel hacım... Aşkın nasıl bişi olduğunu herkes az çok bilir... Önceden ferah rahattım üzüntüden zayıfladım. Bu uygusal ortamı biraz bozacam ama benm hareketlerime rağmen arkadaşlar benm kimseyi sevemeyeceğime inanıp Şıpsevdi diye forma bastırdılar :mrgreen:

http://img108.imageshack.us/img108/2562/resim013bu0.jpg ehu ehu
puhahahah çok tatlı olmuş bende bir dönem tshirt bastırmıştım sefgilimle ben taximde yürüyoruz arkamızda şunlar yazıyor.

bende : ATTACKER
hatunda : GOALKEEPER

ahahahaa :lolmuch: :mrgreen:

extraloob demiş ki:
macrocheck demiş ki:
Çok güzel hacım... Aşkın nasıl bişi olduğunu herkes az çok bilir... Önceden ferah rahattım üzüntüden zayıfladım. Bu uygusal ortamı biraz bozacam ama benm hareketlerime rağmen arkadaşlar benm kimseyi sevemeyeceğime inanıp Şıpsevdi diye forma bastırdılar :mrgreen:

http://img108.imageshack.us/img108/2562/resim013bu0.jpg ehu ehu
puhahahah çok tatlı olmuş bende bir dönem tshirt bastırmıştım sefgilimle ben taximde yürüyoruz arkamızda şunlar yazıyor.

bende : ATTACKER
hatunda : GOALKEEPER

ahahahaa :lolmuch: :mrgreen:
:lol::D:D::

Yukarı Alt