1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Emir var, izin yok!


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Emir var, izin yok!
  A Milli Basketbol Takımı'nın kadrosuna katmak için vatandaşlığa geçirdiği Emir Preldziç'e Slovenler izin vermiyor. Bir iki gün içinde sorun çözülmezse, Türkiye, Emir'siz mücadele edecek.

  [​IMG]

  A Milli Basketbol Takımı kadrosuna alınması planlanan Emir Preldziç’in işi çıkmaza girdi. Uzun süredir Slovenya Federasyonu ile görüşen Türkiye Basketbol Federasyonu, bu girişimlerden henüz sonuç alamadı. Slovenler ısrarla yüklü miktarda para isterken, federasyonun bunu ödemeye yanaşmadığı öğrenildi.

  Emir’in tepkisi sorun oldu

  Emir krizinin perde arkasında, Slovenler’in, genç basketbolcunun geçen yılki tavırlarına ve açıklamalarına tepki göstermesi yatıyor. Boşnak olmasına rağmen Slovenya’da büyüyen ve basketbolu bu ülkede öğrenen Emir, yıllarca Slovenya Milli Takım formasını giydi. Geçen yıl ise rest çekip, ‘Artık Slovenya mill takım formasını giymem’ deyip, Bosna Hersek’i tercih edince gerginlik giderek tırmandı. Sloven yetkililer ise, “Eğer Emir profesyonel ve ılımlı bir şekilde ipleri koparabilseydi, federasyonun bugünkü tutumunda farklılıklar olabilirdi. Ancak Emir, bu tutumunu sürdürünce iş inada bindi. Artık her iki taraf da dönülmez bir yolda” diyerek gelinen noktayı özetliyor.​