Beyler bu hafta pazar günü elektrikler gel git yaptı , pcyi açmaya çalıştığımda güvenlik dolayısıyla açmıyordu makina kendini.2-3 saat dışarıda dolaştım geldim pc açıldı normal olarak kullandım 3-4 gün boyunca.Sonra bugün bilgisayarı açınca ekran görüntümün bozulduğunu gördüm ekran gök kuşağı gibi renkler karışık olarak görünüyor.Bu sorunu yaşadığım Ekran kartı = PCİ-E Shap. Ati Redeon x1950PRO 512MB 256bit

Ama eski agp nvidia 6200 ekran kartımı agp slotuna takıp çalıştırınca sorun yok.Acaba sorun PCİ-E slottamıdır ekran kartındamı mantıksal olarak hangisi daha anlamlı geliyor ?

o anda pci çalışıyorsa pci'dadır.anakartın bios pilini çıkart , kapat aç.sonra tekrar tak ve aç.

0live demiş ki:
o anda pci çalışıyorsa pci'dadır.anakartın bios pilini çıkart , kapat aç.sonra tekrar tak ve aç.
Onları denedim , benim anlamaya calısıp ve bulamadıgım ; sorun acaba ekran kartındamıdır slottamı, agp slotuna dediğim gibi eski kartı taktım sorun yok , olmadı birazdan kartı tamirciye götürcem orda çalışırsa anakart gümbürtü :cry: çalışmassada tamir edilirmi acaba hiç yoktan bi 150 lira masraf çıkıcak :(
X1950 pro eski ama çok güzel bir karttır yeni kartların çoguna kafa tutabilir , inş tamiri mümkün olur.

Yukarı Alt