selamun aleykum arkadaşlar.. eger konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın..

Sorunumun aşagıdaki resim.. 2 gün önce elektrikler gitti geldi ve oyunu acmak istedigimde karşıma böyle bir ekran görüntüsü geliyor daha sonra start diyince oyuna girebiliyorum ama bir süre sonra oyundan atılıyorum.. bu sebepten bircok defa öldü char.. bilgisayarın donanımlarında bir problem yok gerekli incelemeler yapıldı.. oyunu da bir iki defa silip yeniden yükledim yine aynı sorun oluyor.. insallah sorunu cözebilecek bir arkadaş vardır simdiden saolun.. link aşagıdadır..

-Resim Silinmiş.

bu da oyunu tıklamadan önceki normal hali

-Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Arkadaşlar bir fikri olan varmı .. oyuna girebiliyorum ama bir süre sonra atıyor.. başlangıcla alakalı bir sorun sanırım.. yardım lütfen

driverların hasar görmüs yada ekran kartın Neutral bende pek anlamadım Crying or Very sad

Buraya yazmadan önce ekran kartını kontrol ettim yanma durumu söz konusu deil.. ve driverleri yeniden kurup ayrıyetende güncelledim.. cok ilginc bir durum işin içinden cıkamadım Sad yine de cevap icin tşk ederim başka yorumlar varmı acaba ?

o zaman kesin çözümü söyleyeyim

" format " :mrgreen:

format gibi bir işlemden sonrada hatayı tekrarlarsa Direct3D motoru arızalanmıs olabilir...

dxdiag dan direct3d vs. seyler için sınama yap Wink

pc yi daha yeni formatladım Confused

dxdiag dan direct3d vs. seyler için sınama yap

bunu kısaca anlatırmısın nasıl yapağım acaba ?

baslat calistir a dxdiag yaz

eger bir soru gelirse evet de gec :mrgreen:

karsına DirectX Tanı Aracı gelir bi 5dk asagıdaki yükleme cubuğunun dolmasını bekle "ekran " kısmına gel Direct Draw ve Direct3D sınamalarını yap etkin değillerse etkinleştir... Wink

hepsi etkin ve sorunsuz çalışıyor.. direcktx 9 bile kurulu Confused oyunu silip tekrar kurayım en iyisi Sad zaten yaptım ama bir daha deniyelim bakalım inşallah düzelir

hayır diğer oyunlarda aynı sorun yok.. oyunu tıklayınca monitör kapanıyor ve acılıyor.. acılışta bu şekil işte sonra gameguardı felan yükleyip oyuna giriyor.. biraz kasıyorum sonra oyundan atıyor.. dün guild amblemleri gözükmüyordu bugün öyle bir sorun yok ama bu koydugum resimler aynen devam ediyor ve oyundan atılmalar felan..

pfffffff

Aileden
A.s hosgeldin,

www.silkroadonline.com a gir oyunun indirildiği yerden PC ekran kartına göre driverlar vardır onları indir ve kur temiz bi format at bunlardan önce,attım demişsin o da olur

sorun yinelerse biz buradayız

birdiğer çözüm oyuna girmeden önce kısayola sağ tıkla ve uyumluluktan PC özelliklerine göre ayar seç

3. çözüm oyuna girmeden önce kısayola tıkla karsına panel gelecek üst resimdeki gibi ordan optionsa gi ve ekran ayarlarını kurcala
olmazsa oyuna girer girmez esc tusuna bas ve optionstan ekran seceneklerini kurcala

bir soru?ekran kartın kaç Mb.?

BaTTeRST_

Bilgiliyim
ElazigLee demiş ki:
A.s hosgeldin,

http://www.silkroadonline.com a gir oyunun indirildiği yerden PC ekran kartına göre driverlar vardır onları indir ve kur temiz bi format at bunlardan önce,attım demişsin o da olur

sorun yinelerse biz buradayız

birdiğer çözüm oyuna girmeden önce kısayola sağ tıkla ve uyumluluktan PC özelliklerine göre ayar seç

3. çözüm oyuna girmeden önce kısayola tıkla karsına panel gelecek üst resimdeki gibi ordan optionsa gi ve ekran ayarlarını kurcala
olmazsa oyuna girer girmez esc tusuna bas ve optionstan ekran seceneklerini kurcala

bir soru?ekran kartın kaç Mb.?
hacım doru soluyonda dioki elektirikler gitti geldi ondan böle oldu? bunla bi alakssı varmı

veya sen al pc götür elektirik dairesine al lem siz yaptınız düzeltin getirin de

Ekran kartım Ati 512 Mb

Ram 1024

zaten bu oyun icin aldım pc yi.. donanınımda herhangi bir yanma yada cökme gözükmüyor.. suan iş yerindeyim bu akşam bir format şart oldu daha geçen hafta format atmıştım.. oyun ve ve pc deki ekran ayarları 1024 x 768 standart ayarlar daha önce naısl oynuyordumsa aynı hicbir değişiklik yapmadım.. hadi hayırlısı diyelim insallah su sorun cözülür.. cok oyaladım sizide saolun..

Yukarı Alt