Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi
Durumu görüşlerinize açmak istedim buna benzer durumlar her okulda yaşanıyor sonra da sorunun nerede olduğu kara kara düşünülüyor... Başımızdakiler eğitilmedikçe bu ülke istediği düzeyde öğrenciyi biraz zor görecek...
Sizlerin de başına gelen bu tür olaylar varsa paylaşın tartışalım arkadaşlar.
Eyüp Otakçılar Lisesi vekil müdürlüğü yapmakta olan insanlıktan nasibini almamış kişiden, Ergün Güzelel'den bahsetmek istiyorum.
Öğrencilerine; hayvan, terörist gibi yakıştırmalarda bulunan bir müdürün yönetiminde eğitim görüyorum. Ben ve bütün okul bu durumdan rahatsız.

Basından 2 haber;

Müdür onaylı dinci kitap;
2008 yılından bir haber; Milli Eğitim’de yaşanan dinci-gerici örgütlenme tüm hızıyla devam ederken irticai faaliyetlere her gün bir yenisi ekleniyor. Bakım-onarım çalışmaları nedeniyle üç ayrı okulda eğitim-öğretimi sürdüren İstanbul Cibali Lisesi’ndeki öğrencilere, okulla aynı semtteki caminin imamı tarafından okula getirilen İmam Nevevi’nin “Kırk Hadis Terceme ve Şerhi” kitabının dağıtıldığı bildirildi.

Okulun öğrencilerinin bir kısmının gönderildiği Vefa Lisesi’nde yaşanan skandal, velilerin ihbarıyla ortaya çıktı. 25 Nisan Cuma günü iki öğrenci tarafından diğer öğrencilere söz konusu kitabın dağıtıldığını söyleyen veliler, çocuklarının “Okul müdürü, çocukları odasına çağırarak bu kitapları yan tarafımızda bulunan caminin imamı getirdi, arkadaşlarınıza dağıtın” dediğini söyledi.

Sunuş yazısı imamdan

Takdim yazısını Kantarcılar Camii imam hatibi İsmail Binici‘nin yazdığı, Önsöz’ünü ise Nuh Altunay’ın yazdığı kitapta “Ameller Niyetlere Göredir”, “İslamın Rükünleri”, “Namazın Müstesna Boyutu”, “Zekât Hayatın Sigortasıdır”, “Oruç Bir Ruh Terbiyesidir”, “Hac Cennet Yolculuğudur”, “İnsanın Yaratılışı ve İlahi Kaderi”, “Cennete Götürülen ve Cehennemden Uzaklaştırılan Yollar” konuları yer alıyor. Veliler, okullarının tadilatta olması sebebiyle öğrencilerin Vefa Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu ve Mimar Sinan İlköğretim Okulu olmak üzere 3 ayrı okula dağıtıldığını ve öğleden sonra bu okullarda eğitim-öğretim yaptıklarını belirterek “Vefa Lisesi’nde eğitim-öğretim gören Cibali Lisesi öğrencilerinin hepsine bu kitaplar dağıtıldı” dediler.

‘Dilekçe yazılsın’

İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Kasım Arıcı, içeriği ne olursa olsun Talim Terbiye Kurulu onayından geçmeyen hiçbir kitabın okullarda dağıtılmayacağını söyleyerek “Dağıtıldıysa dilekçe yazılsın, gereğini yapalım” dedi. Okul Müdürü Ergün Güzelel ise iddiaları yalanladı.

Türkiye'den eğitim manzarası;

Cumhuriyet değerlerinin alabora olduğu ülkemizde eğitim sistemi de altüst olma yolunda…
Ülkemizdeki “eğitim” manzaralarına bir yenisi daha eklendi. Eyüp Otakçılar lisesi okul müdürü Ergün Güzelel uyguladığı yöntemlerle velileri çileden çıkarttı.

İşte Otakçılar lisesi velilerinin iddiaları ;

“17.03.2010 tarihinde okul müdürü Ergün Güzelel 3 öğretmen ile birlikte 11 Sosyal B sınıfına gelmiş, geldiği andan itibaren aşağılayıcı davranışlarda bulunmaya başlamış ve öğrencilere hakaret etmiştir. Konuşmak isteyen kız öğrencilere söz hakki vermemenin yanısıra, onlara hakaret edip, ‘siz kız öğrencisiniz, çenenizi kapatıp,dizinizi kırın oturun’ diye bir kız öğrencinin de üzerine yürümüştür. aynı zamanda kız öğrencileri şiddet kullanmakla tehdit eden Ergün Güzelel, sınıftaki öğrencileri terör örgütü üyesi olmakla suçlamış ve böylece günümüzün Türkiye’sinde basına da skandal olarak yansıyan çağdışı uygulamalarına devam etmiştir.

Okula geldiği ilk günden bu yana, kız öğrencileri etek giymeyi yasaklamakla tehdit eden okul müdürü, aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığının yasaklamış olmasına rağmen, "Eğitime katkı payı" adı altında öğrencilerden zorla para toplamaktadır.
Parayı vermeyen öğrencileri ise, okuldan uzaklaştırmakla tehdit etmektedir. Bu durumdan mağdur olan öğrenciler ve velileri, bu tehditlere uzun bir süre
suskunluktan sonra daha fazla dayanamamış, konuyu İlçe ve İl Milli Eğitim
Müdürlüklerine bildirme kararı almıştır.”

İlgili öğretmenin ortaçağ zihniyetine karşı veliler direnmeye devam ederken konuyu il ve ilçe Milli eğitim müdürlüklerine şikayet ederek taşıdılar.

İşte velilerin şikayet dilekçesi ;

11 Sosyal B Öğrenci Velileri
Eyüp Otakçılar Lisesi II / Sosyal B sınıfında okuyan ..’nın velisiyim. Bu dilekçeyi yazma amacım okul müdürü Ergün Güzelelin 17.03.2010 tarihinde sınıfa gelip yaptığı aşağılayıcı konuşmadır. Bu konuşmada geçen sınıftaki öğrencileri terör örgüt üyesi olmakla suçlaması, "siz insan mısınız" diyerek söz almak isteyen kız öğrencilere söz hakkı tanımaması, ayrıca bir kız öğrencinin üzerine yürümesinden dolayı okul müdürü Ergün Güzelel hakkında soruşturma açılmasını talep ediyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.
Bu olay benim sınıfımda yaşandı. Olay müdür, müdür yardımcısı ve bir öğretmenin sınıfa ders sırasında gelmesi ile başladı. Önceki gün Dil ve Anlatım hocamızla yaşadığımız tartışma üzerine bize nasihat vermek için gelmişlerdi. Müdür yardımcısı ve öğretmen konuştuktan sonra Ergün bey hızını alamayıp aralıksız dakikalarca hakaret ederek "siz reşit bile değilsiniz bana cevap veremezsiniz ben sizi dinlemeye gelmedim varsa sorunun gel odama kolaysa" şeklinde konuşmaya başladı. Arkadaşımız hiçbir saygısızlık etmeden duruma itiraz edince "dua et kızsın erkek olsan seni duvara yapıştırırdım sen kimsin de benim yanımda konuşabilirsin siz buraya okumaya gelmemişsiniz sizi terör örgütleri mi gönderiyor buraya" gibi hakaretler savurarak üzerine yürüdü. Arkadaşımız da anne babasını okula çağırdı Ergün Bey aynı saygısızlığı velilere de gösterdi. Ertesi gün sınıfın yarısının velileri dilekçe yazdı ve okula müfettişler geldi Ergün Bey sadece göstermelik bir uyarı cezası aldı. Sonraki hafta disiplin kurulu arkadaşımızı sınıftan çıkarıp sorguya aldı ve şikayetinden vazgeçmesi için psikolojik baskı yaptı. Okuldan atılmakla tehdit edildi. Bunun üzerine olay İstanbul eyüp ilçe milli eğitim müdürlüğü aranarak belirtildi. Bir daha hiçbir öğrencinin benzer durumlar yaşamayacağı için söz verildi.
Olaylar soğudu ancak müdür beyin acısı dinmemiş olacak ki haftada 1 ders saati Sosyal Etkinlik dersinde sınıfa gelip ders çalışmaya zorlayıp adam olsanız sınıfa gelip çoban gibi başınızda durmazdım gibi hakaretlere devam ediyor...

En sağlamını söyliyeyim dostum sana.Kaçıncı sınıftasın bilmiyorum eğer yazılarda da varsa gözümden kaçmışdır kusura bakma fakat eğer 12. sınıfsan ve bu yıl diplomanı alıcaksan arkadaşlarla toplanıp okul çıkışında odunu vermek.Bizde de var bitane dingil bi öğretmen, onunda bu yıl sonu vaziyeti pek hayırlı görünmüyor :D
Tabi yinede size kalmış bişey.Artık arabasının lastiğini mi patlatırsınız, benzinini mi çekersiniz vs. gibi şeyler yapın ama okulu bitirdikten sonra... :D

eL`dode demiş ki:
En sağlamını söyliyeyim dostum sana.Kaçıncı sınıftasın bilmiyorum eğer yazılarda da varsa gözümden kaçmışdır kusura bakma fakat eğer 12. sınıfsan ve bu yıl diplomanı alıcaksan arkadaşlarla toplanıp okul çıkışında odunu vermek.Bizde de var bitane dingil bi öğretmen, onunda bu yıl sonu vaziyeti pek hayırlı görünmüyor :D
Tabi yinede size kalmış bişey.Artık arabasının lastiğini mi patlatırsınız, benzinini mi çekersiniz vs. gibi şeyler yapın ama okulu bitirdikten sonra... :D
11. sınıfım makara:
çok gizli planlarımız var Ergün'cüğüm ile ilgili :mrgreen: görecek bize terörist demeyi nese:

eL`dode demiş ki:

Sene sonu Sınıflara biber gazı ve bahçeye torpil atıcaz. Süper bir final olucak :lol:

Lise son okurken benim de çok çeşitli planlarım vardı. [Bkz. Okulu uçurmak :lol:] Lakin okulu o kadar sevmiyordum ki karne almaya bile gitmedim . Sınavı kazanmasam diplomayı almaya dahi gitmeyecektim :P Planları rafa kaldırdım çünkü onu yapmak için bile gitmek istemiyordum xD

Esas konuya gelecek olursak , içinde bulunduğumuz sistem adi bir sistem. Yapacak pek birşey de yok açıkcası ara sıra tepki göstersekte nafile. Böyle gelmiş böyle gider.

torpil i 8. sınıf sonunda atmıştk :))) :twisted: artk bu sene el bombası atarız :P :twisted: :twisted: :twisted: (12.sınıftayım)

JetHomme demiş ki:
eL`dode demiş ki:

Sene sonu Sınıflara biber gazı ve bahçeye torpil atıcaz. Süper bir final olucak :lol:
Bizimkiler biber gazı konusunda sene sonunu beklemedi.Torpilide wc'lerde patlattılar.Şu sıralar sınava çalışması gereken öğrencilerin yaptıkları işte bunlar. :rolleyes1: 1 ay önce felanda 4 öğrenci nerdeyse linç ediliyordu.O gün okul tatil edildi etrafda birsürü sivil polis.[Bu olayların asıl nedeni okul yönetimi.Kavga eden öğrencilerin 1 tanesi bile disipline verilmiyor.Kurallar uygulanmıyor...] daral:

Ps;Umarım bahsettikleriniz sadece şakadır... :confused1:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
500 yıl sonra ingiltere de ki gibi aristokrat bir eğitim sistemimiz olacaktır sabredin.

okuldan mezun olurken daha para isticek şerefliler.Bende seve seve vericem.(parayı)Okula girdik para okuldan gidiyoz para.Savaş açarım diplomayı almam yinede o parayı vermem.Herşey para üstüne kurulmuş.
Fck Lidya...

SnowFlake demiş ki:
eL`dode demiş ki:
11. sınıfım makara:
çok gizli planlarımız var Ergün'cüğüm ile ilgili :mrgreen: görecek bize terörist demeyi nese:[/ quote]
msn ver özelden sana 4-5 tane plan veriyim denenmiş onaylanmıştır hatta
2-3 arkadaşımızı şehit verdik daral: yani başka okula yollandı tabii sen beni bulamaz diyosan bişey olmaz :) bendeki fikirler kimsede yok

Öğrencilerine; hayvan, terörist gibi yakıştırmalarda bulunan bir müdürün yönetiminde eğitim görüyorum.
Bunu dedıgı ogrencılerde zaten oraya okumak ıcın gıtmemıstır. Emin olabilirsin. Ben kendimden biliyorum okul beni çok sıkardı. Okulu sevmezdim okulda çeteleşme gibi düşünebiliceğiniz arkadas ortamlarımız vardı farklı okullardan ogrencılerle sopalı bıcaklı kavga ederdik müdür'ün arabası o zaman çizikten geçilmezdi şimdi bakıyorum adamı ne kadar zor durumda bırakıyomusuz aslında olaya bıde o acıdan bakın mudur yardımcısı bızler korkudan çeviremezdi saç baş kılık kıyafet konusunda müdürleride bu kadar kolay harcamayın yani disiplin için her zaman korku az veya çok oranda gereklidir sin:

Belarj demiş ki:
Öğrencilerine; hayvan, terörist gibi yakıştırmalarda bulunan bir müdürün yönetiminde eğitim görüyorum.
Bunu dedıgı ogrencılerde zaten oraya okumak ıcın gıtmemıstır. Emin olabilirsin. Ben kendimden biliyorum okul beni çok sıkardı. Okulu sevmezdim okulda çeteleşme gibi düşünebiliceğiniz arkadas ortamlarımız vardı farklı okullardan ogrencılerle sopalı bıcaklı kavga ederdik müdür'ün arabası o zaman çizikten geçilmezdi şimdi bakıyorum adamı ne kadar zor durumda bırakıyomusuz aslında olaya bıde o acıdan bakın mudur yardımcısı bızler korkudan çeviremezdi saç baş kılık kıyafet konusunda müdürleride bu kadar kolay harcamayın yani disiplin için her zaman korku az veya çok oranda gereklidir sin:
Haklısın anlattığın gibi de oluyor ancak ben o okulda 4 yıldır okuyorum abim de 4 yıl okudu. Halil Koka müdürken kimseyi kırmazdı babalık ederdi bu adam bize eziyet etmeye yeminli gibi geldi. Okula geldiği ilk gün bayrak töreninde bizi aşağıladı. Bizim okulda hiçbir disiplin suçu cezasız bırakılmaz bu adam sanki it kopuk dolu bir yermiş gibi en sessiz öğrenciyi bile aşağılama hakkına sahip nedense. Ayrıca anlattığım olaylar gözümün önünde sınıfta hiç de samimi olmadığım bir kız arkadaşımın başına geldi kesinlikle yanlı düşünmüyorum. Müdür tam bir geri kafalı...

SnowFlake demiş ki:
Belarj demiş ki:
Haklısın anlattığın gibi de oluyor ancak ben o okulda 4 yıldır okuyorum abim de 4 yıl okudu. Halil Koka müdürken kimseyi kırmazdı babalık ederdi bu adam bize eziyet etmeye yeminli gibi geldi. Okula geldiği ilk gün bayrak töreninde bizi aşağıladı. Bizim okulda hiçbir disiplin suçu cezasız bırakılmaz bu adam sanki it kopuk dolu bir yermiş gibi en sessiz öğrenciyi bile aşağılama hakkına sahip nedense. Ayrıca anlattığım olaylar gözümün önünde sınıfta hiç de samimi olmadığım bir kız arkadaşımın başına geldi kesinlikle yanlı düşünmüyorum. Müdür tam bir geri kafalı...
Oda kendıne gore dısıplın saglıyodur. Yined fazla takısmayın son senen ugrastırmasın sizi :coffee:

Eğitim sistemimiz zaten berbat,üstüne birde anlattığınız gibi Müdür,Müdür Yard. ve Öğretmenler olunca insan tamamen okula gitmek istemiyor.Bide sonra diyorlarki Türk insanı zeki ama çalışmıyor.Böyle insanlar bize eğitim verirlerse nasıl çalışalım Allah aşkına.

Yukarı Alt