1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Efsane Muhtesem Bir Sekılde Donüyor(Wınamp)


 1. Wrestler

  Wrestler olduser

  Kayıt:
  20 Ekim 2007
  Mesajlar:
  962
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  http://www.chip.com.tr/images/content/200710101901 55.jpg

  Çoğumuzun favori oynatıcısı Winamp, 10. yılında 5.5 sürümü ile tabiri caizse "yeniden doğdu"...

  Tam da 10. doğum gününde yeni bir Winamp oynatıcı, taze bir görünüşü ve genişletilmiş özellikleriyle yayımlanıyor. Size tüm yenilikleri tanıtacağız ve güncellemeye değer olup olmadığını söyleyeceğiz.

  Winamp başlatıldığında ilk göze çarpan şey tamamen değiştirilmiş kullanıcı arayüzü oluyor: Şimdiye kadar Winamp oynatıcıyı, kütüphaneyi ve görsel öğeleri görüntülemek için en fazla beş pencere açabiliyordu. Yeni (http://cluster.linkz.net/ztxt/ct?p=59&ka=141) "Bento" isimli arayüz göz alıcı siyah renginde ve birçok bilgiyi derli toplu bir pencere içinde gösteriyor. Yeni eklenen öğelerden birisi sıkıca entegre edilmiş albüm kapağı gösterimi.

  İnternette kendinize has bir oynatma listesi
  Winamp Remote ile bilgisayarınızı bir çevrimiçi medya kütüphanesine dönüştürebilirsiniz. Böylece dünyanın her yerinden evdeki PC'nizde bulunan oynatma listesine ulaşabilirsiniz. Bu sadece çalışma bilgisayarının web tarayıcısı üzerinden değil bilakis cep telefonu veya Wii gibi oyun konsolları üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Kurulum son derece basit. Bir kullanıcı hesabı oluşturup başlayabilirsiniz. Güvenlik duvarı ayarları ve port açma/kapama işlerini Winamp hallediyor.

  http://www.chip.com.tr/images/content/200710101902 44.jpg

  Müzik yanında videoları da evdeki sabit diskinizden çağırabilirsiniz. Medya kütüphanenizden bir dosya seçtiğinizde Winamp bunu evdeki bilgisayarınızda çevirme işlemine tabi tutuyor, hedef PC'ye ulaştırıyor ve tıklamanızdan birkaç saniye sonra oynatma işlemi başlıyor. Testimizde 2 Mbit ADSL hızı duraksız bir film keyfi için yeterli oldu. Eğer şarkı listenizi tanıdıklarınıza yollarsanız bu kişiler de şarkılarınıza erişebiliyor.

  Eğer uzun süredir dinlemekten sıkıldığınız bir oynatma listesi varsa Winamp, "More like this" özelliği ile sizin için otomatik bir oynatma listesi oluşturabiliyor. İstediğiniz şarkıları belirttikten sonra Winamp benzer şarkılar ile bir oynatma listesi oluşturuyor.

  "Media Monitor" ile müzik bloglarındanki MP3'leri tanıyor ve bunları eğer isterseniz listenize ekleyebiliyor.

  Sonuç: Yeni entegre arayüz bizi ikna etti. Winamp, uzaktan erişime izin veren ilk oynatıcı değil ama şimdiye kadar bu özellik hiç bu kadar kolay bir şekilde uygulanmamıştı.

  Alternatif: MediaMonkey (http://download.chip.eu/tr/MediaMonkey- ... 48802.html). En yakın MP3 çözümü, kolay kullanım ve kurnaz özellikler sunuyor.

  Download: Winamp 5.5 (http://www.winamp.com/player)
   
 2. CreaTioN

  CreaTioN rank8

  Kayıt:
  16 Ekim 2007
  Mesajlar:
  328
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Fazla Merak İyi Deil...
  saol emeğe saygı :)) extraokk extrabeer extrabeer