zmit'te Endüstri Meslek Lisesi'nde bir grup öğrenci, tüm öğrencilerin devamsızlık, aldıkları dersler ve notlarının bulunduğu internetteki "e-okul" şifresini kırıp, hem devamsızlıklarını sildi, hem de düşük olan notlarını yükseltti. Durumun ortaya çıkması üzerine 13 öğrenciye tastiknameleri verildi, 40 öğrenci de kısa süreli okuldan uzaklaştırma cezası aldı.

Edinilen bilgilere göre İzmit'in Şirintepe semtindeki Atatürk Endüstri Meslek Lisesi 10, 11 ve 12. sınıflarda öğrenim gören bir grup öğrenci devamsızlıktan sınıfta kalabilecekleri endişesiyle buna çözüm aradı. İddialara göre bu öğrenciler okulda öğrencilerin tüm yoklamalarını tutan memurun T.C. kimlik numarasını öğrenip okulun bilgilerinin yeraldığı "e-okul" sitesinin şifresini de sık sık yanına gidip öğrdendiler. Daha sonra sisteme giren öğrenciler devamsızlıklarını en aza indirip bazı notlarını da yükselttiler.

Kendi tabirleriyle "Oparosyonu" tamamlayan öğrenciler bu durumu aralarında yüksek sesle de konuşup gülüşürlerken, bir öğrenmen buna takık olunca durumu okum müdürü Kemal Arslan'a bildirdi. Müdür de yaptığı incelemenin ardından gerçeği öğrenince yaklaşık 60 öğrencinin ifadesi alındı. Verilen bilgiler doğrultusunda, karne almaya hazırlanan 13 öğrenciye, başka okullara kayıt yaptırabilme yolu açık olmak kaydıyla velileriyle de konuşularak tasdiknameleri verildi. Okul yönetimi, bu öğrencilerin velilerinin tüm ısrarlarına rağmen aldığı karardan vazgeçmedi.

Okul yönetiminin yaptığı soruşturma kapsamında ayrıca 40 öğrenciye de, kısa süreli okuldan uzaklaştırma cezalarının verildiği bilgisine ulaşıldı. Okul Müdürü Kemal Arslan olayı doğrularken ayrıntılı açıklama yapmam istemedi.

Bugün karneleerini alan diğer öğrenciler de olayı duyduklarını ancak ayrıntıyı bilmediklerini söylediler.​

Kaynak: DHA

Liselilere bak sen... :mrgreen:

Takımı
Besiktas
Süper ya salaklık yapmışlar ulu orta konuşlacak şeymi o yazık olmuş gariplere makara:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Neden kovuyorlar okuldan ne hakla? Ögretmenin salaklıgı arkadas sifreni göstermeyeceksin. Yanında ögrenci var ise girmeyiver e-okul giris sifreni zor mu? Ögrencilere degil asıl sorusturmanın o e-okul sifresini veren ögretmene acılması gerek ve o ögretmenin okul degistirmesi gerek. Hani cok önemli bir kavrammıs ya bu resitlik, 17 yasında ama resit olmadıgı icin bilincsiz gibi gözüküyor ya devletimizde; al iste bu cocuklar resit degil. Ne hakla acılıyor sorusturmalar kendin ile celisiyorsun?

Xperyon

Bilgiliyim
Wax Whine demiş ki:
Neden kovuyorlar okuldan ne hakla? Ögretmenin salaklıgı arkadas sifreni göstermeyeceksin. Yanında ögrenci var ise girmeyiver e-okul giris sifreni zor mu? Ögrencilere degil asıl sorusturmanın o e-okul sifresini veren ögretmene acılması gerek ve o ögretmenin okul degistirmesi gerek. Hani cok önemli bir kavrammıs ya bu resitlik, 17 yasında ama resit olmadıgı icin bilincsiz gibi gözüküyor ya devletimizde; al iste bu cocuklar resit degil. Ne hakla acılıyor sorusturmalar kendin ile celisiyorsun?
Aynen öğretmenin sal*klığı ama yapan kişide suçsuz sayılmaz usta allahtan açık öğretimdeyim böyle okul işleri felan geriyor adamı hehe

Yani o çocuklar suçsuz muydu? Bırakın ya ben ne liseliler gördüm terörist gibiydiler. İşte olması gereken bu gözünün yaşına bakmayacaksın ki doğru dürüt bireyler yetişsin. Günümüzdeki eğitim sistemine bir bakın önüne gelen mezun oluyor erken ya da geç bişey bilmeden mezun oluyorlar. Sonra memlekette neden işssizlik var diye soruyoruz sebep ortada bilmeyen adam mezun olursa işe girdiği yerde bölümünü kötüye çıkarıyor o işyeride daha yüksek düzey eğitim görmüş (gördüğüne inandığı) mezunları alıyor. Yani demek istediğim bi işyeri teknisyen almak yerine tekniker, tekniker almak yerine mühendislik mezunu adamları tekniker olarak işe alıyor. Ama sonuç aynı hiç bişey bilmeyen bedavadan mezun olmuş öğrenciler oluyor bunlar hep...

İzmit değil mi her türlü gideri var. :mrgreen:
Buranın meslek liselerinden her şeyi beklerim.(Bende dahil) :twisted:

Takımı
Besiktas
UnDeFeateD demiş ki:
Yani o çocuklar suçsuz muydu? Bırakın ya ben ne liseliler gördüm terörist gibiydiler. İşte olması gereken bu gözünün yaşına bakmayacaksın ki doğru dürüt bireyler yetişsin. Günümüzdeki eğitim sistemine bir bakın önüne gelen mezun oluyor erken ya da geç bişey bilmeden mezun oluyorlar. Sonra memlekette neden işssizlik var diye soruyoruz sebep ortada bilmeyen adam mezun olursa işe girdiği yerde bölümünü kötüye çıkarıyor o işyeride daha yüksek düzey eğitim görmüş (gördüğüne inandığı) mezunları alıyor. Yani demek istediğim bi işyeri teknisyen almak yerine tekniker, tekniker almak yerine mühendislik mezunu adamları tekniker olarak işe alıyor. Ama sonuç aynı hiç bişey bilmeyen bedavadan mezun olmuş öğrenciler oluyor bunlar hep...
olaya çok ağır girmişsin öğrenci devamsızlık yaptı kaldı hocanın şifresini ele geçirdi bunu yapmasındaki büyük sebep doğal olarak aile çevre baskısı akııları yeni yerine gelmesi ve şifreyi çalmaya itti onları ama o yüreği bulmakta kolay değil öğretmen böyle şeylere dikkat etmiyor öğrenci önünde şifre giriyorsa öğrencide tahrik olmuş böyle birşeye kalkışmıştır

The47

Bilgiliyim
UnDeFeateD demiş ki:
+47

dogru düzgün okullarına gitselerdi madem çok iyi ögrencilerdi. müstahak.

Yukarı Alt