1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

DTP'den tehdit gibi açıklama!


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  Kapatılması gündemde olan DTP'nin ilçe örgütleri, düzenledikleri eylemlerle kapatma davasına tepki gösterdi.

  [​IMG]


  DTP'liler, "Partimizin kapatılmasının çok daha sarsıcı, geri dönülmez ve ağır sonuçları olacaktır" açıklamasında bulundu.

  Gaziosmanpaşa ve Eyüp İlçe Teşkilatları, DTP'ye yönelik kapatma davasına ilişkin ortak basın açıklaması düzenledi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bir grup, Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı önünde toplandı.

  Grup adına açıklama yapan Arif Yılmaz, "Parti kapatılsa da kapatılmasa da bugün Türkiye için kara bir gün olarak anılacaktır. Yaşadığımız topraklardaki en büyük sorun olan Kürt sorunu aynı zamanda bir demokrasi sorunu olduğu düşünüldüğünde, demokratik çözüm üretilmedikçe Türkiye karanlıktan aydınlığa çıkamayacaktır. Daha önce de Kürt sorununun çözümünde sorumluluk üstlenen siyasi partiler kapatıldı, yöneticileri siyasi yasaklı hale geldi. Yapılan açıklamalar, partimizin kapatılması için düğmeye basıldığını gösteriyor. Partimizin kapatılmasının çok daha sarsıcı, geri dönülmez ve ağır sonuçları olacaktır" dedi.

  Bu sırada bir vatandaş, "Şehitler için ne diyeceksiniz" diye sorarak gruba tepki gösterdi. Gerginlik yaşanmaması için polis tarafından bölgeden uzaklaştırılmak istenen vatandaş, partililere hakaretler yağdırdı.