Kayıt
15 Temmuz 2008
Mesajlar
7
Beğeniler
0
1-Dropbox

Arkadaşlar bugün size uzun süredir kullandığım bir programı tanıtmak istiyorum.Adı Dropbox.Programın 1milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ve dünyada çok yaygın neden mi ?1- Herkes bilirki artık reklamsız süresiz bir upload sitesi yok.Büyük boyutlu dosya indirirken sorun değilde 1-2mb lik bişey için bile 1 1.5 dk bekletiyorlar.Bu programla uploadladığınız dosyaları artık beklemeksizin anında indirebiliceksiniz.

2- Bilgisayarınızda ufak çaplı dosyaları saklamak istiyorsunuz.Fakat rapid dahi olsa dosya istenilen sayıda indirilmesse siliniyor.Bu programda öyle bi sorun yok istediğin kadar indirme dosya kalıcı olarak yükleniyor.

3- Kolay kullanımı ve masaüstüne entegre oluşu müthiş birşey.Upload yapmak için dosyayı Dropbox klasörüne süreklemek yeterli.Ta taaam.Uploadlandı .Bi sağ tıkla linkini alabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

4- Bedava versiyonunu kullanırsanız 2gb size alan sağlıyor.Bunu bazı yollarla 16 gb a kadar çıkarmak mümkün.Eğer bana daha fazla lazım derseniz 1 tb a giden depolama alanlarına sahip olabilirsiniz.

Ve bence en önemlisi android ve apple telefonlarda çalışıyor olması.Bu müthiş birşey.Artık resimlerinizi çektiğiniz anda program sizin hesabınıza yükleyebilir ve bunu çeşitli sitelerde paylaşabilirsiniz.Hafıza kartı olarak kullanıyorum şahsen

Arkadaşlar programın sitesi https://www.dropbox.com programın yükleyişini kuruluşunu ve kullanılışını baya bi detaylı anlatıyor.Yinede biyerde takılırsanız yardımcı olurum

REFERANSLI üyelik almak için (Burdan üyelik alırsanız 500mb bana ek alan sağlarsınız): http://db.tt/BMhqW14c

REFERANSSIZ üyelik almak için : https://www.dropbox.com/login buraya girip ' create an account ' a tıklarsanız üyelik açarsınız.

Play Store Linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dropbox.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kcm9wYm94LmFuZHJvaWQiXQ..

2- SkyDrive

Bu programda dropbox gibi işleyişe sahiptir.Tek farkı başlangıçta bana 7gb alan verdi.Program microsoftun bizzat programıdır .Android desteği mevcuttur.

Link:https://skydrive.live.com/

Play Store Linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.skydrive&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5taWNyb3NvZnQuc2t5ZHJpdmUiXQ..
3-Google Drive

İşleyişi diğer 2 programla aynı.Başlangıçta 5 gb kullanılabilir alan veriyor.Program google şirketinindir.Android desteği mevcuttur.

Link:https://drive.google.com/start#home

Play Store Linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.docs&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5hcHBzLmRvY3MiXQ..
 

byl

rank8
Kayıt
3 Eylül 2012
Mesajlar
3
Beğeniler
0
yandex'e dosya yüklediğimizde tr sunucuya mı yüklüyor yoksa genel olarak ülke farketmiyor mu. Gün gelirde yandex çekilme kararı alırsa dosyalarımıza bişey olmasın diye soruyorum. Bilgisi olan var mı?
 
Kayıt
19 Ekim 2009
Mesajlar
10.449
Beğeniler
95
Takımı
Galatasaray
Tr ve Rus siteden girdim dosyalar ikisinde de aynı farketmiyor sanırım.
 
Yukarı Alt