1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Dizilerde göze çarpan yanlışlar


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  [​IMG]

  Dizilerdeki tuhaflıklar o kadar çok ki.. Ekan başına kilitlendiğimiz dizilerde hatalar görülmeyecek gibi değil. Yerli dizilerde göze çarpan hatalar hem şaşırtıyor hem de güldürüyor.. Senaristlerin ve yönetmenlerin fark etmedikleri yanlışlar, dikkatli okurların gözünden kaçmıyor. Dizi dizi okur eleştirisi geldi Sabah'ın televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ'a.. Bugünkü köşesinde izleyicilerden gelen şikayetleri yazdı. İşte onlardan bir demet:
  [​IMG]
  DUDAKTAN KALBE
  Merhaba Yüksel Bey, 'Dudaktan Kalbe' dizisinin 7 Nisan tarihindeki bölümünde Kenan'la Lamia ayrılmıştı. Lamia'nın yeni evi Umut Altuğ'un tam karşısında tutulmuştu. Umut, Lamia'ya dizi setine beraber gidebileceklerini söyledi. Lamia da kabul etti. Buraya kadar her şey normal ama asıl konu arabaya binince ortaya çıktı. Belki hatırlarsınız Cemil, Lamia ile evlenince ona gri bir cip almıştı. Lamia hatta 2 haftada öğrenmişti araba kullanmasını... İşte bu cip, Lamia ve Umut'un birlikte dizi setine gittikleri cipti. O cipi tanıdım çünkü ben cip hastasıyım. Rengi, markası aynı, hatta plakaları bile aynı idi. Bu da benim bir takıntım, plaka ezberlemek. Plaka 34 TK 8739 (yanlış hatırlamıyorsam). Bunu görünce "Vah Lamia!" diyesim geldi. Bu saçma olayla başınızı ağrıttım kusura bakmayın ama bunu işiniz olduğu için ve güzel yorumlayabildiğiniz için size söylemek istedim. Saygılarımla. (Fatma Özdemir)
  [​IMG]
  ANNEM
  9 Nisan akşamı yayınlanan Kanal D'deki Annem dizisinde Komiser Bayri otele gelip, Zehra Bayri'ye kötü haberi veriyor. Ama "Eşiniz İbrahim Bayri'nin İsmail'i vurduğunu haber vermek için geldik" diyor. Daha sonra da "Oradan çıkınca baldızınız Zeynep Eğilmez'i de yaralamış" diyor. Bunları arka arkaya sıralayıp, gayet doğalmış gibi "Daha sonra da intihar etmiş" diyor. Zeynep Eğilmez baldız değil bir kere, elti. İkincisi; İsmail'in vurulduğunu çok önemli haber olarak verip, adamın öldüğünü sıradan bir durum gibi söylüyor. Bizim polisimiz haberi ayaküstü bir şekilde ve faciayı sıradan bir şeymiş gibi arka arkaya sıralıyorsa herkese ve de elti nedir, baldız nedir bilmiyorsa vay halimize... (Sedef Bilge)
  [​IMG]
  ELVEDA RUMELİ
  Elveda Rumeli çok sevdiğim ve hiç ama hiç kaçırmadığım bir dizi ancak bir bölümünde dikkatimden bir şey kaçmadı. Alex mektepte çocuklara ders verirken Dilaver içeriye girip, "Çocuklar, bilgi müsabakası 2 gün sonra" dedi. Hemen ondan sonraki sahnede "1 ay sonra" yazdı ve dağdaki askerleri gösterdiler. O sahneden sonra da çocukların müsabakaya gittiklerini gösterdiler. Ben şimdi anlamadım. Çocuklar bu bilgi müsabakasına '2 gün sonra mı' yoksa '1 ay sonra mı' gitti? (Günseli Sümeyye)
  [​IMG]
  PARMAKLIKLAR ARDINDA
  Geçen hafta yayınlanan Parmaklıklar Ardında adlı dizide Beray doğum yapıyor ama her ne hikmetse çocuk, kordon bağı kesilmeden direkt kucağa alınıyor!.. (Asya Muko)
  [​IMG]
  KURTLAR VADİSİ: PUSU
  Polat gibi bir adam, ki bir hamleyle insanları öldürüyor, hücresinden kaçarken izbandut gibi adamın boynunu tek harekette kırıyor ama dakikalar boyunca İskender'i boğmaya çalışıp, bir türlü öldüremiyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? (Osman Yüksekkaya)
   
 2. AnatoliaFire1

  AnatoliaFire1 rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  4.083
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...

  Elveda Rumeli'yi kaçırmam hiç. Ondaki hatayı izlerken farketmiştim. :P
   
 3. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Vadi de Polat zaten mario gibi xD
   
 4. Absence

  Absence  

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.304
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  İskender unique çabuk yatmıyor :mrgreen:
   
 5. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  :D
   
 6. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe

  Dikkatliymişsin :D Çok böyLe hataLar da hiç o yönden dikkat ederek dizi izLemedim :D Bu günden sonra başLıyorum keşfettikLerimi payLaşırım :D