Arkadaşlar bende dell xps i7 li bi laptop var.Silkroadı yükledim bilgisayarıma oyuna gireceğim start diyorum,oyuna giriyor o an bi takılma dıtttt sesi geliyor bilgisayar donuyor sonra bi anda düzeliyor ya da hiç düzelmiyor kapatmak zorunda kalıyorum. summer2: Bu olaylardan sonra bilgisayara virüslerden dolayı bi format atmam gerekti bilgisayara format attım birkaç gün sonrada silkroadı yükledim.Silkroad a girdiğim zaman hiçbir sorun yaşamıyordun rahatlıkla oynuyordum.Diablo 3 vardı bende bugün onu yükleyeyim dedim yükledim biraz zaman geçirdim sonra Silkroad a gireyim dedim aynı sorun tekrarlamaya başladı. summer4: Bu Diablo 3 ilk sorun olduğunda da bilgisayarda yüklüydü.Neyse sildim oyunu sorun yine düzelmedi.Arkadaşlar lütfen bi yardımcı olursanız sevinirim böyle bi sorunu ilk kez yaşıyorum.

çıkan "dıt" sesi/sesleri kaç defa çıkıyor ve uzun mu kısa mı?

örnek: dıt dıt dıt (kısa sık 3 defa)
örnek2: dıttt dıtttt dıttttt (uzun sık 3 defa)

dıttt diyor gidiyor oyunu sildim yükledim açtım çözünürlük farklıydı ilk başta girdim sıkıntı yaratmadı 2. kez girdim çözünürlüğü şuan kullandığım çözünürlük yaptım oyuna girdi ses gelmedi bu sefer ama yine dondu bi anda bilgisayar kapatmak zorunda kaldım :S

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Büyük ihtimal çözünürlüğü arttırdığın için daha çok ısınıyor.

Bu sefer çözünürlüğü değiştirdim yine ufak bi dııt sesi geldi herşey tıkandı.Bu arada bu dıt sesi 1 2 3 kezlik değil sürekli devam eden bir ses.

Kemalist demiş ki:
Büyük ihtimal çözünürlüğü arttırdığın için daha çok ısınıyor.
Yok hocam ısınmayla hiç alakası yok diye düşünüyorum diğer grafik isteyen bütün oyunları rahatlıkla kaldırıyor laptop.Diablo 3 ü yükledim ondan sonra olmaya başladı anlamış değilim. :think:

Xperyon

Bilgiliyim
Bunu i7 sistemmi yapıyor eğer öyle ise komik :)

Neyse soruna gelirsek ekran kartında bir problem var yada desteği düşük fazla yükleniyorsun.Cpu aşırı yüklenme bundanda kaynaklanabilir.
Laptop'unun ızgarası dolmuş olabilir içerdeki sıcaklığı atamaz böylece puff buda mümkün görmeden tahmin yürütebilirim sadece ama genelde bu tür sorunlar ısınmalardan yada kurulu sistem bozukluklarından kaynaklanır.Garanti kapsamında ise tavsiyem garantiye gönder bilgisayar format attığım halde oyunlarda kitlenme yapıyor diye kitlenme yapanlarıda yaz sorununu daha çabuk çözerler tahmin ediyorum "dell" in garanti sistemi pelt değilse tabi :)

-Diablo 3 Sistemi gereksinimleri minimum halde bile çoğu pc kaldıramaz belli noktadan sonra kitlenir yada sen internetten crackli sürümünü indirdin yüklerken sisteme virüs bulaştırıyor.[SystemRequirementSlab] Şurdan bir diablo 3 testi yap sonucu paylaş burda bakalım neymiş derdi pc'nin :)

Melkor demiş ki:
Bunu i7 sistemmi yapıyor eğer öyle ise komik :)

Neyse soruna gelirsek ekran kartında bir problem var yada desteği düşük fazla yükleniyorsun.Cpu aşırı yüklenme bundanda kaynaklanabilir.
Laptop'unun ızgarası dolmuş olabilir içerdeki sıcaklığı atamaz böylece puff buda mümkün görmeden tahmin yürütebilirim sadece ama genelde bu tür sorunlar ısınmalardan yada kurulu sistem bozukluklarından kaynaklanır.Garanti kapsamında ise tavsiyem garantiye gönder bilgisayar format attığım halde oyunlarda kitlenme yapıyor diye kitlenme yapanlarıda yaz sorununu daha çabuk çözerler tahmin ediyorum "dell" in garanti sistemi pelt değilse tabi :)

-Diablo 3 Sistemi gereksinimleri minimum halde bile çoğu pc kaldıramaz belli noktadan sonra kitlenir yada sen internetten crackli sürümünü indirdin yüklerken sisteme virüs bulaştırıyor.[SystemRequirementSlab] Şurdan bir diablo 3 testi yap sonucu paylaş burda bakalım neymiş derdi pc'nin :)
Bu arada yukarıda belirtmiştima ama yine yazayım format attmıştım önceden düzeldi sorun sonra 2 hafta falan takıldım bu akşam diablo 3 ü yükledim sorun tekrar başgösterdi.Sildim şuan oyunu öyle deneyim dedim bilgisayarda şuan diablo 3 yüklü değil ama sıkıntı devam ediyor.Izgara sorununa gelirsek ben 1 ay önce hdd sıkıntı yaptı yanlışlıkla sert kapattım laptop u hdd bozulmuş garantiyi ararken sıkıntı yok falan dediler fan için bakalım o ara başka sıkıntı varsa değiştiririz dediler fanı falan değiştirdiler tabi sorun hard diskteydi onuda değiştirmek zorunda kaldılar.Yani demek istediğim ızgarada sıkıntı yok. :nod:

Xperyon

Bilgiliyim
Bana kalırsa senin bu sorunun Diablo kaynaklı değil şöyle ki;

- Resim Silinmiş.

Resimde gördüğün gibi benim işlemcimi düşük bulduğu halde ben rahatlıkla hiçbir sıkıntı olmadan son ekranda oynuyorum diabloyu senin sorunun diablo kaynaklı değil yani :detective:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Melkor demiş ki:
Bana kalırsa senin bu sorunun Diablo kaynaklı değil şöyle ki;

- Resim Silinmiş.

Resimde gördüğün gibi benim işlemcimi düşük bulduğu halde ben rahatlıkla hiçbir sıkıntı olmadan son ekranda oynuyorum diabloyu senin sorunun diablo kaynaklı değil yani :detective:
Ama o oyunu yüklemeden önce Silkroad da sıkıntı yaratan bi durum yoktu,yükledikten sonra size anlattığım durum ortaya çıktı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Xperyon

Bilgiliyim
Senin dediğin gibi oyunda olsa aynı durum bendede olur ki işlemcin benden daha iyi sende hiç olmaması lazım.Başka bir program yüklerken sistemine virüs girmişde olabilir ve kitler farketmezsin yani bu aslında görülmeden söylencek bir durum değil çok nadir duyduğum problemlerden bu dediğin HDD'yi yeni değiştirdim diyorsun format atınca düzeliyor diyorsun donanımsal değil orası belli yüksel ihtimal biryerlerden virüs bulaşıyor bilgisayarına.Örnek verim 4-5 gün bilgisayara virüs girdi açılır açılmaz %50den aşağı cpu düşmedi bu virüs aslında en beterlerinden ne açsan pc zorlanıyor bir formatla düzeliyor tabiki bana kalırsa eset 5indir pc'ne sonra eset'i (D:)'ye taşı ve sisteme(C:) format at açılışta pc internete bağlamadan direk eset'i kur sonra internete bağla ve diabloyu öyle aç.Sıralama aşağıda (Diablo c'de ise d'ye taşı tekrar tekrar kurmazsın.) :popcorn:

-Format
-Eset
-Driver
-Diablo III​

Melkor demiş ki:
Senin dediğin gibi oyunda olsa aynı durum bendede olur ki işlemcin benden daha iyi sende hiç olmaması lazım.Başka bir program yüklerken sistemine virüs girmişde olabilir ve kitler farketmezsin yani bu aslında görülmeden söylencek bir durum değil çok nadir duyduğum problemlerden bu dediğin HDD'yi yeni değiştirdim diyorsun format atınca düzeliyor diyorsun donanımsal değil orası belli yüksel ihtimal biryerlerden virüs bulaşıyor bilgisayarına.Örnek verim 4-5 gün bilgisayara virüs girdi açılır açılmaz %50den aşağı cpu düşmedi bu virüs aslında en beterlerinden ne açsan pc zorlanıyor bir formatla düzeliyor tabiki bana kalırsa eset 5indir pc'ne sonra eset'i (D:)'ye taşı ve sisteme(C:) format at açılışta pc internete bağlamadan direk eset'i kur sonra internete bağla ve diabloyu öyle aç.Sıralama aşağıda (Diablo c'de ise d'ye taşı tekrar tekrar kurmazsın.) :popcorn:

-Format
-Eset
-Driver
-Diablo III​
Bu arada hocam sen konuyu iyi okumamışsın sanırım sorun Diablo 3 e girerken değil Silkroad a girerken oluyor.Bu arada bende Kaspersky PURE deneme sürümü yüklü onla bi taratsammı diyorum.

Xperyon

Bilgiliyim
Okudum okudum meraklanma diablo 3 yükledikten sonra oluyor demiyormusun tamam işte aynı yere geliyor.Virüs bulaştıysa 10tane kaspersky olsun virüsü bulamazsın sağlam virüs ise ama sana tavsiyem deneme sürümü kullanma hele hele "Kaspersky" hiç kullanma.Şimdi sen Eset 5 indir pc'ne ben sana ö.m'den bir site vereceğim oradaki keyi girince eset tam sürüm olucak okey :)

Yukarı Alt