EliteTurk

Aileden
Kayıt
26 Ekim 2008
Mesajlar
9.661
Beğeniler
0
Şehir
Antalya Beach
"Dile benden ne dilersen"
Kişisel asistanınız her daim yanınızda; sadece ne istediğiniz söyleyin yeterBelki güçlü, kudretli, dediğini yaptıran biri olabilirsiniz. Eve gittiğinizde eşiniz, çocuklarınız gözünüzün içine bakıp sözünüzden çıkmıyor olabilir. Tek sözünüzle suyunuz getiriliyor, bir bakışınızla TV'nin sesi kısılıyor olabilir. Peki telefonunuz da tebaanıza dahil mi?

Evet yanlış duymadınız telefonunuz da sözünüzü dinleyip "baş üstüne" diyor mu?

Bazıları diyor. Gerçekten!

Artık bir yazılımla telefonunuzu kişisel asistanınız haline getirmeniz mümkün. "Siri" isimli bu gerçek olamayacak kadar güzel ve akıllı yazılımla telefonunuzu vazgeçilmez parçanız olmaya bir adım daha yaklaştırabilirsiniz. Siri'yi yüklediğiniz zaman cep telefonunuz, emir alan, istek yerine getiren basit bir robot haline geliyor.

Canınız kebap mı çekti? Hemen sesli komutla en yakın kebapçıları talep ediyorsunuz Siri derhal internetten yakın çevredeki uygun restoranları buluyor, hatta seçiminize göre sizin için rezervasyonu da yapıyor.

Canınız mı sıkıldı? Yine Siri'ye seslenmeniz yeter. Hemen o gün gerçekleşen etkinlikleri bulup size sunuyor.

Gecenin bir vakti alkollü ve sokakta mısınız? Siri hemen taksiyi çağırıp sağ salim evinize gitmenizi sağlıyor.

Nerede hangi film var, bilet alınması lazım gibi basit detaylarla artık boşuna uğraşmayın bırakın cebinizdeki küçük mucize Siri hepsini halletsin.

Hala mı okuduklarınıza inan mıyorsunuz? Buyrun size videosu, izleyin kendiniz görün. Yalnız kusura bakmayın bizde bir Siri olmadığı için videoyu Türkçe'ye çevirip prodüksüyonunu baştan yapamadık
 
Yukarı Alt