Konutlar hariç maske her yerde zorunlu oldu
:naber:

Son düzenleme:
Takımı
Galatasaray
ADCFE2B6-F0EC-4B45-A49F-C56D00DFC0B6.jpeg

9B286CC3-9693-406D-ADF9-B23C918EF3DB.jpeg

İl il yoğun bakım doluluk oranı (Sağlık Bakanlığı verisi)

Bugünkü basın toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bazı önemli haberleri:

-"Türkiye'de sokağa çıkma yasağı şu an için söz konusu olmadığını, bilim kurulunun da böyle bir önerisi olmadığını söyleyebilirim"
-"Koronavirüs salgınında başlangıçtan daha zor bir dönemdeyiz"
-"Özellikle 2 aydır buluşma hızlanmış durumda. Her ne kadar tespit edilen vakaların tüm temaslarına ulaşmaya çalışsak da virüsü taşıyan herkesin tespiti ve taşıcıların izole edilmesi söz konusu olmamaktadır"
-"İzolasyonda olması gerektiği halde dışarı çıkmaya teşebbüs eden yaklaşık 140 bin kişi HES sistemi ile engellenmiştir"

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Eki Görüntüle 44268
Eki Görüntüle 44269
İl il yoğun bakım doluluk oranı (Sağlık Bakanlığı verisi)

Bugünkü basın toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bazı önemli haberleri:

-"Türkiye'de sokağa çıkma yasağı şu an için söz konusu olmadığını, bilim kurulunun da böyle bir önerisi olmadığını söyleyebilirim"
-"Koronavirüs salgınında başlangıçtan daha zor bir dönemdeyiz"
-"Özellikle 2 aydır buluşma hızlanmış durumda. Her ne kadar tespit edilen vakaların tüm temaslarına ulaşmaya çalışsak da virüsü taşıyan herkesin tespiti ve taşıcıların izole edilmesi söz konusu olmamaktadır"
-"İzolasyonda olması gerektiği halde dışarı çıkmaya teşebbüs eden yaklaşık 140 bin kişi HES sistemi ile engellenmiştir"
Durum şu an bile artıştaysa, kış geldiğinde ne olacak...

Level 1: Ekonomik sürü bağılıklığı (2000 - ....
Level 2: Bulaşıcı hastalık sürü bağışıklığı (2020 - ....
Level 3 : ???

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
3161A733-BEF6-431A-983D-D88B133AC867.jpeg

en çok güvendiğim oxford aşısı büyük ihtimal iptal edilecek eğer böyle giderse.

Sağ olsun şirketimiz inatla evden çalışma yapmadığı için 2-3 metre mesafede oturan birinde covid pozitif çıktı. Akşam akşam gelde tribe girme...

Özel hastaneler test yapmak için ateş vs koşulu arıyorlar mı bilen var mı?

Veya istanbul levent/şişli taraflarında test yapan özel hastahane/lab bilen var mı?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Sağ olsun şirketimiz inatla evden çalışma yapmadığı için 2-3 metre mesafede oturan birinde covid pozitif çıktı. Akşam akşam gelde tribe girme...

Özel hastaneler test yapmak için ateş vs koşulu arıyorlar mı bilen var mı?

Veya istanbul levent/şişli taraflarında test yapan özel hastahane/lab bilen var mı?
Tam emin değilim ama 500 tl'ye her gelene yapıyorlar diye biliyorum. Devlette de yalan söylerek yapabiliyorsun, dün ateşim çıktı öksürüğe boğuldum yanımda çalışan arkadaşımda corona çıktı şimdi de müthiş bir kemik ağrısı var vs vs

Burda ayda bir ucretsiz test hakkiniz var belirti yoksa bile :D Akp hukumetimiz sagolsun kiskanilacak bir saglik sistemi kurdu :D

Burda ayda bir ucretsiz test hakkiniz var belirti yoksa bile :D Akp hukumetimiz sagolsun kiskanilacak bir saglik sistemi kurdu :D
E tabi yani orası Kanada orayla burayı bir tutamazsın. Ülke Ekonomisi daha iyi, yöneticileri daha çağdaş fikirlere sahip. Kaldı ki orası yolsuzluk algısında 77 puanla 12. Sıradasınız bura henüz 39 puanda 77. Sırada
Orada öyle bir uygulama normal.

Son düzenleme:
Yalniz hic kimsenin farketmedigi bir sey soyleyeyim. O turkuaz tablonun en sagindaki verilere bakin son 1 aya hatta 2 %99 unda son rakami hep 2 tanesinin ayni. Ilk 3 5 gun bisey demedim ama hergun ayni sey yani azicik zaman ayirin be uydururken :D
@Chorus

Takımı
Galatasaray
29 Temmuz’dan itibaren günlük koronavirüs tablosundaki “Bugünkü vaka sayısı” ibaresi “Bugünkü hasta sayısı” olarak değiştirilmiş,bakanın dediğine göre vaka asemptomatik yani virüse yakalanıp belirti göstermeyen kişileri kapsıyormuş,bu kişiler de evde izole halinde olmaları gerekiyormuş.Hasta sayısı ise semptom göstererek hastanede tedavi olanları belirtiyor.

F4195244-B928-4161-AC21-A45D126624A3.jpeg

0679ACDB-AD3C-4998-91D4-3758C3A56A42.jpeg

Yukarıdaki iki tabloda da gördüğünüz gibi 10 Eylül tarihinde toplam vaka sayısı 29.377 iken hasta sayısı 1.512’ymiş.Bakanlığın tablosu sadece hastaları kapsadığı için sayı bu yüzden düşük yani her pozitif kişi tabloya eklenmiyor,semptom gösterenler giriliyormuş.

İngiltereye gidecek olan varsa yeni bir karar çıkmış orada hazırlıklı olsunlar. Haftalık veya günü birlik işleriniz uzayabilir

İngiltere, Türkiye ve Polonya'dan gelen yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi.
İngiltere, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında haftalık olarak seyahat listesini güncellemeye devam ediyor. Ulaştırma Bakanı bugün yaptığı açıklamada, Türkiye ve Polonya’dan İngiltere’ye gelen yolculara Cumartesi günü yerel saatle 04.00’den itibaren 14 günlük karantina şartı getirildiğini duyurdu.

Sebebide şuymuş;

BBC Türkçe'nin haberine göre Ulaştırma Bakanı, "Türkiye'yi listeden çıkarıyoruz çünkü Türkiye'nin Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakalarını, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) gibi uluslararası örgütlerin tanımından farklı şekilde tanımlıyor. Bu nedenle ülkeyle ilgili risk değerlendirmemizi güncelledik" dedi.

Herkese merhaba arkadaslar, 1 ekimden beri resmi olarak covid-19 pozitifim. Test yaptırmadan yaklasık 10 gün önce grip benzeri ani bir kırgınlık, beraber hafif ateş başladı. Hiç boğazım veya göğsüm yanmadı, burun akıntısıda yaşamadım. 2 günlük kırgınlıkla beraber toplamda 3 gün süren gece terlemeleri oldu ( gecede 2-3 pijama değiştiriyordum) Tüm bunlar geçtikten sonra 3-4 gün süren bir koku ve tat kaybı başladı ama tek sıkıntım buydu. Sonrasında azalarak kayboldu. Yani kısacası semptomların hepsinden kurtulduktan 3-4 gün sonra test oldum ve pozitif çıktım

Pozitif oldugum resmileştikten sonra eve iki hemşire gelip kapıdan tartışmalı olan Hidroksiklorokin (sıtma ilacı) verip kaçtılar. Eşimde her hangi bir semptom olmadıgı için test yapma gereği duymadılar. Bu ilacı marttan beri takip ediyordum Türkiye haricinde Trump destekliyordu bu ilaç tedavisini ki o bile hasta olduktan sonra ona bu ilaç verilmedi. Ben de ilk verdiklerinde bir kere yuttum ve bıraktım. HES kodum 5 ekim itibariyle anca "riskli" oldu ve bana toplam 10 gün karantina süresi verdi.

Son olarak yaşadıgım tecrübe normal mevsimsel gripten daha ağır değildi. Tek ekstrası tat-koku kaybı oldu. Hiç bir tedavisi olmayan ve korunmanın aşırı zor oldugu bu hastalık için boşuna dünyanın ekonomik krize sürüklendiğini düşünüyorum. Benim eyyorlamam bu kadar

Yukarı Alt