En bastan beri hic inanmadim, malesef antiakp li olup da inanan baya bir kesim oldu. Neyseki millet de artik farkina varmaya basladi

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Yavaş yavaş çıkartıyorlar vaka sayısını. 2000 leri gösterecekler büyük ihtimal yavaş yavaş. 21 Eylülde gerçekten okulları açacaklar mı merak konusu. Şu an bir çok bölgede hastanede yer olmadığı söyleniyor, bakanın kendisi böyle bir sorun vardı çözdük diyor yani haberler doğruymuş. Günlük vaka sayısı 1500 civarındayken, ilerleyen dönemlerde ne olacak? Okullar şu an kapalı, açılınca ne olacak?
C063309F-37F4-494B-91E1-11D5ECA7B3C2.jpeg

Takımı
Seçiniz...
Bir ön mahallemde 4 pozitif vaka var ve haftabaşından beri mahalle karantinada. Fakat hiç biri ağır seyretmiyor, standart yaşamlarına devam ediyorlar, eskisi gibi ağır bir seyri kalmadı. Pozitif olanların hepsi 40 yaşından küçük. Aynı evde 70-80 yaşında aile bireyleri, çocukları, eşleri olmasına rağmen kendileri hariç hiç kimseye bulaşmadı. 1 haftadır herkes gayet iyi, vaka artışı da yok.

Ölüm riski düştü, bulaşma riski de eskisi kadar yoğun değil. Atlatmak için kurallara uymak şart. Vaka sayısını çok takmamak gerekli, önemli olan kurallara ne kadar uyduğumuz.

Bunun geçip, eski günlere kavuşmamız ise ortalama 2 seneyi bulacaktır. Ondan sonrasında ise bunun korkusuyla yaşayıp, bu ve benzerleri gibi farklı şeylerle karşılaşacağız.
Sars gibi, çekirge istilası gibi falan falan.

Kurallara uymamız şart, ötesi yalan.

Takımı
Seçiniz...
Yorumunun gördüğüm kısmı.
Onları söyleyebilmen için yazmayı bilmekten daha fazlası lazım.
Ben tedbirimi alıyorum. Gerisi, geri de kalanların bileceği iş. Kimsenin beynine akıl sokamayız. Televizyon, gazete, reklam panoları, her yerde kuralları söylüyor, yazıyor.

Bir ön mahallemde 4 pozitif vaka var ve haftabaşından beri mahalle karantinada. Fakat hiç biri ağır seyretmiyor, standart yaşamlarına devam ediyorlar, eskisi gibi ağır bir seyri kalmadı. Pozitif olanların hepsi 40 yaşından küçük. Aynı evde 70-80 yaşında aile bireyleri, çocukları, eşleri olmasına rağmen kendileri hariç hiç kimseye bulaşmadı. 1 haftadır herkes gayet iyi, vaka artışı da yok.

Ölüm riski düştü, bulaşma riski de eskisi kadar yoğun değil. Atlatmak için kurallara uymak şart. Vaka sayısını çok takmamak gerekli, önemli olan kurallara ne kadar uyduğumuz.

Bunun geçip, eski günlere kavuşmamız ise ortalama 2 seneyi bulacaktır. Ondan sonrasında ise bunun korkusuyla yaşayıp, bu ve benzerleri gibi farklı şeylerle karşılaşacağız.
Sars gibi, çekirge istilası gibi falan falan.

Kurallara uymamız şart, ötesi yalan.
Ustad bunlara inanarak mi yazdin? Akp bile gunluk 56 olu diyorsa 560-1k olu var demektir min gunluk, nasil agir seyretmiyor standard yasamlarina devam edebiliyorlar diyebiliyorsun hele hastanelerde yogun bakim vs hepsi bitmisken?? Evde tv izlesinler o zaman hastaneye niye yatirilmislar dimi. Ayrica vaka sayisini takmamak nedir bunlarin hepsi zincirleme gelen seyler, adamin biri bu corona it gibidir korkarsan daha cok ustune gelir ustune gidin komple salin diyordu asdfasdf onun gibi olmus senin yorumun

Konya mı göya mı???
Eki Görüntüle 44084
KONYA Günlük Koronavirüs Tablosu
+Bir kişiden 1000 kişiye kadar bulaştı, 1500 kişiden sonra daha çok kişiye bulaşması gerek.
Bu virüs sondan limitli mi anlamadım.
Ama sayılar dünya ülkerinden böyle.
Herkes kopyayı tek bir ülkeden çekiyor belli 8)

++ bu virüs en çok habercilere yaradı. Her gün bir haysiyet cellatlığı şöleni var haberlerde. İnsanların yüzüne kadar zoom luyorlar. Geçen bir haber izledim herif maske takmamış peşinde koşturuyor spiker illa suratını çekecem diye

Son düzenleme:
vaka 900 lerden 1700 lere geliyor guya ama iyilesen hasta sayisindan bagimsiz 900-1000 lerde dolaniyor hep, artik adamlar kafa da yormuyor kac yazalim diye yaz gitsin modundalar :D
Ps: Bugun damat korona olmasaydi cari fazla verecektik demis asdfasdfasdf Utanmasalar korona olmasa amerikayi sollayip super guc olacaktik diyecek

Takımı
Galatasaray
vaka 900 lerden 1700 lere geliyor guya ama iyilesen hasta sayisindan bagimsiz 900-1000 lerde dolaniyor hep, artik adamlar kafa da yormuyor kac yazalim diye yaz gitsin modundalar :D
Ps: Bugun damat korona olmasaydi cari fazla verecektik demis asdfasdfasdf Utanmasalar korona olmasa amerikayi sollayip super guc olacaktik diyecek
Koronaya rağmen cari fazla verdik de diyebilirdi. Şükretmek lazım...

Takımı
Seçiniz...
Ustad bunlara inanarak mi yazdin? Akp bile gunluk 56 olu diyorsa 560-1k olu var demektir min gunluk, nasil agir seyretmiyor standard yasamlarina devam edebiliyorlar diyebiliyorsun hele hastanelerde yogun bakim vs hepsi bitmisken?? Evde tv izlesinler o zaman hastaneye niye yatirilmislar dimi. Ayrica vaka sayisini takmamak nedir bunlarin hepsi zincirleme gelen seyler, adamin biri bu corona it gibidir korkarsan daha cok ustune gelir ustune gidin komple salin diyordu asdfasdf onun gibi olmus senin yorumun
Kendi görüşümü inanarak yazdım kardeşim. Sizin gibi düşünmeyen herkes siz ve sizin gibilere düşman olduğu için tersinden anlamışsın konuyu. Elbette hastanede yatanlar var, olacaktır da, insanı ayakta öldüren bir hastalıktan bahsediyorum. Verilere inanmadığımı, mahallemde günde 4 vaka çıktığını söylerek belirttim ama siz vaka sayısına inandığımı anlamışsınız, güzel beyin.

Günde 2 kere hemşireler, ambulanslar geldi bu 4 vaka için, günde bir kişi 16 ilaç içiyordu. Sence ne kadar basit olabilir bu olay?
Ben söyleneni, hastalığın ilk anda ki gibi ağır seyretmediğini (bünyeye ve yaşa bağlı olarak) söylüyorum.

Halen daha boş boş kem küm ediyorsunuz, sebepsizce. Önce yazılanı anlamaya çalışın.

Ek olarak, hastaneye gittiğim de bilmeden pandemi bölümüne girdim, bir çok yere tuttum, odaları açtım baktım (normal hasta arkadaşımı arıyordum, güvenliğin yanlış bölüme yönlendirmesiyle pandemi kısmına girdim.). Ve halen daha bir belirti yok, 2 ay oldu dediğim olay.

Bünyen bitikse, laps lups öpüşüp koklaşıyorsan bence de öl. Oksijen kaybı olmasın.

Takımı
Seçiniz...
Öyle, virüs eskisi gibi değil deyipte "oo rahat gezeyim, maske takmıyayım, nasılsa öldürmüyor" kafasında dolaşan bir dünya insan var.
Bunların yaşamasına gerek yok, bari etrafında ki insanlara zarar vermesinler.

Ne mesafeleri var, ne korunmaları, ne uyarılara kulak vermeleri.

Koronaya rağmen cari fazla verdik de diyebilirdi. Şükretmek lazım...
Zaten bu aralar heralde sagdan soldan cok demisler damata cari acik veriyoruz soyle boyle diye, o da demis biz sahlaniyoruz ne cari acigi fazla vercektik korona olmasa :D Ama dedigin gibi cok yakin zamanda gaz bulduk vs kolpalarindan sonra cari fazla vermeye basladik diyip enflasyon yuzde 5 diyip milletin cebindeki paralara da goz dikerlerse hic sasirmam :D

Yukarı Alt