Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bu rahatlığa rağmen hala 1400'se yatıp kalkıp dua edelim.

Bu arada test yaptırmaya gidenler 5 saat bekledik test yaptıramadık diyorlar ama biz 100 bin test yapıyoruz günde. Bir aralarda test yapacak adam bile bulamıyorduk, şimdi 100 bin test yapsakta test yapmaya yetişemiyormuşuz...

Ben grip ve zatürre aşısını 10'larca hastane ve eczane yok bizde dedi.
Aile hekimliklerinde bile yok şuan.
65 yaş üstü değilseniz aşıyı kendiniz almanız gerekiyor daha sonra aile hekimliği ücretsiz yapıyor.

Yeni taktik su heralde test sayisini ucuralim boylece daha cok vaka cikiyor deyip onu da artiralim hem ne kadar cok test o kadar iyi korona yonetimi derler :D

Derin devlete rağmen 6.5 milyon test

Benim üzüldüğüm bir mesele var,
Yıllardan beri ilkokulda sınıftaki çocuklar olsun, otobüslerde seyahat eden insanlar olsun, iş yerlerinde çalışanlar olsun birbirlerine sayısız kez grip/nezle, zatürre, kızamık gibi hastalıklar bulaştırdı.
Covid19 kadar dillerde dolanmadı veya gözle görülür bir şekilde can almadı diye umursamadılar. Oysaki hırsızlık bile bir ekmektendi.

Bu salgın dünyamızdaki çarpışık, sıkışık, düzensiz çalışma/eğitim/seyahat ve yaşam tarzına dur demede çok güzel bir etki yarattı. Belki yüzbinleri öldürdü ama uzun vadede milyarlarca hayat kurtaracak yeni bir zihniyete imza attı.

Şimdi yeni koranavirüse karşı çalışma ve yaşam koşullarını yeniden belirleyenlerin geçmişteki ayıpları da unutulmayacaktır.

Son düzenleme:
Genç bir arkadaş anlatmıştı: 15 temmuzun olduğu yıllar askerlik yapmış. Komutanlar dedi iş olarak bir tek araçla nöbet değişimine katılırdı darbe girişiminden sonra dışarı araç çıkması yasaklandı. Biz erler yayan gidip geldik kilometrelerce nöbet değişimine. "Ayaklarımız yara olurdu ilaç alamazdık eczaneler ücret istemeye başladı" dedi.

Şöyle bir bakıyorum yine ortaya büyük bir tehdit var olan yine en alttakine oluyor. Bankalar önünde, adliyeler önünde, belediyeler önünde, sağlık ocaklarını önünde, eczane önlerinde, kargo firmalarının önünde, otobüs duraklarında, market önlerinde ve benim görmediğim diğer durumlarıda hesaba katarsak "hep kapı dışarı bekleyen" en alttaki. Ve bazıları artık daha rahat.

Takımı
Galatasaray
4A89415A-7697-40DE-9A9E-D33A214FC564.jpeg

Vefat sayısı 36,büyük bir artış var.Aynı şekilde ağır hasta sayısı da hızla artıyor.

Yukarı Alt