Evet arkadaslar dıkkatlıce okuyun Bu aksam haberlerde ızledım bır amcanın sıkayetı uzerıne davası uzerıne TURKTELEKOMDAN 500 YTL civarı bır para bedelı almıs almasının nedenı TURKTELEKOMUn sabıt Telefon ücretleri alması bunun için sizlere dilekçe örneğini veriyorum yarın ilk işiniz dilekçeyi vermek olsun Bununla bırlıkte eger davayı kazanırsanız 250 YTL lık bır bolumu avukata, gerı kalanı sız alabılıyorsunuz ÇOK CİDDİ

TelekomdanSabit Ücretlerin Geri Alınabilmesi İçin Dilekçe Örneği ;

TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI ‘na

… / …

ŞİKAYETÇİ : ….

TC. KİMLİK NO: ..

ADRES

ŞİKAYET EDİLEN : 1. TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.

DIŞKAPI V.D. 8760052205

Turgut Özal Bulvarı Samsun Yolu Kavşağı 06103 – Aydınlıkevler / ANKARA

2. TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. … İL / İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ

…. / …

KONU : 0212 000 00 00 NOLU TURK TELEKOM TELEFON HATTIMA İLİŞKİN HER AY

‘AYLIK/YILLIK ÜCRET’ ADI ALTINDA FATURALARA YANSIYAN ve KONUŞMA

BEDELLERİ DIŞINDA BELİRSİZ GEREKÇELER İLE ALINAN SABİT ÜCRETİN

İPTALİ İLE 00 / 00 / 200. TARİHİNDEN İTİBAREN TARAFIMDAN TAHSİL EDİLEN

TOPLAM 000,00-YTL PARANIN FATURALARDA YER ALAN GECİKME FAİZİ İLE

TARAFIMA ÖDENMESİNE KARAR VERİLMESİ TALEBİ

MİKTARI : 000,00-YTL

NEREYE VERİLECEĞİ İYİ OKUYUN....
AÇIKLAMALAR : 1. Turk Telekominikasyon Hizmetleri (TURK TELEKOM) A.Ş. ile 00 / 00 / 200. tarihinde abonelik sözleşmesi yaptım. O tarihten beri 0212 000 00 00 NOLU telefon hattını kullanmaktayı m.

2. Türk Telekom tarafından, sözleşme tarihinden bu yana her ay gönderilen faturalarda ‘AYLIK / YILLIK ÜCRET’ adı altında konuşma bedelleri dışında belirsiz gerekçeler ile sabit ücret tahsil edilmektedir. Türk Telekom tarafından, konuşma bedelleri dışında teknik açıdan açıklanamayan belirsiz gerekçeler ile hiçbir hizmet verilmeden, "sabit ücret" adı altında, (hesaplı hatta 6,69 YTL – KDV ve ÖTV ile 8,89 YTL – standart hatta 10,64 YTL – KDV ve ÖTV ile 14,24 YTL) para tahsil edilmesi haksız bir uygulamadır ve hukuka aykırıdır. Bu haksız uygulama ile her ay benim gibi 19 milyon aboneden, KDV ve Özel İletişim Vergisi de ilave edildiğinde yaklaşık 15 YTL tutarında para tahsil edilmektedir. Bu tutar, bir ayda 285 milyon YTL, bir yılda ise 3.420 milyon YTL 'lik rakamlara ulaşmaktadır.

3. Turkcell, Vodafone ve Avea gibi diğer telefon şirketlerinin sabit ücret adı altında tahsil ettikleri tutarlar ortalama 1.00.- YTL; KDV ve ÖTV dahil edildiğinde 1,33.-YTL civarındadır. Türk Telekom tarafından, aynı haberleşme hizmeti verilmesine rağmen, diğer telefon şirketlerinin tahsil ettikleri tutarların neredeyse 10 katı sabit ücret tahsil edilmesi de başka hukuka aykırı haksız kazançların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır:

TÜRK TELEKOM TARİFELERİ

Türk Telekom Hesaplı Hat Tarifesi : Türk Telekom Standart Hat Tarifesi :
Aylik / Yıllık ücretleri : 6,69.-YTL Aylik / Yıllık ücretleri : 10,64.-YTL
Katma Deger Vergisi : 1,20.-YTL Katma Deger Vergisi : 2,00.-YTL
özel iletisim Vergisi : 1,00.-YTL özel iletisim Vergisi : 1,60.-YTL
Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL
TOPLAM : 8,89.-YTL TOPLAM : 14,24.-YTL

DİĞER TELEFON ŞİRKETLERİ TARİFELERİ

TURKCELL StandartCell Tarifesi : VODAFONE Standart Hat Tarifesi : AVEA Standart Hat Tarifesi :
Aylik / Yıllık ücretleri : 0,75.-YTL Aylik / Yıllık ücretleri : 1,00.-YTL Aylik / Yıllık ücretleri : 1,00.-YTL
Katma Deger Vergisi : 0,17.-YTL Katma Deger Vergisi : 0,18.-YTL Katma Deger Vergisi : 0,18.-YTL
özel iletisim Vergisi : 0,14.-YTL özel iletisim Vergisi : 0,15.-YTL özel iletisim Vergisi : 0,15.-YTL
Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL
TOPLAM : 1,06.-YTL TOPLAM : 1,33.-YTL TOPLAM : 1,33.-YTL

4. Türk Telekom tarafından, hiçbir hizmet verilmeden, konuşma bedelleri dışında belirsiz gerekçeler ile sabit ücret tahsil edilmesi, şikayetçi Salim YILMAZ ‘ın başvurusu üzerine, BEYKOZ KAYMAKAMLIĞI İLÇE TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNCE de hukuka aykırı bulunmuştur. Söz konusu karara esas teşkil eden bilirkişi raporunda, herhangi bir hizmet tanımlanmadan "sabit ücret" adı altında bir bedel alınmasının teknik olarak açıklanamadığı ifade edilmiştir. Tarafımca sonradan ibraz edilecek dosya numarası ile bu dosyanın Beykoz İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığından ekte sunacağım 6,00.-YTL.lik posta pulu ile celbini talep ederim.

5. Yargıtay ‘ın yerleşik uygulamalarına göre telefon abonelik sözleşmelerinden doğan alacaklar 10 yıllık genel zamanaşımına tâbidir.

6. Şikayet edilenin haksız ve hukuka aykırı uygulamasının iptali ile her ay ‘sabit ücret’ adı altında tahsil ettiği paraların tarafıma iadesi için işbu başvurunun yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

SONUÇ VE TALEP : 0212 000 00 00 NOLU TURK TELEKOM TELEFON HATTIMA İLİŞKİN HER AY ‘AYLIK / YILLIK ÜCRET’ ADI ALTINDA FATURALARA YANSIYAN ve KONUŞMA BEDELLERİ DIŞINDA BELİRSİZ GEREKÇELER İLE ALINAN SABİT ÜCRETİN İPTALİ İLE 00 / 00 / 200. TARİHİNDEN İTİBAREN TARAFIMDAN TAHSİL EDİLEN TOPLAM 000,00-YTL PARANIN FATURALARDA YER ALAN GECİKME FAİZİ İLE TARAFIMA ÖDENMESİNE KARAR VERİLMESİNİ saygılarımla arz ederim. .. / .. / 2008

Ekleri : Şikayetçi

* Nüfus Cüzdanı Fotokopisi …………………….

* Abonelik Sözleşmesi ve Fatura Örnekleri

* Abonelik Sözleşmesi aslının celbi için 4,00.-YTL Posta Pulu

* Beykoz Tük.Sor.Hak.Hey. Başk. 2007 / .. sayılı dosyanın

örneğinin celbi için 6,00.-YTL posta pulu

EĞER AİLENİZ VAR İSE BABANIZIN İYİLİĞİ İÇİN BABANIZA DUYURUN BUNu
EĞER AİLE REİSİ İSENİZ GÖZÜNÜZ KAPALI KALMASIN...

belirsizzzzz

Aileden
Ben bi dilekçe yazcam
benim internetim kötü devamlı dc oluyor sosunlarım düşüyo sp kasamıyorum bu yüzden aslında gaymaxtan acaba sizdenmi desem bana nederler

BaTTeRST demiş ki:
Ben bi dilekçe yazcam
benim internetim kötü devamlı dc oluyor sosunlarım düşüyo sp kasamıyorum bu yüzden aslında gaymaxtan acaba sizdenmi desem bana nederler
Ben küfrettim kedi yavrusuna döndüler Wink

belirsizzzzz

Aileden
jofilp demiş ki:
ARKADASIM COK CIDDI BI MESELE SEN HALEN SP EX derdındesın yaw
arkadaşım yazılarını küçültürmüsün biliyomusun büyük harf bağırmak anlamına geliyo

Ve ayrıca bu konu beni srodan başka bişeye yönlendirmiyo çünkü başka hiçbişeyede kb düşüklüğünün zararı pek olmuyo tek sorun lag ve sonrası

iCe_diVe

Bilgiliyim
jofilp demiş ki:
Evet arkadaslar dıkkatlıce okuyun Bu aksam haberlerde ızledım bır amcanın sıkayetı uzerıne davası uzerıne TURKTELEKOMDAN 500 YTL civarı bır para bedelı almıs almasının nedenı TURKTELEKOMUn sabıt Telefon ücretleri alması bunun için sizlere dilekçe örneğini veriyorum yarın ilk işiniz dilekçeyi vermek olsun Bununla bırlıkte eger davayı kazanırsanız 250 YTL lık bır bolumu avukata, gerı kalanı sız alabılıyorsunuz ÇOK CİDDİ

TelekomdanSabit Ücretlerin Geri Alınabilmesi İçin Dilekçe Örneği ;

TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI ‘na

… / …

ŞİKAYETÇİ : ….

TC. KİMLİK NO: ..

ADRES

ŞİKAYET EDİLEN : 1. TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.

DIŞKAPI V.D. 8760052205

Turgut Özal Bulvarı Samsun Yolu Kavşağı 06103 – Aydınlıkevler / ANKARA

2. TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. … İL / İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ

…. / …

KONU : 0212 000 00 00 NOLU TURK TELEKOM TELEFON HATTIMA İLİŞKİN HER AY

‘AYLIK/YILLIK ÜCRET’ ADI ALTINDA FATURALARA YANSIYAN ve KONUŞMA

BEDELLERİ DIŞINDA BELİRSİZ GEREKÇELER İLE ALINAN SABİT ÜCRETİN

İPTALİ İLE 00 / 00 / 200. TARİHİNDEN İTİBAREN TARAFIMDAN TAHSİL EDİLEN

TOPLAM 000,00-YTL PARANIN FATURALARDA YER ALAN GECİKME FAİZİ İLE

TARAFIMA ÖDENMESİNE KARAR VERİLMESİ TALEBİ

MİKTARI : 000,00-YTL

NEREYE VERİLECEĞİ İYİ OKUYUN....
AÇIKLAMALAR : 1. Turk Telekominikasyon Hizmetleri (TURK TELEKOM) A.Ş. ile 00 / 00 / 200. tarihinde abonelik sözleşmesi yaptım. O tarihten beri 0212 000 00 00 NOLU telefon hattını kullanmaktayı m.

2. Türk Telekom tarafından, sözleşme tarihinden bu yana her ay gönderilen faturalarda ‘AYLIK / YILLIK ÜCRET’ adı altında konuşma bedelleri dışında belirsiz gerekçeler ile sabit ücret tahsil edilmektedir. Türk Telekom tarafından, konuşma bedelleri dışında teknik açıdan açıklanamayan belirsiz gerekçeler ile hiçbir hizmet verilmeden, "sabit ücret" adı altında, (hesaplı hatta 6,69 YTL – KDV ve ÖTV ile 8,89 YTL – standart hatta 10,64 YTL – KDV ve ÖTV ile 14,24 YTL) para tahsil edilmesi haksız bir uygulamadır ve hukuka aykırıdır. Bu haksız uygulama ile her ay benim gibi 19 milyon aboneden, KDV ve Özel İletişim Vergisi de ilave edildiğinde yaklaşık 15 YTL tutarında para tahsil edilmektedir. Bu tutar, bir ayda 285 milyon YTL, bir yılda ise 3.420 milyon YTL 'lik rakamlara ulaşmaktadır.

3. Turkcell, Vodafone ve Avea gibi diğer telefon şirketlerinin sabit ücret adı altında tahsil ettikleri tutarlar ortalama 1.00.- YTL; KDV ve ÖTV dahil edildiğinde 1,33.-YTL civarındadır. Türk Telekom tarafından, aynı haberleşme hizmeti verilmesine rağmen, diğer telefon şirketlerinin tahsil ettikleri tutarların neredeyse 10 katı sabit ücret tahsil edilmesi de başka hukuka aykırı haksız kazançların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır:

TÜRK TELEKOM TARİFELERİ

Türk Telekom Hesaplı Hat Tarifesi : Türk Telekom Standart Hat Tarifesi :
Aylik / Yıllık ücretleri : 6,69.-YTL Aylik / Yıllık ücretleri : 10,64.-YTL
Katma Deger Vergisi : 1,20.-YTL Katma Deger Vergisi : 2,00.-YTL
özel iletisim Vergisi : 1,00.-YTL özel iletisim Vergisi : 1,60.-YTL
Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL
TOPLAM : 8,89.-YTL TOPLAM : 14,24.-YTL

DİĞER TELEFON ŞİRKETLERİ TARİFELERİ

TURKCELL StandartCell Tarifesi : VODAFONE Standart Hat Tarifesi : AVEA Standart Hat Tarifesi :
Aylik / Yıllık ücretleri : 0,75.-YTL Aylik / Yıllık ücretleri : 1,00.-YTL Aylik / Yıllık ücretleri : 1,00.-YTL
Katma Deger Vergisi : 0,17.-YTL Katma Deger Vergisi : 0,18.-YTL Katma Deger Vergisi : 0,18.-YTL
özel iletisim Vergisi : 0,14.-YTL özel iletisim Vergisi : 0,15.-YTL özel iletisim Vergisi : 0,15.-YTL
Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL Görüşme (V.Diger ücr.) : 0,00.-YTL
TOPLAM : 1,06.-YTL TOPLAM : 1,33.-YTL TOPLAM : 1,33.-YTL

4. Türk Telekom tarafından, hiçbir hizmet verilmeden, konuşma bedelleri dışında belirsiz gerekçeler ile sabit ücret tahsil edilmesi, şikayetçi Salim YILMAZ ‘ın başvurusu üzerine, BEYKOZ KAYMAKAMLIĞI İLÇE TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNCE de hukuka aykırı bulunmuştur. Söz konusu karara esas teşkil eden bilirkişi raporunda, herhangi bir hizmet tanımlanmadan "sabit ücret" adı altında bir bedel alınmasının teknik olarak açıklanamadığı ifade edilmiştir. Tarafımca sonradan ibraz edilecek dosya numarası ile bu dosyanın Beykoz İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığından ekte sunacağım 6,00.-YTL.lik posta pulu ile celbini talep ederim.

5. Yargıtay ‘ın yerleşik uygulamalarına göre telefon abonelik sözleşmelerinden doğan alacaklar 10 yıllık genel zamanaşımına tâbidir.

6. Şikayet edilenin haksız ve hukuka aykırı uygulamasının iptali ile her ay ‘sabit ücret’ adı altında tahsil ettiği paraların tarafıma iadesi için işbu başvurunun yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

SONUÇ VE TALEP : 0212 000 00 00 NOLU TURK TELEKOM TELEFON HATTIMA İLİŞKİN HER AY ‘AYLIK / YILLIK ÜCRET’ ADI ALTINDA FATURALARA YANSIYAN ve KONUŞMA BEDELLERİ DIŞINDA BELİRSİZ GEREKÇELER İLE ALINAN SABİT ÜCRETİN İPTALİ İLE 00 / 00 / 200. TARİHİNDEN İTİBAREN TARAFIMDAN TAHSİL EDİLEN TOPLAM 000,00-YTL PARANIN FATURALARDA YER ALAN GECİKME FAİZİ İLE TARAFIMA ÖDENMESİNE KARAR VERİLMESİNİ saygılarımla arz ederim. .. / .. / 2008

Ekleri : Şikayetçi

* Nüfus Cüzdanı Fotokopisi …………………….

* Abonelik Sözleşmesi ve Fatura Örnekleri

* Abonelik Sözleşmesi aslının celbi için 4,00.-YTL Posta Pulu

* Beykoz Tük.Sor.Hak.Hey. Başk. 2007 / .. sayılı dosyanın

örneğinin celbi için 6,00.-YTL posta pulu

EĞER AİLENİZ VAR İSE BABANIZIN İYİLİĞİ İÇİN BABANIZA DUYURUN BUNu
EĞER AİLE REİSİ İSENİZ GÖZÜNÜZ KAPALI KALMASIN...
acaba sen kendin denedin mi? Rolling Eyes

para almayı bırak bağlantıları ''standart internet bağlantısı'' düzeyine getirsinler yeter,10 yıl geriden gidiyoruz dünyanın geri kalanına kıyasla Evil or Very Mad

Jigsaw

Aileden
Bir de sabit hat ücreti için niye tazminat açıyoruz ki bunda kanunsuz olan ne? Confused

Liu

rank8
adamların bize sunduklarını kullanıyoruz kullandığımızı ödüyoruz bide üstüne sabit ücret bizi kullandığınız için diyorlar kullanmadan da yaşanmazki kullanmak zorundasın Razz
ayrıca madem mahkeme kararı ile ödendi herkezinkini mahkemelerde uğraşmadan geri ödesin türk telekom Wink

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Jigsaw demiş ki:
Türk Telekom bir devlet kurumu değil özel şirket The_DifferenT.
%46 Sı Hala Devletin Ve Çalışanlarının %90ı Eski Devlet Memurları Rolling Eyes extraokk

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Alizee demiş ki:
Kemalist demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
Türk Telekom bir devlet kurumu değil özel şirket The_DifferenT.
%46 Sı Hala Devletin Ve Çalışanlarının %90ı Eski Devlet Memurları Rolling Eyes extraokk
bu tür kurumlarda %51 e % 49 oranlarda % 51 in borusu öter Wink

Devletle Ortaksan Boru Her Zaman Devletin Elinde (Boruyu Napar Bilmiyorum :lol: ) Devlet İstese Şu Anda Türk Telekomu Söke Söke Gevurların Elinden Alır Bir Takım Şartlara Uymuyorlar Çünkü WinkOnları Geçtim Bu İşlere Paul (Türk Telekomun CEO Su Gibi Bişi ) Bakmıyor ... Müdür İstediğinin ADSL İni Kapatabilir Dilekçe Gelir Ama Dilekçeyi Yine Müdür Okur Rolling Eyes

Bu haberi bende izledim.Konuyu açan arkadaş eğer ki araştırıp ilgili davanın mahkemesini ,dosya numarasını ve yargıtay kararını görmüşse yazsın lütfen.Dilekçede bunlarıda yazarsak daha iyi olacaktır.Masraflar ise davalı tarafa bırakılacağından sorun etmeyin.

Bi yandan da haberde davanın 5 sene sürdüğü söylenmişti.Açıkçası dava etmeye değmez gibilerinden düşünüyorum.

Yukarı Alt